• Pohádka

Nezastavitelný (2010)

Jak už zde x krát zaznělo v různé formě - je to strašně klišovité, ale výborně zpracované. Jednoduchý, předvídatelný a obehraný příběh, kde kvalitu filmu dělá právě, nebos píše jen, forma zpracování. Ta je tady na nejvyšší úrovni, ale v celkovém kontextu u mě na víc, než 3*, film nevytáhne. 65%

Pokoj 1408 (2007)

S hodnocením tohoto filmu se tak trochu peru. Dlouho jsem přemýšlel jestli 3 nebo 4*. Film je to hodně povedený, na jednu stranu nemám skoro nic, co mu vytknout, na druhou stranu mě ale neuchvátil (nevím proč) natolik, abych ho chtěl (musel) vidět znovu. Velice dobrý Cusack, výborná, přestože krátká, role Jacksona, který to správně naladí. Hudba, atmosféra výborná. Ale film působí trochu jakoby natahovaný na požadovanou stopáž, pasáž kdy je jako venku z pokoje je slabší a moc mi tam nesedí, trochu kazí tempo filmu.

Lov (1971)

70%. Čtvrtá hvězda hlavně za G. Hackmana.

Noční můra v Elm Street (2010)

Noční můra je pro mě kultovní klasika mezi horory. Freddyho prostě žeru. Takže v žádném případě nemůžu odpustit to co s ním tady provedli. Když bych se pokusil od toho oprostit a na chvíli zapomenout na původního Freddyho - což ale nejde - byl by to možná film celkem v pohodě. Ale Noční můra stojí (a i padá) právě na postavě Freddyho. A tenhle je vyloženě trapnej. Jak v první řadě maska, tak i herecké podání, jeho „hlášky“ a vůbec scénář postavy je všechno jedna velká bída. Když jsem to viděl, byl to u mě jasný odpad. Teď, už s chladnou hlavou :-), dávám jednu hvězdu. Ale je s odřenýma ušima. Souhlasím s komentáři tady, že "v rámci značky" je to trapas a tak trochu i zbytečný film a že remaky Halloweenu a Pátku 13. jsou o hodně zdařilejší.

Podfu(c)k (2000)

Bomba! Přesně můj šálek kávy :-) Základ ze Sbal prachy a vypadni dovedený a vyladěný k dokonalosti. Film našlapaný super hláškami a super (i černým) humorem. Vynikající scénář, skvěle natočený, výborně doplněný bezva hudbou. Výborné herecké obsazení a výkony.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ve všech směrech o dost vydařenější než jednička. Jak po čistě filmové stránce, tak i v účelu - s dávkou humoru a nostalgie zavzpomínat na akční trháky a hrdiny osmdesátých let. A to se podařilo náramně. Skvělé obsazení starou partou, plno dobré akce i dobrého humoru. Jako u jedničky, jedna * navíc za nápad :-) jinak 90%.

Expendables: Postradatelní (2010)

Skvělý nápad dát dohromady „starou dobrou“ partu a zavzpomínat na akční trháky osmdesátých let, na kterých jsme (aspoň moje generace) po revoluci vyrůstali. Navíc s dobrou dávkou humoru a možná i ironie. Za to ta čtvrtá hvězda. Ale film vytváří hlavně ona nostalgie. Bez toho by to byl „jen“ dobrý akční snímek za 3*, který by se asi ztratil v davu. Dvojka je v tomto směru povedenější. A jelikož jsem viděl oba díly bezprostředně po sobě, prvotní nadšení po zhlédnutí jedničky rychle vyprchalo a po konci dvojky jsem si dokonce říkal, že jednička byla tak trochu zbytečná. Ale zase kdyby nebyla, nebyla dvojka tak skvělá :-) 70%

Probudím se včera (2012)

Výborný námět. Téma cestování v čase mě baví, hlavně právě v komediálním žánru. Ale tady jsem měl silný pocit, že s tím nebylo naloženo na maximum. Hodně dobré jsou scény z minulosti, ve všech směrech. Je tam řada vtipů a vtipných scének, které opravdu pobaví. O nedostatcích ve vykreslení roku 1989 se tady už napsalo hodně, ale podle mě to není tak hrozné. Popravdě jsem o nich začal přemýšlet až po přečtení zdejších komentářů (před zhlédnutí filmu jsem nečetl jedinou recenzi), během sledování filmu mi nic z toho nepřišlo na mysl, některých jsem se vůbec ani nevšiml. Zato scény z přítomnosti jsou slabé, opět ve všech směrech, a v porovnání s retro dějem působí jako takový chudý příbuzný, až trochu odfláknutě. A předvádění (ne)skryté reklamy je hodně přehnané až trapné. Celkově to není špatné, ale něco tomu prostě chybí. Takové nemastné neslané. 50%. Zajímavé komentáře: Radek99, Malarkey, ClintEastwood, Štófy

Hlídat Tess (1994)

Pěkný pohodový film. Čtvrtá * hlavně za vynikající Shirley MacLaine. 70%.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Na Podfu(c)k to nemá. Bohužel pro tento film jsem Podfu(c)k viděl dřív a v provnání s ním byl můj první pocit na 3*. Ale to by bylo nefér. Později jsem tomu přišel víc na chuť. Scénář je výbornej. A fakt jsem se u toho bavil. 80%.