Antikrist (2009)

Minimalistický film. Nejlepší část je vizuálně fantastický úvod, potom už vidíme v podstatě jenom přírodu, která má sice zklidňovat, ale moc to nefunguje. Film je překvapivě poměrně napínavý, i když se nic moc neděje. Těžko interpretovat, zda je oním antikristem příroda, žena nebo ještě něco jiného. Jedná se o takový podivný "arthoror", ale rozhodně velmi zajímavý film. Pokud jste někdy přemýšleli, co by Vám řekla mrtvá liška, kdyby mohla mluvit, a navíc snesete i brutálnější filmy, jedná se o film přesně pro Vás.

Spiklenci slasti (1996)

Nejzábavnější film o sexuálních úchylkách. Nejbizarnější úchylkou trpí asi Wetlinská těsně sledována Bárou Hrzánovou, z pánů je pak největší kutil Tim jednoznačně Jiří Lábus. Když člověk vidí, jaké Lábus (neboli Jů) postaví "prcadlo" hned by zakázal dětem studio Kamarád.

Hudba z Marsu (1955) odpad!

Vidět Oldřicha Nového v jeho roli je až k breku, nemůžu se na ten film ani podívat.

Eva tropí hlouposti (1939)

Nedostižná crazy komedie s odzbrojující Natašou Gollovou v roli Evy Norové (aka Evy Norbertové) a Oldřichem Novým v roli Michala Nora (aka hrabě John Camel), k popukání skvělý Zdeněček, kterému vržou botičky a ztratí hvízd, detektivně zdatný komorník hvízdající pod schody, tajemný barman Jiří Kučera, zvaný Artur a jeden recept na Záhorskou růži. Ten film musí mít rádi všichni..

Falešná kočička (1937)

Skvělý remake původní komedie s Vlastou Burianem. Naprosto skvostně vypointovaná kýčovitá komedie ukazující "výchovu dívek v Čechách" ze strany Oldřicha Nového. Chce to prostě vychovat si vlastního ženského primitivečka , ale hlavně opatrně, aby Vám Vaši lásku nepřebral populární tenista a hokejista Chládek, který se zejména umí schovávat pejskům v tlačenici. Životní role Věry Ferbasové jako rozhýčkané továrníkovic dcerky Janotové, otravný strejc z periferie Vende Pleticha Járy Kohouta a výborná Antonie Nedošínská : "Pane doktore, jestli ta žába tu sůvu neodvolá.." Škoda, že už takové filmy v bičifóru nedávají.

Roztomilý člověk (1941)

Bombastický film o ulhaném redaktoru Bláhovi, který je vlastně tak trochu hudebníkem Maxem Braunem, o slečně Poldě Krušinové, která nosí puntíkovaný šatek, Ing. Molendovi, který zásadně spí v kruzích, Vitališovi, který když se oholí, vypadá jako slon bez chobotu a Valterovi, který nemá příliš atraktivní sestru. A pak, že lhát se nemá.

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Parodie jak vyšitá. Oldřich Nový v životní formě, skvěle hraje nešťastného houslistu i Zdeněk Dítě. Vysvětlujícího barevného závěru snad ani nebylo třeba.

Světáci (1969)

Skvělému Janu Libíčkovi ve filmu sekunduje Jiří Sovák. Brodskému se ale fasádník věřit nedá, protože je to od pohledu aristokrat. Nepočítaje čurdu v Takové normální rodince poslední pořádná role Oldřicha Nového. Z dam je naprosto parádní samozřejmě především Iva Janžurová, ale i Jiřina Šejbalová. Nezbývá než si s gustem čmeláka vymlsat tuto skvělou komedii.

Život je krásný (1940)

Velmi milý a zábavný film o jednom fejkovém koncertním niněristovi

Hroch (1973)

Film, který se sám v současné době honosí tím, jak je pitomý, resp. nálepkou extrémní agitační zhovadilosti. Objektivními měřítky bráno ten film skutečně strašný i je, ale zdá se mi prostě svým způsobem surrealisticky a zjevně nechtěně zábavný, navíc mám rád předlohu, kterou se autoři inspirovali (i když v Dostojevského povídce žil onen člověk v krokodýlovi). Herecký "koncert" Zdeny Hadrbolcové je prostě na doživotní chůzi kanálem.