• Mysteriózní

Beyond Skyline (2017)

Jednotku som nevidel, ale mal som k dispozícii túto časť, tak, že na ňu mrknem. Príbeh ma vobec nebavil, asi hlavne preto, že bolo v ňom veľa hluchých miest a niektoré sceny, tu boli, len aby to vyzeralo čo naj akčnejšie, ale či to tak bolo, nech si zhodnotí každý sám, no podla mna , bolo to len tak na oko. Film ma aj sľubne momenty, hlavne keď sa ocitneme v Indonézii a na pomoc prídu ich veľké esa a teda vo finále sa krásne ukázali, to bolo komfortné. Kvôli boju muža proti obludám z vesmíru, to vytiahol film na 3*. Masky boli niekedy dosť pôsobivé, ale vadilo mi, že sa film tváril strasne megalomansky, keby sa z toho trocha ubralo, myslím si, že film by bol oveľa strávitelnejši a hádam ani ten hlupucký príbeh by tak nevadil. Rozhodne pôjdem i do jednotky, hádam ma v niečom i prekvapí.

Bojovka (2017)

Film ma svoje chyby, ale určite to nezhrniem do jednej poj.....j vety. Divák musí troska rozmýslať, je to len hra alebo je to zámer na niekoho pobavenie? Dlho som váhal , čosi mam o tomto filme myslieť a až zaver ukázal smer. Je tu niekoľko zvratov a herecky to tiež nebolo najhoršie, silne 3*. Ale takýmto filmom viac dať nemôžem.

Harpoon (2019)

WaW, tak toto ma veru dostalo. Videl som niekoľko podobných verzii, ale táto z Kanady je rozhodne jedna z najlepších. Nic tu nechýba, atmosféra, napätie a parádny rozprávač, ktorý to všetko prednesie tak vtipne i keď to v konečnom dôsledku, hlavne pre protagonistov, tak vtipne nieje.. Sú tu len traja herci a naozaj to stačí, nik z nich nieje ani lepši ani horši, proste to dali zo všetkou noblesou, veril som im, boli realistický. Koniec nieje vobec odflaknutý, čo som , ale čakal, že bude, ale prišiel troska zo šokujúcou pointou a ta ma naozaj prekvapila, lebo to vyzeralo všetko také jednoduché, ale to teda nebolo. Je tu dosť krvi i šokujúceho diania zo strany postav, tak 4* nemôžu byt prekvapením a to som na začiatku myslel, že nedám ani 2* a tak zas hovorím WaW.

Ostrov živých (1987)

Larry Cohen už tretíkrát a nenastala ani blamáž, ale ani celková pohoda. Pripomínalo mi to predátora, len bez Arnieho a s troska trapnejsim monštrom , ale inač podobná situácia:-)) Je mi troska divné, že dávam tieto zabijacke nedokonale monštra do jedného vreca s ťažkým súperom( predatorom) , ale sú si i dosť podobný. Ale celkovo tato cast nieje ani tahunom serie ale ani jej koncom. Celkovo je to hlupost, ale veľa ľudom sa hlúposti pacia, tak prečo nie:::

Sweetheart (2019)

Krásny, malý tropický ostrov, sympatická herečka, ktorá svoj osud zoberie do vlastných rúk a nikto, ani malá Godzilla jej nezabráni v tom, aby žila. Naozaj zaujímavý film, troska to prekombinovali tým, že malá Godzilla vychádza len v noci, ale jedna scéna si riadne protirečí. Malá Godzilla tu najprv bola len taká tajomná, potom sa viac a viac začala ukazovať a môžem za seba povedat, docela sa s ňou pohrali. Ale troska zamri fakt, že keď hlavná postava bola sama, bolo všetko ok, akonáhle prišli dalšie postavy, začalo sa to riadne dojebkavat na logike. Tak hovorím, radšej mala zostať sama a hádam by som išiel aj na tie 4*, takto len silné 3*.

Nekromantik (1987)

Tak toto bola riadna hlupost, da sa povedat i amatérska sračka. Neviem čo mozem povedat o tomto skvoste, asi len toľko, že film chcel byt silou mocou kontroverzný, ale uisťujem vás, že rozhodne nebol . Viac tam bolo traposiny ako normálneho diania. Vazne ma to nebavilo i keď takéto hnusaciny mam rad, ale tu nejako ani to hnusne nebolo a to ma mrzí asi celkom najviac. Dávam 2*, ani o cent viac!!

Ono ožívá (1978)

Tu tých monstier je o niečo viac, ako v jednotke, ale i tak v zaživnosti, nieje o nič lepšia. Je tu strašne malo gore a aj zrudičiek ako i v jednotke tak aj tu, nieje moc vidieť i keď určite o čosi viac, ako už v spomínanej jednotke. Je to hlavne o nejakom príbehu, lebo o vizuály či trikoch, sa tu baviť naozaj nemôžeme. Určite reziser týmto počinom ukazoval na lásku k dietatu a i keď dieťa nieje až tak ideálne, rodič je rodič a musí ho mat rad i keď nieje také, ako si predstavoval.. To je morálna hodnota filmu, ale nič viac, divakovi film dať nemôže, po ostatných stránkach je veľmi slabý. Slabe 3*.

Girl on the Third Floor (2019)

Tak toto bolo slabšie ako som dúfal. Nielenže po originalite sa tu neobjavila žiadna stopa, ale i hlavná mužská postava bola vrcholne nesympatická. Film mal kludný začiatok, i kludný stred, až na konci troska pritvrdil, ale ani to, nebolo az take silne, ako som očakával. Je tu veľa konverzačiek a máličko činu a vražd ešte menej, Je i dosť predvídateľný, pointa sa da vytušiť o veľa skôr, než bude pri konci povedaná. Baby ma bavili o niečo viac, ako ich mužský kolegovia a rozhodne najsympatickejšou osobou filmu bola Sarah Brooks, tá bola čarovná. Tento film veľa vody nenamúti, ale zas nieje ani vyslovene zlý, len neukáže nič, čo by som nevidel už niekde inde. Slabé 3*.

Nightmare Cinema (2018)

Uz dlho som nevidel kvalitnú antológiu a po pozretí tohoto zázraku, môžem z určitosťou vyhlasiťť, že ešte nejaký čas, ju neuvidím, lebo tato do tej kategórie rozhodne nepatrí. Nechcem tu rozpisovať jednotlive poviedky, nemam na to ani chuť a ani to nikoho nezaujíma, tak načo by som to asi robil, že? Poviedky robili pre mna známy režiséri, M.Garris (jazda na strele, Critters 2), Joe Dante(Gremlins, Vnútorný vesmír), Alejandro Brugués(Juan de los Muertos), Rjúhei Kitamura( Polnočný vlak,No One Lives), David Slade(30 dní dlhá noc), takže kvalitní režiséri, ktorí stvorili, ale aj kvalitný brak. Žiadna poviedka nieje až tak dobra, niektoré sa opierajú o dosť šťavnaté gore, ale po príbehovej stránke, je to po väčšine len veľmi chaotické a niekedy až celkom nepochopiteľné. Dosť mi to pripadalo lacne, len aby sa niečo natočilo i keď vo výsledku, to veľa vody nenamúti a to je fakt. Podpriemerná antológia, kde ani zvučne mena režisérov, nezaručia kvalitu filmu. Hold nie všetky nápady v hlavičke, sú aj sfilmovatelné, slabé 2* a to som už tušil, že sa mi to páčiť nebude, po zhliadnutí trápneho plagátu.

Hellmington (2018)

Ničím originálny počin, spomenul som si na Davinciho kód či purpurové rieky, ale i na dalšie známe thrillery. Len trocha všímavý pozorovateľ už po chvíli zisti pointu celého filmu. Tá akože diabolsky stvárnená postava v podobe baranej hlavy bola troska od veci a čisto mimo mísu, niečo podobne tu už bolo ajajaj. Nicola nehrala zle, ale táto rola jej naozaj moc nepasovala, vedel by som si tam predstaviť niekoho iného. Horor som tu nepostrehol, len detektívku s prvkami thrilleru, ktorá po obsahovej stránke je zaujímavá, ale má na hovno spracovanie. Slabučké 3*.