• Mysteriózní

Whiplash (2014)

Film mal našliapnuté na čistých 5*, čo , ale nedokázal, lebo druha jeho polovica, je o niečo slabšia ako tá prvá a zaver ma nebavil vobec. Tam som celkom myslel, že to dopadne tak, že ako to na začiatku vystúpenia vyzeralo zle, tak na Whiplash sa celkom chytil a bravúrne zvládol koncovku i keď to bubnovanie na samom konci, si myslím, že bolo už veľa i keď nejaká ta pointa tam bola. Ale strašne mi tam chýbal, ten pomyselný aplauz a tým aj jeho zadosťučinenie za všetky krivdy zo strany učiteľa. To sa, ale nestalo a v tom vidím, najväčšiu chybu filmu. Simmons bol bravúrny, Tellera rad nemam, ale tu nebol moc otravný. Silné 4*.

Ono žije (1974)

Tento film som naposledy videl ešte na kazete, či sa mi vtedy páčil alebo nie, to netuším, keď ubehlo už asi 20 rokov od pozretia. Ale z istotou viem, že teraz sa mi nepáčil, 2* dávam len kvôli nostalgii. Malého monstrika nieje skoro vobec vidieť, vraždy sú mimo zaber, že strieka krv na všetky strany, ale žiadny iný detail neukážu, je troška smutné, tak nechapem prečo bol film tak strašne zdržanlivý. Herci sú samostatná kapitola, boli neskutočne zlí a aj to je u ich výkonov superlatív. Len nuda, žiadne napätie či atmosféra a i keď tato cast nedopadla dobre, tak pôjdem i do jej pokračovaní, hádam budu lepšie, ako tento nezáživný originál.

Bouřlivé výšiny (1992)

V tomto filme bola len zloba, pokrytectvo, povýšenectvo a faloš a keď tu i náhodou bola láska, tak len k sebe samej či samému alebo povrchná či vypočítavá.. Tento film je ťažký na pozeranie, môže vyvolať až depku z toho povrchného správania hlavnej postavy. Ralph Fiennes sa do role neuveriteľne vžil a jeho výkon bol asi aj najlepší, aký som u neho zatial videl, celkom realistický znázornený. Troska mi vadila J. Binoche, nejako sa mi sem nehodila a konfrontácia s Ralphom vyznela vždy v prospech Ralpha, predčil je vo všetkých aspektoch, on bol ťahúňom filmu, ona jeho úpadkom. Videl som zatial verziu z roku 1954 a táto hlavne kvôli Ralphovi bola oveľa dynamickejšia i keď ten zaver, mohol byt aj lepšie stvárnený.

Noční můry z temnot (2019)

Už viackrát som tento film zapol, že si ho idem pozrieť, ale vždy som ho vypol s tým, že ho dám na Halloween a tak sa aj stalo. Príbeh nieje ničím výnimočný či zvláštny, podobných príbehov tu bolo už veľa. Ale film má vysoké obrátky( tempo), vobec nenudí, boj o svoj život i život svojich kamarátov je napínavo znázornený. Je tu niekoľko zhmotnení, najmenej ma bavili pavúci a ani tá v červenej miestnosti nebola moc dobrá a najviac určite rozsekaný zombie, či čo to bolo, hned jeho prichod bol cool. Herci nielenže boli sympatický, ale vedeli i hrať a a atmosféra nielen starého domu, ktorá mi pripomenula Haunting of Hill House bola tiež velmi slusná. Ja som spokojný, keby každý príbeh bol aspoň tak dobrý ako napríklad príbeh o strašiakovi, tak dám i plnú paľbu, takto len slabé 4*.

Witnesses (2019)

Je to tocene aj ako F.F. projekt, ale i ako normálny film. Je prakticky bez príbehu. Zacinajuci filmári prídu, lepšie povedané vylúpia jeden sklad, ktorý bude živší ako si mysleli, no viac mŕtvy ako živý. Je to nenápadité, herci boli viac nehercami. Boss je tu len na začiatku, prednesie najlepšiu vetu filmu( do prestrelky sa noze nenosia) a potom je az na konci, skoda, ten bol sympaťák. Logika sa tu neobjavovala často a je jasné, že film je robený hlavne pre niekoľko nadšencov, ale do toho klubu ja nepatrím. Poslednej dobe som videl, veľa horších sraciek, tak aspoň slabe 2*

Pěna zabiják (1985)

Tak toto bola strašná haluška a i keď haluze mám niekedy rád, tak zabijacký jogurt do toho rozhodne nepatrí. Je tu strašne malo gore efektov, povedal by som, že je to veľmi nízko rozpočtová zaležitosť, lebo toho tu moc ukázaného nieje. Len ako sa pohybuje pena , ale nič viac, čakal som niečo ako sliz, ale márne. Jedine čo tu bolo, sú vybuchujúce hlavy a i to nebolo až tak zaujímave ako v iných filmoch. Viac ako 2*, dať nemôžem.

Halloweenská noc (2007)

Haloweenska noc je jedna z dvoch filmov, ktoré si pozerám na hallowennsku noc, preto, že ma uzasnu halloweensku atmosféru. Každý z príbehom ma niečim zaujal, asi najviac ten príbeh s autobusom, mal solídnu ponurú atmosféru. Je tu i veľa irónie, ktorá bola super vyvážená. Herci boli sympatický a všetko vo filme dávalo zmysel. Hororu tu nebolo až tak moc, ale zato bavenica je to riadna. Na tento film si vždy spomeniem na Halloween, lepši s takouto atmosférou nepoznám. Vela masiek, vela všelijakých monstier a to cele zabalene do vtipného obalu. Logika sa tu tazko hlada, ale to vobec nevadí.

Na větrné hůrce (1954)

Je tu klasický zamilovaný trojuholník či až štvoruholník. Ona miluje jeho, ale zároveň ho nenávidí, on taký tak a natruc si zoberie inú, ktorá ho tiež miluje, ale on miluje tú prvú a nemôže chýbať manžel tej prvej, ktorý ju miluje a aj ona jeho, ale nie tak ako toho druhého .Kto by sa v tom vyznal, len presladené rečičky, vobec o ničom .Zbytočne veľa dialogov a prázdnych slov. Prostredie bolo kúzelne, vizual tiež obstal a aj herci sa aspoň snažili. I keď tam bolo niekoľko vypätých situácii, žiadna z nich nestala za to, aby som si ju pamätal dlhšie ako pár minút, okrem celkom poslednej scény, tá bola priam hororová. Silné 3*.

Hadí jáma a kyvadlo (1967)

Old Shatterhand, Rybana a Dracula v jednom krásne poeticko gotickom filme. Je tu veľa nástrah, parádna atmosferická scéna s obesencami a naozaj kvalitné herecké výkoni. Jedine čo mi vadilo, boli niekedy viditeľne lacne kulisy či fakt, že Regula sa snaží o vecný život a jeho spoločník i bez akože elixíru už ten vecný život má, na logiku film nehrá. Naozaj je tu nespočetne veľa protirečenia, ale film i tak dobre šľape a vobec nenudí. A tie kreslené znázornenia boli úchvatne. Krásna gotika i keď nie od Hammeru, silné 4*.

Walpuržina noc (1971)

Zatial som s Waldemarom nemal tu česť, tak je to u mna začiatok serie Hombre Lobo, ale určite budem chcieť vidieť aj ostatne časti i keď niektoré sú zatial pre mna nedostupné, ale postupom času sa hádam odkryjú i tie. Paul Naschyho obľubujem a i tu dokázal svoje kvality, Klimovskeho napozeraného nemam, ale rezia sa mi veľmi páčila, tie spomalene zábery boli úchvatné. Lenže zub času sa do tohoto filmu zahryzol až príliš, hlavne maska vlkodlaka mi prišla strašne smiešna a aj znázornenie upíriek bolo viac úsmevne, ako hrozivé. Silne 3*.