• Mysteriózní

Doom: Annihilation (2019)

Jednotka ma trosku bavila, ale tato bola slabšia. Prišlo mi to ako hororový nepodarok hviezdnej brány. Umieral som, pri pohľade na toľkých nakazených, v tak malom priestore, to naozaj ich tam bolo okolo 100 a tie obludy si dali námahu, kazdemu vziať dušu a dať tam svoju démonickú cast? Určite to bolo kvôli akčnosti, čim viac nakazených, tým viac akčných scen. Niekto chcel spraviť ďalšieho votrelca, ale s takou predlohou a slabými trikmi, nemal šancu uspieť. Ale i tak, videl som oveľa horšie sračky, tak za mna silné 2*.

The Furies (2019)

Mna takéto vyjebavacky bavia, no nie ,ale všetky, spomeniem napríklad taký Hatchet, ktorému som dal do kopy 4*-4 častiam. Ale tento ukázal viac i keď okrem pachu krvi, kopíroval aj ine filmy, môžem, ale za seba povedat, že veľmi sympaticky. Len tie herečky hrali, ako z rodinných prípadov, strašne. Kráska a zviera, ten príbeh pozná hádam každý a niečo podobne je i tu, len o veľa ťažšie stráviteľné. Masky boli parádne, bodycount dosť vysoký a vybuchujúce hlavy, tiež potešili. Logicky slabota, ale logika v takýchto filmoch sa nenachádza. Tieto filmy sú len na pobavenie, či spestrenie, pre zarytých fanusikov horroru a preto, ja som sa bavil a tak troska nadhodnotím.

Prey (2019)

Film disponuje nádherným prostredím, ale dosť neoriginálnou zápletkou. Uz celý ten program bol všetko len nie logický. Vysadia ma na pustom ostrove, len aby som si ucelil myslienky a či sú tam jedovatý hadi alebo ešte niečo horšie, má každý na saláme, ja hovorím aspoň príbehu nie. Ale zas tu boli sympatické postavy i démon bol slušne znázornený a bolo ho vidieť i párkrát z blízka , čo tiež hodnotím kladne. Kamera bola skvelá, či na snímaní lokality, ale i pri viacerých scenach, vedela čo má nasnímat a čo nie. Pri takýchto filmoch nečakám nič, ale v tomto prípade , nie som sklamaný, že som film videl, i keď mohol byt o niečo odvážnejší

Solamente nero (1978)

Antonio Bido ma nepresvedčil ani vo svojej prvotine a ani teraz, že je schopný režisér. Herci ma hrozne iritovali, boli ako mechom udretý, len sa na seba neprirodzene pozerali, či to mal byt zámer, netuším, ale vadilo mi to po dobu celého filmu. Jediná z hereckého osadenstva, čo ma bavila bola Stefania, s nej išla taká pohoda. Vraha som tušil skoro hned od začiatku, tak v tom sa moc nepochlapil. Vadilo mi i to, čo mal hlavný hrdina skryte v hlave a niekedy sa to pretavilo do trápnych flashbackov, ktoré tam vážne nemuseli byt i keď na konci, to bolo vysvetlene, prečo ich mal. Kamera bola užasna, taká hnusne pliživá, už som len čakal, kto s kadiaľ vyskočí. Druhým pozitívom sú niektoré vraždy a sympatické bolo, že vrah použil na usmrtenie, prostriedky, ktoré práve našiel k dispozícii a nie zaužívané zbrane. Medzi dvoma a troma hviezdami, no seriem nato, dám 3*.

Haunt (2019)

Tlieskam. I s takej neoriginálnej železitosti sa da vytvoriť, zaujímavá, svižná a démonická vecička, ktorá na poli Haunted Hause sa radí, do tých najlepších, ktoré vznikli. Chcel som počkať až na Halloween, ale nevydržal som. Je tu pár nelogických lapsou, hlavne čo sa týka postav. Ale mordovačky sú skvele, ukážu všetko i to na čo v modernom horore už moc zvyklý nie som, detailne znázornenie umierajúceho. Masky boli fantastické, ale keď prišlo na skladanie masiek, bol som ešte väčšom úžase. Postavy veľmi sympatické a neobťažovali ani blbými rečami, tak aj tam spokojnosť. Bodycount som čakal väčší, ale nemôžem byt nenažraný. Zatial z roku 2019, jeden z najlepších hororov, aké som videl, silne 4*.

To Kapitola 2 (2019)

Nečakal som nič, kedže jednotka ma ohromila. Táto cast bola o niečo slabšia, ale i tak mala úroveň, Je tu veľa killerovských postav, babka či drevorubač alebo arachné hlava zaujali. Je toho tu veľmi veľa, stále sa tu niečo deje a tak tá krutá stopaz, nieje vobec na škodu, ani neviem ako mi to ubehlo.Tlieskam, i keď nie všetko bolo s kostolným poriadkom. Ale za to, že reziser nekopíroval staršiu verziu, mozem byt len spokojný, silne 4*.

Experiment: Zombie (2006)

Jojojoj, toto bola, ale velka kravinka. Herci, či neherci, kamera tazko roztrasená, gore lacne ako i celý film. Venujem sa zombie filmom a tento nieje ničím výnimočný, len kopíruje staré známe osvedčene metódy, keby do toho dal aspoň kúsok originality(seba), idem kvôli tomu na 3*, ale nedal, takže len za 2*.

Aladin (2019)

Krásna ukážka toho, že i klasická rozprávka sa môže dočkať zaujímavého a krásneho spracovania. Je neskutočne vtipná, hlavne W.Smith bol úžasný, podla mna si strihol jeho najlepšiu rolu, ale v tomto sa všetci herci stretli na jednej vlne, len záporak mohol byt o niečo hrozivejší. Jedine, čo mi na tomto filme vadilo boli tie tanečne kreácie, Guy sem ten muzikál davat nemusel i bez neho by to slapalo na jednotku, takto ho podla mna trocha oslabil. Vizuálne prenádherné, cele i stou okázalou farebnosťou. Triky boli bombastické, asi len okrem zvierat, tie boli strašne umelé. Medzi 4* a 5*, ale ako som už písal, tie tanečne sceny to tu trocha rušili, tak sa prikloním k silným 4*. Nečakal som, že Guy ma takto milo prekvapí.

Ve vysoké trávě (2019)

Cakal som od adaptacie S.Kinga viac. Je to niečo medzi kukuričnými deťmi a kockou, len prenesene do trávnatého pola. Začiatok da dal, ale potom to uz bolo celé také monotónne. Stale len pokrikovanie a hľadanie niečoho, či niekoho a naozaj po čase ma to začalo riadne iritovať. Gore tu nebolo vobec, atmosféry len za mak a príbeh točiaci sa okolo veľkej trávy a záhadnej skaly, tiež moc nenadchol. Veľmi slabý mindfuck, ktorý na hlavné otázky vobec neodpovedal a to bola velká škoda. Nuda tu celkom ani nebola, keď lietali stále hore dole, takže za slabé 3*

Annabelle 3 (2019)

Film nemá čo nove ponúknuť, všetko už niekde bolo a hlavne sa mi zdá, že režisér čerpal inspiráciu z The Haunting 1 seria. Videl som tam veľa podobností. Lakačky nulové a atmosféra okrem tej hnusne temnej pivnice, tam veru nebola. Ale najväčšiu chybu vidím v tom, že keď sa začali zjavovať tie ohavy, nikto neprišiel k ujme na zdravý. Horor bez mŕtvych, je ako voda bez rýb. Škoda toho, že sa režisér troska neodviazal a okrem predvídateľného strašenia nám toho viac neponúkol. A to po vizuálnej či hereckej stránke (okrem M. Grace, tá mi pripadala, strašne neprirodzená) má film celkom bavil. Film nevystraší, ani nemôže, nieje robený pre dospelých, ale pre teenagerov.