RocknRolla (2008)

O čem to je? Gangsterka z podsvětí Londýna zabydlená postavičkami Guye Ritchieho? Co já NATO? Ritchie dal sbohem Madoně (nebo ona jemu?) narostli mu koule a natočil gangsterku jako za starých časů. Tentokrát však s minimem vizuálních vychytávek. Drsnáky Jasona Stathama, Vinnieho Jonese nahradil Gerard Butler (a odnesla to jeho prdel). Nádherný pohled je na Karla Rodena jako tichého ruského pracháče (připomínajícího Romana Abramoviče). Nemůžu si však pomoct, ale předešlé Ritchieho filmy měly větší páru. Dal bych tedy 4*, ale pří vzpomínce na Podfuck a Prachy je to za 3*.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

O čem to je? Čtyři barevné stvoření boří mýty, dětských pořádů. Co já NATO? Jeden díl jsem viděl ožralej, jeden zkouřenej, jeden na houbičkách. Celý den jsem pak měl deprese. A ten červenej je vážně teplej.

Nouzový východ (2008)

O čem to je? Rozpadlé manželství žijící v tiché válce. Válce mezi něčím novým a šedou jistotou. Co já NATO? Tak tohle je naprostá bomba, Sam Mendes přesně ví co chce a tím směřem navádí herce. Leo a Kate execulují, až běhá mráz po zádech. Z filmu by se mohly ždímat emoce, které divák cítí pod nánosem uměle nucených úsměvů jímž ústřední pár obohacuje své sousedy(potažmo nás diváky). Pro mě nejlepší film roku 2008

Stefanie (1995) (seriál) odpad!

O čem to je? Na skladě máme jednu sestřičku, jenž svou vlídností a upřímností dokáže rozplakat i mrtvolu novorozence. Dále kolem pobíhá banda dementů, kteří jsou také fajn. Co já NATO? Tohle je špatnost nejtěžšího kalibru. Scénář je horší než špatnej, děj je tedy trapně předvídatelnej. Jako jedinec zbožňující pohotovost, mě tento seriál mučil, každou vteřinou.

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

O čem to je? Ona je slepá a nosí zelené hadry. On je krásný a blbý. Co já NATO? Tohle je kravina intergalaktických rozměrů. Jedna z prvních telenovel co dorazila na české obrazovky. Dodnes si vybavuji Vladimíra Železného ve své One Man Show jak neodpověděl jedné divačce na dotaz, zda je představitelky Emanuely skutečně slepá.

Stmívání (2008)

O čem to je? Samotářská Bella (krásná Kristen Stewart) se přistěhuje do zapadákova za svým hodným tatínkem. Okamžitě se zamiluje do svého tajemného spolužáku (toporně-nesympatický Robert Pattison). S tím chlapcem však není něco v pořádku. Co já NATO? Konečně už vím jak poznat upíra. Bude neskutečně bílej s pohledem tak uhrančivým, že by rozplakal kámen, na hlavě mu bude strašit neskutečně trapná revoluce. Nečetl jsem knižní předlohu, ale bude to asi pěkná pakárna (během dvou minut Bella pomocí googlu odhalí upírovu totožnost). Ve filmu se absolutně nic neděje. Dvě akční scény jsou uboze trapný. Jednání a dialogy hlavních hrdinů mě rvali uši. Pokud si chcete dát solidní upířinu, šáhněte raději po True Blood.

Krávy (1992)

O čem to je? Slunné Španělko. Nejdřív smrt, pak symbolické zrození na voze plném mrtvol a následný pohled do očí krávy. Přesouváme se v ději o 30 let...., mladík je starcem, krávy krávami a slunce rozdmýchávu lásku, chtíč, nenávist. Co já NATO? Tentokrát jsem lehce zklamaný. Od Medema očekávám smšt emocí a opojného erotična. V Krávách mě však jenom lehce poškádlil, rozmlsal a pak vše nekompromisně utnul sekerou. Jeho filmy se točí kolem dvojice tragicky zamilovaných lidí. Krávy jsou však poměrně zalidněné, a já se sžil až s druhým milostným párem. Ten první mě zcela minul. Pokud by to nebyl Medem tak by to bylo za 4*, ale od mistra očekávám nadstandart.

Chaotická Ana (2007)

O čem to je? Ana je přírodní živel. Pomocí hypnozy se noří do svých předchozích životů. Které byly násilně ukončeny ve 22 letech. A čas nezadržitelně letí. Co já NATO? Stejně jako je hypnotizována Ana, snaží se Medem hypnotizovat diváka (Odpočítávání od deseti). Stejně jako je Ana ztracena ve svých předchozích životech i já jsem se občas ztrácel v překombinovaném ději s množstvím symboliky (holubice, sokol, výkal). Oproti předchozím Medemovým filmům je zde méně mezilidských vztahů a více existencionálních otázek. Ve výsledku trochu jiný, přesto krásný Medem (a samozřejmě opět krásná herečka v hlavní roli).

Milenci ze severního pólu (1998)

O čem to je? Otto a Ana jsou nevlastní sourozenci. Jejich vztah postupem časem přeroste v zakázanou lásku v té nejčistší podobě. Co já NATO? Dvě věci nikdy nekončí kruh a čas. Láska je stejně krutá jako milosrdná. Medem diváka citově ždímá do morku kosti ohánějíce se přitom tím co mu jde nejlépe. Tedy prolínáním několika časových rovin na pozadí nepředstavitelně krásného vztahu dvou lidí. Podobné filmy : Vše od Medema.

Vzpoura v Seattlu (2007)

O čem to je? Příběh několika lidí na pozadí demonstrací jenž ochromily kolébku grunge a tak trochu změnili svět Co já NATO? Neskutečně poutavá, nevnucující se politická agitace, zabydlená skutečnými lidmi (mými favority se stali váhající demonstrakta "Dextrova přidrzlá sestrička - Jennifer Carpenter" a politik snažící se prosadit levnější farmaceutika pro země třetího světa). Osudy zúčastněných se zcela plynule a nenásilně proplétají (ne křečovitě a nuceně -To co dýchám). Pro mě osobně překvapení roku 2008. Podobné filmy: Krvavá neděle (tématicky), Crash.