Devítky (2007)

O čem to je? Tři příběhy, v nichž se vyskytují stejní herci hrající různé osoby, nebo stejné? Co já NATO? Mám rád tajemné filmy a ani my nevadí že je ve výsledku nepochopím (David Lynch). Nemůžu si pomoct ale v tomhle filmu podle mého názoru nic nefungovalo. Provázání jednotlivých dílů my přišlo příliš šroubovité a nucené, ve výsledku pak nezvládnuté. Zkusím film skouknout ještě jednou. Prozatím velké zklamání. Asi nejsem devítka.

Rozsudek smrti (2007)

O čem to je? Na začátku vydíme dokonalou rodinku. Po smrti staršího syna přichází čas odplaty. Hodně krvavé odplaty. Co já NATO? Děj je neskutečně předvídatelný, plný klišé. Záporáci jsou kompletně potetovaní (bojím, bojím) to jim však nebrání chovat se jak šimpanz po lobotomii. Stejně inteligentně se chová i hlavní hrdina (proč dělat věci efektivně a rychle, pokud je mohu udělat složitě s náležítým humbukem kolem). Z průšvihu pak vyzvedává tenhle film docela solidní atmosféra a schopná Wanova režie. Kevin Bacon také není nuzný.

Zombies: Den-D přichází (2008)

O čem to je? Klasika, armáda opět prováděla tajný výzkum, jenž se nečekaně podělal. Co já NATO? Nejprve výčet pozitiv: Mina Suvari je super kost, hláškující černoch plnící komediální roli cedí poměrně solidní vtípky. Tak a ted výčet negativ: Za prvé: zombíci jsou mazanější než liška ryšavá. Dokáží se schovávat, krýt a koordinovaně útočit (Což ve výsledku není vůbec strašidelné). Za druhé: Zamilovaný jedinec a především VEGETARIÁN se stane hodným zombíkem. Za třetí: Pokud v hororu slyším hlášku "Rozdělíme se" okamžitě upadám do komatu z nemohoucnosti a stupidity tvůrců, nebot je jasné, že do dvou minut někdo zařve. Za čtvrté: Ten hláškující černoch to nedá (ostatně jako každej černoch v hororu).

Jericho (2006) (seriál)

O čem to je: Rodinný seriál o lásce a pochopení po výbuchu jaderné pumy. Co já Nato: možnostmi seriál předčí bez sebemenšího problému potenciál seriálu Ztraceni. Bohužel zákládní dějová linie se rozplynula ve slaboduchosti jednotlivých dílů (hlavních postav), moralizování a touze vychovávat. Divák není schopen si získat oblibu ani jednoho hrdiny. Naopak většině z nich přeje smrt. Po 16 dílech jsem si nezapamatoval jediné jméno (a na seriál se vybodnul). V lostech jsem znal celou posádku po třetím díle. Fuckoff Jericho. Go LOST

Pád do tmy (2005)

O čem to je? Šest kamarádek se vydává do komplexu podzemních jeskyní, užít si trochu adrenalinu. Nešťastnou náhodou je jediný známý východ zavalen. Pokud chtějí přežilt, nemusejí najít pouze východ. Ve tmě se totiž skrývá cosi velmi hladového.....Co já NATO? Film je založen na jakýmsi trojimperativu ideálního vyvyražďovacího hororu. V první části jsou nám představeny (téměř rovnoměrně hlavní hrdinky), divák má tedy dostatek času se s nimi seznámit (a v pozdější fázi jim držet palce). V druhé fázi je budována atmosféra strachu (Což se Marshallovy zdárně daří+rozvíjí charektery mladých speleoložek). Třetí fáze je pak adrenalivou jízou se vším všudy. Obsahuje tedy hektolitry krve, hojné množstvý obskurdně brutálních záběrů, povedené smrti (díky první fázi držíme hrdinkám palce, díky druhé plníme hnědé bezpečnostní trenýrky). Téměř dokonalému hororu zasekává cepín do hlavy neskutečně hloupá scéna přibližně 10 minut před koncem.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

O čem to je? Údajné hledání lidské stránky, pomocí moci a násilí......... Co já NATO? Tento film je jako kýbl hoven rozmazaných na bíle zdi. Někteří pseudointelektuálové v touze po vyhranění se konzumní společnosti hledají v tomot snímku vyšší smysl. Po jeho (ne)nalezení si pak připadají osvícení a na běžněho diváky shlížejí jako na odpad (chovájí se tak podobně jako filmové postavy tohoto paskvilu). Pasolinimu se nadá upřít schopnost práce se symbolikou. Výsledek je však jedna velká nechutná rádoby šokující sračka, jenž se ve své nabubřelosti domnívá, že nese hrdě a neochvějně pochodeň umění. Nenese.

JAG (1995) (seriál) odpad!

O čem to je? Hlavní hrdina byl výborný pilot, pak zjistili, že je šeroslepej a tak se vrhl na dráhu právníka ve službách americké armády. S řešíním případů mu pomáhá neskutečně fešná kolegyně. Co já NATO? Zápletky jak z parodie ovšem myšlené vážně. Toporné herecké výkony všech zúčastněných. Dialogy z kategorie demence++. Tohle je neskutečně špatný seriál.

Pobřežní hlídka: Havajská noc (2003) (TV film) odpad!

Co já NATO? Dejte šimpanzovy psací stroj a papír. Pak podle toho co tam naklepe svými prstíčky natočte film. Obsadte pár roštěnek s plastovými žahadly. Hlavní roli svěřte Davidovy. A na světě je průšvih srovnatelný s výstřihem Pamely. Tohle vážně Ne-E.

Ponorka U-571 (2000) odpad!

Co já NATO? Film se rozjíždí parádně. Mluví se v německy a vše je maximálně realistické. Když se, ale kormidla chopí parta amerických mořských vlků začne peklo. Proč si lámat hlavu s tím, že na vystřelením torpéda je nutno se vynořit. My umíme střílet i poslepu. A ten torpedoborec není taky žádný problém. Tenhle film je naivnější než vánoce.