Odříznuti (2005)

O čem to je? Zapomeňte na jakoukoliv dějovou linku, tu zde nenaleznete. Dva přátelé se sešli na víkend a jediné co dělají je, že kecají o všem. Co já NATO? Neskutečná sranda založená na dialogu dvou lidí. Jejich rozhovory i když jsou o ničem mě vháněli slzy do učí (i já občas tlachám o nesmyslech). Tehle film mě unikl ve Varech, přednost dostal fotbalu Německo vs Itálie. Tímto bych chtěl poděkovat Evičce se Standou, že mně film sehnali.

Ledová smrt II (2008)

O čem to je? Pokračování poměrně zdařilého hororu Cold Prey se tentokrát přesouvá do nemocnice. Přerostej chlápek s krumpáčem však zůstává. Co já NATO? Na popravu je nám tentokrát servírován nemocniční personál. Nemocnice na kraji města nepůsobí opuštěným dojmem bezmoci jako hotel v prvním díle. Logika je tentokrát na ústupu, a těch pár povedených cool záběrů film ze stereotipu nevytáhne. Rozhodně slabší než první díl (i ty smrti nebyly nic moc).

Ledová smrt (2006)

O čem to je? Pětice kamarádů uvízne v neobydleném horském hotelu. Bohužel v něm nejsou sami. A ten přerostlej horal to s tím krumpáčem vážně umí. Co já NATO? Klasická vyvraždovačka (na první vraždu se čeká dlouho, což divákovi umožní hrdinům v rámci možností fandit), s předem odhadnutelným dějem. Poměrně sympatickými hrdiny a občasným lehce úsměvným černým humorem. Film nepřináší nic objevného což ani nechce. Podobné filmy : všechny horory kde se vyvraždují děcka.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

O čem to je? Nirvana pomalu, akusticky , geniálně, chytlavě. Co já NATO? Nirvana je pro mě srdeční záležitost. Na téhle kapele jsem vyrostl. Nevermind znám pozpátku zpravai zleva. V době, kdy se točil tenhle živák se Curt blížil konci, v době koncertu byl údajně na metadonu. Jedním slovem, hudební dokonalost.

Audioslave: Live in Cuba (2005) (koncert)

O čem to je? Audioslave jenž vznikly fůzí Soundgarden (Chris Cornell - zpěv) a Rage Againts the Machine (Tom Moerello - kytara, Brad Wilk - bicí, Tim Commerford - basa) odehráli na Kubě dokonalý koncert. Co já NATO? Perfektní zvuk, dokonalá atmosféra, skvělý písně jak z dílny Audioslave tak, Soundgarden a RATM. Kluci jsou velký levičáci (především pak Morello viz projekt Axis of Justice) a koncert si náležítě užili což je zcela patrné z živelného nasezení. Super koncert.

Pach krve (2003) odpad!

O čem to je? Neprostupné lesy americké divočiny. V nich skupina mladých lidí, kterou se snaží zabít banda zmutovaných strašáků (kteří nejsou ani trochu strašidelný). Film nápadně připomíná Hory mají oči. Narozdíl od Ajy neumějí tvůrci Pachu krve pracovat jak s atmosférou tak s brutalitou. Hrdinové se chovají neskutečně stupidně (nejdřív se bojí stoupnout si k oknu aby jich nebylo vidět, obratem pak rozsvítí). Z úst jim létají takové sračky, že kdyby jim z tlamy padaly hovna dávalo by to větší smysl. Po deseti minutách je jasné kdo chcípne a není problém určit pořadí pořadí. Tento film je blábol intergaliktických rozměrů, který se navíc bere vážně.

Austrálie (2008)

O čem to je? Lady Ashly a Drover jsou donuceni hnát stádo digitálních kraviček přes celou Austrálii. Pomáhá jim v tom banda mameluků v čele s domorodým chlapečkem, kterému k dokonalosti chybí pouze modrá kukadla. Co já NATO? Lahrmann je mistr kýče dvakrát jsem mu to sežral i s navijákem (Romeo a Julie, Moulin Rouge). Tentokrát však ne. Jeden sladkobolný záběr střídá druhý. Jackman s 50 kily svalové hmoty předvádí ve zpomalených záběrech své wolverinebody. Nicol je z toho na prášky a já s ní. Film je navíc neskutečně dlouhý a, když si divák myslí, že se protrpěl dokonce, bezostyšně pokračuje dál. Konec je pak sladší než cukrová vata. Pro mě osobně je Austrálie nejzbytečnější film roku 2008 (ne nejhorší).

Přežít! (2008) (seriál)

O čem to je? Lidstvo zdecimoval záhadný virus. Přežilo jen pár jedinců. Svět se změnil a lidé v něm také. Co já NATO? Jednotlivé postavy jsou poměrně sympatické a není problém si najít svého hrdinu (u mě zvítězil zbohatlický floutek Al). Díly na sebe plynule navazují i když jsou ohraničeny uceleným příběhem. Seriál přichází se zajímavými nápady (především skupina vedena bývalou ministryní, je nadmíru zajímavá) a nebojí se ukázat lidskou stránku z druhé "temnější" strany. Suma sumárum: nečekaně milé překvapení s pár mouchami.

Vraždy podle Jidáše (1999)

O čem to je? Máme zde drsného poldu, patrájícího po zabijákovi, který svým obětím ušmikne končetinu a nechá je vykrvácet (asi nějaké rituální vraždy). Co já NATO? Takhle film připomíná nepovedenou kopii sedmičky. Film to není vysloveně špatný nebo nudný. Při jeho sledování jsem se nedokázal odpoutat, že tohle vše jsem viděl v sedmičce. Jenom to mělo mnohem větší grády. Pánové, opisovat se nemá.

Jezero smrti (2008)

O čem to je? Zamilovaný pár se chystá strávit romantický víkend u panensky krásného jezera. Místo toho je však přinucen bojovat o holé životy s tlupou místních výrostků. Co já NATO? Film nepřináší nic nového pod slunce (naopak dá vzpomenout třeba na ILS, pár záběrů je evidentně obšlehlých od mistra Kubricka), je však děsivý svou reálností (tohle by se skutečně mohlo stát). Jak hlavní hrdinové, tak parta malých chuligánů působí věrohodně lidsky. Kamera neuhýbá, přitom však brutalita není onanií jak jí známe třeba ze série SAW. Jak bývá zvykem poslední doby. Konec je opět značně nečekaný a depresivní. Podobné filmy: ILS