Mělčiny (2016)

Survival horor, který patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr nabízí. Žralok parádní a hlavní hrdinka docela v pohodě, zamrzí snad jen pozdější zbytečně přepálená přeměna žraloka na geniálně myslící vraždící stroj.

47 metrů (2017)

Nečekaně dramatické překvapení - Alexandre Aja napínáky umí a ze své producentské židle sem dostal napětí vrchovatě. Nic originálního nečekejte, opět poznáme dvě sestry, kdy jedna je blond a nezodpovědná, druhá tmavovlasá a zodpovědná. Blondýna prosadí svou a tudíž se dočkáme dobrodružství na dně oceánu, při kterém budete rádi, že sedíte doma na gauči. Palec nahoru, rozhodně.

Jason Bourne (2016)

Jason dostal skutečně áčkové protivníky (Tommy Lee Jones a Vincent Cassel jsou tady supr) a zřejmě proto se scénáristé rozhodli, že "tentokrát to bude osobní". Bourne tedy nějakým způsobem mstí svého otce a to v díle, který je ze všech Bourneovek jednoznačně nejakčnější - což nemyslím jako pochvalu. Závěrečná automobilová honička v Las Vegas vypadá, jako by vypadla z nejpřepálenějšího snímku Michaela Baye a do této série se hodí asi jako Vinnetou k Terminátorovi. Jinak nuda samozřejmě nehrozí a Alicica Vikander je tu hrozně fajn, ta realičnost předchozích filmů tu však rozhodně chybí.

Prokletý klaun (2014)

Nečekané překvapení na hororové scéně je dalším důkazem, že i za málo peněz lze pořídit hodně strašidelné muziky. Nebýt standardně přepáleného závěru, který zničil veškerou atmosféru, klidně to mohlo být za plný počet.

Ve jménu krve (2016)

Poctivé akční béčko, točené podle starého střihu bez digitálních efektů a přílišného sentimentu. Sice jsem se těšil na pořádný "revenge nářez", ale zklamaný jsem rozhodně nebyl.

Domácí péče (2015)

Tématem velmi ambiciózní snímek, který díky výborným hercům neskončil úplným průserem, ovšem scénář i režie jsou značně pokulhávající... úspěšný comeback Aleně Mihulové sice přeji z celého srdce, postavit na tom celý film bohužel nebyl dobrý nápad.

Sebevražedný oddíl (2016)

Podobně chladné jako Batman vs. Superman... DC prostě týmovky neumí a jejich snaha o napodobování Marvelovského universa je může přivézt do pekel... Margot je tu sice boží a Jared Leto předvedl možná nejlepšího Jokera v dějinách, nestačí to však na to, aby z tak slibného námětu bylo vytřískáno co nejvíc.

Imperium (2016)

Radcliffe se snaží seč může, ale vhodný herec pro tyhle role z něj asi nikdy nebude - pořád vypadá jako klučík, který sbírá angličáky a loví pokémony, než aby nějak výrazně zapadl mezi ultra skins. Tématu každopádně tleskám a ani zpracování není úplně blbé, ačkoliv v mnohem ohledech zjednodušující.

Podfukáři 2 (2016)

Jestliže prvnímu dílu jsem vytýkal překombinovanou zápletku, dvojka jde ještě dál a složitou zápletku znovu překombinuje asi po každých 15 minutách. Navíc roztomilou kouzelnici z prvního dílu nahradila jiná, příšerně nesnesitelná náhradnice (která díky bohu nehraje stejnou postavu), přibyl i nějaký bratr/dvojče a jeden Harry Potter. Podle všech měřitelných kritérií je to zkrátka horší než první díl.

Halloween II (2009)

Zatímco jednička byla téměř stoprocentní předělávkou, ve druhém díle si už velký Rob dopřál větší dávku léků a jiné chemie a pustil se do jakéhos WTF projektu, v němž chodí Michael Myers od jednoho člověka k druhému a kuchá je na cucky. Do toho se občas zamíchá snová frekvence Sheri Moon s koněm (!!!) a vy časem zcela přestanete vnímat děj... Rob se s tím opravdu nesere a zde se to projevilo v celé "kráse", hodnocení všech uživatelů zde osciluje mezi odpadem a plným počtem... to mluví za vše.