Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Skvělé, skvělé, skvělé. Nádherná pohádka z období, kdy se točily pohádky, kterým ty dnešní nesahají ani po paty. 100%

Valentin Dobrotivý (1942)

Já nevím proč, ale Fričovy filmy jsou skvělé. Skutečné komedie natočené s takovou lehkostí, bez jakékoliv nutnosti na sílu "vytvářet" vtipy - jak jsme tomu zvyklí ze současné doby. Výborní herci, neopakovatelný Oldřich Nový a "obyčejný", ale tak zábavný příběh. 90%

Eva tropí hlouposti (1939)

Tuhle komedii doslova miluju. Obrovské množství skvělých hlášek, skvělá Nataša Gollová a stejně tak Oldřich Nový, který je nenapodobitelný. Nemá cenu se tady o tom rozepisovat - je třeba to vidět. Hrabě Johny Camel - ty písala " Aj hef e buk". :-)) Skvělé. 100%

Mr. Bean (1990) (seriál)

Kultovní záležitost. Je zajímavé, že Atkinson je geniální matematik a fyzik, ale dal se na něco jiného. Naštěstí....:-)) 98%

Zapomenuté světlo (1996)

Hodně dobrý film a i když Bolka celkově moc nemusím, tak tady mu to opravdu sedlo. Veronika Žilková taky zahrála velmi dobře, jedná se o jeden z nejlepších porevolučních filmů. Velice dobrý počin tehdy začínajícího režiséra Vladimíra Michálka. 85%

Amerika (1994)

Kafka je moc těžký na zfilmování a ačkoliv se to ani v tomto filmu ne úplně podařilo, já jsem byl mile překvapen. Zvláštně, tak trochu ojediněle natočený film a i když mně chvílemi některé z hereckých výkonů začaly připomínat TV Nova (respektive úroveň vystupujících na jejích estrádách) a občas to působilo toporně, tak to udrželo moji pozornost až do konce. Slušné herecké výkony, velice se mně líbilo, jakým způsobem ztvárnil strýce Jiří Lábus - ani nevím proč, ale kdykoliv se objevil na scéně, tak mě z něj mrazilo. Spokojenost: 77%.

Kolja (1996)

Přeslazený film v duchu Svěrákovských tradic. Moc líbivé a sladké, s pár zajímavými okamžiky a obrovským útokem na diváka. Dalo se na to koukat, ale proč Oskar a Zlatý glóbus? Odpovím si sám: protože je to poplatné a typické pro dnešní dobu. Nic extra, jeden z nejhorších Svěrákových počinů. 40%

Učitel tance (1994)

Z 89 hodnocení má pouze 5 hodnocení méně jak 3 hvězdy. To samo už svědčí o kvalitě filmu. Dejdarova možná životní role, stejně tak zbylé osazenstvo se kladně podílí na kvalitě filmu. Zajímavý příběh o "tuberácích", kteří žijí na hranici života a smrti. Jsou filmy, které se dostanou divákovi "pod kůži". A mně se to u tohoto stalo - ani nevím proč, ale má to svoje kouzlo. Moc příjemné překvapení.75%

Andělské oči (1994)

Díky slušnému hereckému obsazení se na to dá dívat. Jinak nic světoborného - jeden z mnoha filmů.....50%

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Začnu trošku odjinud: na rozdíl od většiny ostatních lidí nepovažuji Hrabalova díla za nic převratného, popravdě řečeno jsem z celkem 7 knih, které jsem od něj zkoušel číst, dočetl pouze "Osluhoval jsem anglického krále", ostatní mě nebavily. Kniha se mi velice líbila, ale říkal jsem si, že snad ani nejde zfilmovat tak, aby byl zůstal zachovaný její duch, vycházející z právě zvláštního Hrabalova literárního stylu (tak často nazývaný "Hrabalovým poetismem"). Když jsem slyšel, že se na něj chystá pan Menzel, tak jsem byl opravdu zvědavý, jak to dopadne. Myslím, že Barnev i Kaiser se pro hlavní roli velmi hodili, ne tak už to platí pro výběr všech ostatních herců. Menzel se snažil, ale dopadlo to celkem podle očekávání - snaha o navození té správné "atmosféry" knihy se ne úplně podařila, nicméně se film aspoň celkem dost snaží držet předlohy a pro mě osobně je poměrně příjemným překvapením. Na druhou stranu kdybych knihu před shlédnutím filmu nečetl, dokážu si představit, že by mě tolik nezaujal a připadal by mně lehce zmatený a zvláštní. Opak je ovšem pravdou, dopředu jsem čekal, co ve filmu bude a výsledek není vůbec špatný. 75%