Yao Ming v NBA (2004)

Perfektní dokument, který mapuje působení Yaa v NBA a to zejména v úvodní sezoně. Kombinace basketbalových a soukromých záležitostí očima jeho skutečného průvodce a překladatele Colina. Moje hodnocení je ovlivněno tím, že jsem sám basketbal vrcholově hrával a tento sport miluju, ale dokument je opravdu dobře natočený - už jsem ho viděl dvakrát a určitě se po čase zase někdy podívám. 85%

Podivné dědictví (1972)

Nejlepší Hillův film. Po celou dobu jsem se skvěle bavil a spojení zelenáče a tří mazáků nemá chybu. Má to díky prostředí a době westernový nádech, ale skutečný western to není, jen komedie zasazená do tohoto prostředí - částečně o tom lze uvažovat i jako o parodii na westerny. Obrovsky zábavné, spousta skvělých hlášek a výborně typově zvolení herci do všech rolí. Veliká zábava: 90%

Uspořená libra (1963) (TV film)

Jak mám osazenstvo tohoto filmu velice rád (a myslím VELICE), tak tohle mě fakt nepobavilo, naopak jsem se obrovsky nudil a měl jsem problém to vůbec dokoukat do konce i přes délku pouhých 35 minut. Werich tady hraje v poloze, která se mi prostě nelíbí a stejně tak Sovák - ačkoliv jsou oba jinak skvělí herci a patří mezi naše top herce celé filmové historie. Celé je to jakési otravné a nudné, nezasmál jsem se snad ani jednou a jednu hvězdu dávám skutečně jen z úcty k hereckému ansámblu, který se zde sešel. 20% PS1. možná to bude znít někomu strašně, ale svoji strojeností a jakousi "nepřirozeností" mně to bohužel připomíná velkou spoustu estrád z produkce českých televizí a to zejména TV Nova. PS2. zajímavý komentář "lubospoti" - Menšíka jsem si nevšiml...:-))

Hospoda (1996) (seriál)

Jeden ze skutečně mála výtvorů TV Nova, který se opravdu povedl. Kdo má rád hospodu a dění v ní (stejně jako já), tak se bude královsky bavit. Ostatním to může přijít pitomé a nudné. Já jsem se bavil u každého dílu, i když kvalita samozřejmě trošku kolísá. Ale herecké obsazení je v podstatě naprosto přesné a znázorňuje skutečnost, že v hospodě se mohou u jednoho stolu sejít různí lidé, kteří by na sebe nikdy nenarazili. Hospodské kecy jsou v reálu opravdu dost podobné a i když jsou v seriálu samozřejmě některé scény uměle vyšroubované a strojené, tak celkově je to velmi zábavné a to zejména pánové Nárožný (spousta skvělých hlášek) a Kanyza. 90%

12 opic (1995)

Skvělý film. Mám rád filmy, které se odlišují od ostatních a to ať už obsahem samotným, nebo tím, že nutí diváka se nad dějem zamyslet (v tomto případě poměrně dost). Další věcí je to, jak film pojme režisér a jakým způsobem je natočený. Tady se sešlo všechno dohromady, do toho skvěle hrající Willis, Pitt a krásná Stowe. Viděno již dvakrát a určitě ne naposledy. Skvělá řemeslná práce. 95%

96 hodin (2008)

Stokrát obehrané klišoidní schéma, ale ve skvělém hávu a s mým oblíbencem Liamem Neesonem v hlavní roli. Fakt jsem se bavil: 90%

Kameňák 3 (2005)

Já ani nevím proč, ale Kameňáky mě na rozdíl od většiny lidí nevadí. Přesně to, co jsem od nich čekal, jsem i dostal. Párkrát jsem se i zasmál a vztah Laufera s manželkou a tchyní mě vyloženě pobavil. Nemá to hlavu patu, ale pokud se člověku nechce přemýšlet a jen sednout k TV a občas se zasmát, tak proč ne. Pro mě osobně jsou mnohem horší filmy, které si hrají na velké filmové umění a přitom je po nich h...o (pardon). 50%

Playgirls (1995)

Není to skutečně žádná velká sláva, ale znám množství ještě mnohem horších filmů. Playgirls jsou poplatné tehdejší době a snaží se ji znázornit, nicméně celkový "příběh" a některé herecké výkony jsou opravdu děsivé. V tomto vyniká zejména manželka pana režiséra Simona Chytrová. Chápu, že si Olmer chtěl svoji ženušku protlačit do svého filmu, ale proč probůh zrovna do jedné z hlavních rolí? Vždyť ten její ukníkaný projev je strašný, nemá to s herectvím nic společného. Stejně tak Kornová má k herečce na míle daleko, ale ta je aspoň sexy, což se do tohoto filmu celkem hodí. Olmer asi pořádně nevěděl, co chce - respektive jaký žánr - vlastně točit, je to taková neurčitá slátanina snad se snahou o erotický film. Ale takhle to pane Olmere opravdu nemá vypadat.... Ale dá se to přežít. Kuklová je fakt kočka. 30%

Playgirls II (1995)

Je to ukrutná blbost, jedinými světlými body jsou těla a tváře Míši Kuklové a Dagmar Ďáskové. Doslova šílené je obsazení rolí dvěma ze suverénně největších karikatur herců - a to Bourou a Pomejem. Toť asi tak vše. 10%

Příběh kmotra (2013)

Četl jsem všechny 4 knihy od Kmenty (3x Kmotr + Svědek na zabití) a nebylo mi jasné, jak chce tak velké množství materiálu někdo vtěsnat do jednoho filmu a zdálo se mi to nemožné. Byly dvě možnosti - buď to celé poměrně výrazně oseká, nebo si to celé vyloží a zfilmuje po svém. Výsledek je kombinací obou možností - velké množství věcí není zmíněno vůbec, nebo jen velmi okrajově a pokud ano,tak dost často ne v přesném provedení, jak je uvedeno v knihách. Nicméně celkově to nebylo vůbec špatné, slušné herecké výkony v čele s Ondrou Vetchým, který "Mrázka" ztvárnil opravdu skvěle. Chvílemi to začalo sklouzávat k nudě, ale vždy se tam během chvilky opět něco zajímavého událo a tak jsem film dokoukal bez nudy do konce. Na druhou stranu si myslím, že kdybych před shlédnutím filmu nečetl knihy, tak by mě film zdaleka tak nezaujal a spíš by zapadl do filmového průměru. Jinak bych radil všem, aby si knihy přečetli - třeba by někteří přestali pochybovat o špinavosti politiky. Ono je to totiž ještě mnohem horší, než si většina z nás umí představit. K filmu samotnému - není to bomba, ale celkem dost slušné: 70%. PS. je zajímavé, jak se tady rozmohlo slovo exploatace......:-))