Kameňák 4 (2013)

Už ze zvědavosti jsem se podíval na tento film, kterému dělali předskokany Kameňáky 1,2,3 od režiséra Zdeňka Trošky. Jak jistě víte tento film není už počinem pana režiséra Trošky a je to na něm celkem dost poznat. Celý film se převážně odehrával na radnici, škole a vězení... Děj filmu mi nepřišel s prominutím žádný. Scénu ve škole, kde byl řečen jeden vtip (bohužel vtip, který je už starý a není už moc vtipný) přebije scéna na radnici, kde je řečen další vtip, který ale opět není nový ani vtipný. A takhle děj pokračuje dále, neviděl jsem ve filmu snad žádný záběr, který by byl delší a navazoval na předchozí. Herecké obsazení jako Václav Vydra, Josef Laufer, Martin Dejdar atd.. mi sice udělalo radost, ale filmu to moc k lepšímu hodnocení nepřidalo. Hodnotím jednou hvězdičkou pouze za scénu s Lubomírem Lipským st. a Janem Skopečkem, která mi jediná udělala radost a myslím si, že doopravdy stála za to.

Román pro muže (2010)

Neříkám, že tento film patří mezi hity české kinematografie, ale narozdíl od snímku román pro ženy se na něj dá dívat a občas se u něj i zasměji. Miroslav Donutil zahrál skvěle bezcitného bratra Miroslava Vladyky a ukázal nám, že dokáže zahrát opravdu vše. Líbil se mi jeho smysl pro humor a spoustu hlášek si pamatuji nazpaměť. Hodnotím 3 * jako povedenou komedii.

Johnny English se vrací (2011)

V prvním díle nám tvůrci dokázali, co by ve správné parodii na akční filmy nemělo chybět. A opět se jim to povedlo. Spousta grimas, vtipných scén a nedorozumění, jaká samozřejmě k postavě Johnnyho Englishe alis Rowana Atkinsona opravdu patří. Oproti prvnímu dílu má sice trochu slabší děj a občas se vyskytne scéna, která poněkud pokulhává, ale i přesto hodnotím jako vtipnou a neurážející komedii, která vyvolá úsměv na tvářích mladších i straších generací!

Johnny English (2003)

Kdo by neznal skvělého Rowana Atkinsona jako nešikovného Mr. Beana? Po Mr. Beanovi přišel Johnny English. Jedna z nejvtipnějších postav z Britské tajné služby. Doopravdy doporučuji všem, opravdu to stojí za to. Příběh je propracovaný a ani minutu jsem se nenudil, ať už při seskoku do nemocnice nebo při lezení záchodovým otvorem do padouchova doupěte. Rowan Atkinson opět dokázal to, s čím by měla spousta jiných herců v takové parodující komedii opravdu problém, proto hodnotím maximem ( 5 hvězdičkami).

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

První český 3D animovaný film jsem si nemohl nechat ujít. Velmi dobře vybraný příběh, skvělé designové zpracování a hlavně výborný český dabing. Staroměstský orloj a tajemná středověká Praha je to nejlepší prostředí pro český animák. Výborní dabéři jako je Jiří Lábus, Petr Nárožný, Karel Heřmánek, Jan Přeučil a spousta dalších dali tomuto filmu tu třešničku na dortu, která scházela. Rád se na tento film kdykoli podívám. Vřele doporučuji, jak mladším, tak starším televizním divákům a nadšencům české kinematografie.

Hačikó - příběh psa (2009)

Hezký příběh o tom, že pes je opravdu nejlepší přítelem člověka. Tento film mi opravdu vykouzlil úsměv na tváři i naprosto dojal až mi tekly slzy po tváři. Nejlepší film o věrnosti a lásce ke zvířeti, které jako jediné dokáže pochopit člověka a stát s ním i v tich nejtěžších situacích. Richard Gere jako univerzitní profesor dodal tu závěrečnou jiskru, která toto dílo vyšoupla hodně vysoko nad hranice pouhého filmu. Hodnotím 5 hvězdičkami jako jeden z nejvíce emotivních filmů, který jsem kdy viděl.

Žena v černém (2012)

Jeden z nejlépe natočených hororů dnešní doby. Spoustu hororů, které vznikají v dnešní době nestojí ani za to, abychom u nich vydrželi sedět a dokoukali je dokonce. Tento mi opravdu potěšil. Vybrané téma mi děsilo už z pouhé ukázky a herecké obsazení v hlavní roli s Danielem Radcliffem nám ukázalo, že tento mladý nadaný herec zvládá hrát i role mimo kouzelnický svět. Roli Arthura Kippse ztvárnil opravdu na jedničku, snad jen jediné co bych vytknul je český dabing, který se moc netrefil. Jinak tento film všem vřele doporučuji.

Vánoce naruby (2004)

Nejlepší americká Vánoční komedie, co kdy mohla vzniknout. Rodiče, kteří chtějí vynechat Vánoce, když jejich dcera odjela a odcestovat místo toho k moři, ale to by v tom nebylo, kdyby se něco nezvrtlo... Spoustu vtipných scén, ať už se jedná o Frostyho nebo nakupování šunky, jsem v žádné jiné Vánoční komedii ještě neviděl. Celý příběh je podle knižní předlohy Johna Grishama a režisér Chris Columbus ho lépe dát do filmu opravdu nemohl! Herecké obsazení v čele s nepřekonatelným Timem Allenem a Jamie Lee Curtisovou dalo filmu tu poslední třešničku na dortu, která by zajisté nebýt toho velmi scházela. FIlm hodnotím 90%, protože je to jeden z filmů bez kterého už si Vánoční pohodu nedokážu představit.

Láska nebeská (2003)

Jedna z romantických komedií, která mi opravdu potěšila. Spousta zápletek, osob a situací, které společně tvoří děj jedné z nejlepších romantických komedií. Ať už je zrovna v ději zamilovaný kluk Sam nebo hudební hvězda Billy Mack. Je zde zachyceno spoustu témat ať už neopětovaná láska, nešťastná láska, láska dvou vrstev společnosti (premiér a jeho služka) nebo láska dvou odlišných národností. Herecké obsazení doplnilo tuto komedii do úplného maxima hodnocení ať už jmenuji hvězdy jako jsou Hugh Grant, Alan Rickman, Bill Nighy, Colin Firth nebo dokonce v malé vtipné roli obchodníka skvělý Rowan Atkinson. Ačkoli nejsem přiznivec romantických filmů, rád se na tuto Vánoční komedii kdykoliv podívám.

První republika (2014) (seriál)

Po dlouhé době se objevil seriál, který mě opravdu potěšil. Podnikavá rodina Valentů, rivalita mezi bratry, tajemná vražda a spoustu dalších zápletek, které se v seriálu objeví Vám dokážou, že je opravdu těžké, dočkat se (u českého seriálu) dalšího dílu. O napínavé, dojemné, ale i vtipné scény není v tomto seriálu opravdu nouze. Herecké obsazení jako například Jan Vlasák, Jana Štěpánková, Taťjana Medvecká a spousty dalších osobností Vás dokážou dokonale přenést do prostředí Prahy v období od roku 1918 do roku 1945. Hodnotím jako jeden z nejlepších českých seriálů, co kdy vznikl. Všem, kteří ještě neztratili naději v českých seriálech tento vřele doporučuji. Uvidíte, že nebudete litovat!