• Rodinný
  • Krátkometrážní

Le Fils du requin (1993)

Film o životě dvou chlapců z ulice, tragický a bezútěšný, je obžalobou sociálního systému, který dovolí desetiletým dětem žít na ulici, pod mosty a na břehu moře. Je to film, který dokimentuje, kam, až může zajít lhostejnost. Film, který bych podruhé již vidět nechtěl, proto z mého hlediska dávám jen 2 hvězdičky

Barricade (2012)

Před tímto filmem jsem viděl horor „Kletba“ a musím říci, že tento byl mnohem realističtější. Nedávno ovdovělý otec se dvěma dětmi se na vánoce vydává do hor, do opuštěné chaty – už to samo o sobě je živnou půdou pro představy, ale když muž žije čerstvými vzpomínkami na minulost, má bujnou fantazii, trpí halucinacemi a občasnou ztrátou paměti, je zcela na snadě hororový příběh, který se ve filmu odehrál. Vše má logiku a bystrý divák to záhy prohlédne. Zasněžená krajina Britské Kolumbie (okres Maple Ridge) dodala příběhu ten správný rámec. Ve filmu hrál malého Jaka Ryan Grantham, hlavní hrdina dalšího kanadského filmu „Svět podle Redwooda“(Becoming Redwood). Velice dobrý příběh, který si zaslouží 4 hvězdičky.

Kletba (1987)

První horor, který jsem kdy viděl byl roku 1994 "Babiččin dům", který se stal brzy klasikou, od té doby mám rád horory, které jsou chytřejší a mají logiku děje. Proto se mi líbil i tento film,i když byl moc pohádkový, ale byl jsem navíc hodně zvědav na druhý film, v němž hraje tehdy již patnáctiletý Wil Wheaton, který mne velice zaujal již ve filmu "Stand my me" ("Stůj při mně"). A musím řici, že jsem nebyl vůbec zklamán, děj byl napínavý a závěr strhující a opravdu jsem si zhluboka oddechl, když byl konec. Myslím si.že 4 hvězdičky si film určitě zaslouží.

Dvanáctiletí (2005)

Velice zajímavý film. Po počáteční děsivé tragédii mne uspokojil, ač nejsem jinak moc pomstychtivý, závěr filmu, kdy bylo spravedlnosti učiněno zadost systémem oko za oko, zub za zub a já byl spokojený společně s Jakobovým bratrem, že to skončilo tak, jak si od bratrovy smrti plánoval. Je to velice zdařilý příběh o neobvyklých přátelstvích, který má spád a dokáže zaujmout diváka od počátku až do samého finále. Určitě si zaslouží 4 hvězdičky, jen proto, jak málo se někteří rodiče věnují trápení svých potomků.

Il sapore del grano (1986)

Film z italského venkova, příběh mladého učitele, do nějž se zamiluje jeden z jeho žáků. Snímek zobrazuje tápání učitele, který se zprvu tomuto neobvyklému vztahu brání, nakonec ho uznává, ale je tu chlapcova rodina, která se rozhodne, že toto přátelství není pro jejich syna žádoucí a učitel rezignuje- Dobrý příběh. Myslím, že si zaslouží čtyři hvězdičky.

Dobrodružství s nahým klukem (1964)

Znamenitý krátký hraný film, jeden z nejlepších, jaký jsem doposud viděl. Ukazuje, jak geniálním spisovatelem Jaroslav Hašek byl. Je o netoleranci, nerozhodnosti, anonymitě a pokrytectví, velice vtipně podanou formou. Jsem velice rád, že jsem od kamaráda obdržel darem tento film, o jehož existenci jsem doteď neměl tušení. Svižné tempo příběhu, dobrá kamera a režie, proto dávám příběhu 5 hvězdiček.

Mladý Kolter (1984)

Příběh začíná poklidně .- Třináctliletý syn odjíždí z Bostonu za svým otcem do západoamerického státu Washington, kde tráví nezapomenutelné dny, při odjezdu se ovšem zcela nevinně zaplete do nebezpečné hry mužů mimo zákon. Jeho únos a vysazení v divočině ukáží, kolik dobrých rad, které mu dalotec,lze prakticky využít. Krásná příroda národního parku Olympic je skvělou kulisou příběhu, který je příjemnou podívanou a čím více se rozvíjí děj, tím více drží,e chlapci palce, aby vyhrál sv§j boj se zlem. Velice mne zaujal a dávám mu 5 hvězdiček.

Der var engang en dreng (2006)

Po shlédnutí dánského filmu "Jednou budem dál"(Drommen), jsem byl velice zaujat výkonem mladičkého Januse Dissinga Rathkeho a když jsem se dozvěděl, že učinkoval i v jiných filmech, vyhledal jsem si jeho filmografii a včera jsem získal tento film, muzikál pro děti s mnoha originálními nápady a pozoruhodným dějem - no když se vám narodí sestřička s křidélky, tak to není zrovna běžné. Film plný fantazie je výborně vystavěn pro dětského diváka a výkon hlavního třináctiletého hrdiny je velice sympatický, takže neváhám dát pět hvězdiček a rád se na něj zase znovu podívám.

Je suis le seigneur du chateau (1989)

Velice zajímavý film o tom, jaké problémy může způsobit sobectví dítěte, když je mu deset let. Tolik je dvěma ústředním hrdinům. Tomas žije se svým otcem na zámku,kam přijíždí vzdálená příbuzná se svým synem Charlesem. Oběma chlapcům chybí druhý rodič, Tomasovi zemřela maminka a Charlesův otec bojuje kdesi za mořem. Tomas bere nově příchozí jako vetřelce do jejich sídla a dává to Charlesovi jak se patří najevo. Situace se příliš nezmění ani tehdy, když mu Charles zachrání v divoké horské bystřině život.Je jisté, že kdyby bylo chlapcům tak o čtyři roky více, že by měl příběh zajisté jiné pokračování, ale srdce desetiletého chlapce ještě není zralé na upřímný cit přátelství. Teprve závěr filmu přinese rozuzlení příběhu. Velice dobré výkony všech herců, z nichž mne nejvíce upoutal mladý Charles. Možná by si fil zasloužil i pět hvězdiček, ale já ze svého pohledu dávám čtyři. Ale velice kvalitní dílo!

Oliviére, Oliviére (1992)

.Vyjímečný film slavné polské režisérky Agnieszky Hollandové, bravůrně zvládnutý s výbornými hereckými výkony všech hlavních představitelů, který zaujme od počátku do konce. Mne osobně nejvíce zaujal svým výkonem dospívající Olivier a zvláště jeho vztah k jeho "sestře" Nadine, který se vyvíjí od nenávisti a odmítání až k lásce. Je to film, který si pro své kvality zaslouží bezesporu pět hvězdiček, ale pro otřesnou scénu před samým závěrem filmu, který ale naštěstí skončí optimisticky, dávám jen ze svého osobního hlediska hvězdičky čtyři. Je to výborná psychologická sonda do rodiny, kterou rozvrátí únos dítěte.