Atlas mraků (2012)

Nějak sem postrádala tu kontinuální propojenost. Ani mi nepřišlo že by některé věci měli jasně určenou příčinu a jasný následek. Upřímě mě to nějak minulo a mám z tohoto snímku spíše rozporuplné pocity :-( . Jediné co kvituji a za co musím udělit velikou poklonu jsou masky.... Páč aby tak známí herci jako Hanks nebo Berry či Sarandon vypadali tak že byste je vůbec nepoznali a to hned několikrát, tak tomu říkám WOW. Jinak za mě skončil dojem z filmu někde v polovině 50%.

Bídníci (2012)

Strhující podívaná, plná skvělých výkonů.... nejen hereckých ale především pěveckých. Nejvíc obdivuji to že to není zpíváno na playback ale opravdu na živo a to přidává tomuto zpracování nespornou hodnotu. Nikdy mě bídníci nějak nebrali, i když všichni básnili o těch v nichž hraje Depardieu. Ale na tohle sem byla zvědavá a musím říct že to byl silný zážitek a myslím že nejen pro mě. Skvělá hudba, skvělé záběry, kostými i zpracování za mě minimálně 80% né-li víc.

Nic nás nerozdělí (2012)

Emocionálně velmi silný film. Neuvěřitelný a neskutečně silný pravdivý příběh jedné rodiny, která zažila Tsunami 2004 hned v první linii. Osobně se mě to velmi dotklo, celá ta událost byla příšerná a neumím si představit že bych někdy něco takového zažila. Člověk si u toho snímku uvědomí jak málo stačí a všechen jeho dokonalý perfektní život, kariéra, majetek a vše ostatní je pryč. Jak najednou nezáleží na hodnotách které nastavuje dnešní společnost, ale jednoznačně převažuje rodina, láska, pomoc druhým, naděje, vůle přežít.... Některé scény jsou velmi silné až hrůůzné, ale mám pocit že v reálu to bylo tisícekrát horší. Osobně jsem brečela snad od začátku do konce filmu z pocitu lítosti, soucitu ale na druhou stranu i štěstí a lásky. Z kina sem následně odcházela citově doslova vyždímaná. 80%

Paralelní světy (2012)

Kouzelně romantické, že i některé chyby odpustíte. Dobrý nápad.

Až vyjde měsíc (2012)

Nevím jak hodnotit, když není CO hodnotit. Za Bruce W. jedna hvězda.

Božský Bruce (2003)

Carrey je prostě rozený komediant a snad i v té nejpitomější komedii vás dokáže svým osobitým způsobem rozesmát. Je to pěkná komedie se skvělými hereckými výkony i obsazením. Své hodnocení si právem zaslouží! 4*

O pokladech (2012) (TV film) odpad!

Velká výpravná pohádka? Děláte si srandu? To nemyslíte vážně! Není na ni nic pohádkového, herecké výkony nejsou ani u zvučných jmen. Tato pohádka neučí děti nic dobrého! Hlavní postava dostane úkol zkusí jej splnit a hned po deseti vteřinách to vzdává... a udělá to za ní někdo jiný. A poslední hřebík byli ti chlapi navlečení do ženských šatů a zmalovaní. Odpornost a na to se mají dívat děti? Co si z toho asi vezmou?

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

CHápu že kdo nečetl předlohu, tak ho film neohromí a přijde mu zdlouhavý. Ale kdo četl a ví, že každá stránka knihy je přeplněná děním a akcí musí být zákonitě spokojen. Nehledě na to, že film končí zhruba v půlce knihy. Osobně naprostá spokojenost z lehkosti, vtipu a nonšelantností Jacksnově vlastní. Smála jsem se každou chvíli a příběh sem si v tomto podání hned zamilovala. Všechny známe postavy z LOTR znenadání omládli o několik desítek let. Gandalf je pořád brilantně moudrý a třešničkou na dortu jsou Hádanky ve tmě které prostě nemůžete nehltat. Naopak když se objevili titulky byla jsem lehce perplex z toho, že jako titulky, už? Klidně bych vydržela další dávku a ani bych si toho nevšimla. Doufám, že pokračování a druhý film bude stejně tak povedený. Potlesk 79%

Naše máma Georgia (2011)

Takový neškodný film. Možná trochu zdlouhavý a plyne si.... Ale nečekejte žádné drama nebo velkou komedii. Ani jednoho se nedostává. Ale nebojte vše dobře dopadne, jak už to u romantických filmů bývá.

Texaský kat (2011)

Film, který zprvu vypadá zajímavě, ale čím déle se na něj díváte tím víc vás přestává bavit. A konec to úplně zabije (v tom špatném slova smyslu). Myslím že Worthington má v podobných žánrech na mnohem víc. :-(