Hodinářův učeň (2019)

Pohádkový příběh ušitý na míru dnešní době a přesto si zachováva prvky kouzelného dramatu... Plodková překvapila a předvadla dechberoucí výkon. A celkově je toto počin velmi osvěžující vzhledem k tomu co česká produkce v posledních letech chrlí. Takže spokojenost - pojďme se toho držet i do budoucna.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Myslela jsem si, že ubohé pohádky bez humoru a silného příběhu jsou v posledních letech doménou českých režisérů... jak jsem ráda že jsem se mýlila - jsou tu i horší. Jedním slovem MEGAnuda!

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Mezi posledními “vánočními pohádkovými” přešlapy, něco nového svěžího a neokoukaného. Celkově to má spád a pěkně vyprávěný příběh. Škoda že čeští herci nedosahují velikosti svých pohádkových předchůdců a nedali svým rolím více. Ale za mě, spokojenost - a hodnotím 4 z 5 právě proto že z posledních roků tato pohádka září jako hvězda ;)

Lásky čas (2013)

Rachel McAdamsovou mám prostě ráda - je taková přirozená a roztomilá. Přesto že se nejedná o hollywoodský trhák ani romantiku prvotřídní kategorie. Je to příjemný snímek ze života s prvky sci-fi. Vzhledem k tomu že se dotýká obyčejného života - člověk se snadno ztotožní s postavami a vše navíc je jen jakousi pohádkovou nadstavbou. A kdoby někdy nechtěl aby svět byl hezčí, lepší... kdo by netoužil některé věci prožít znovu nebo si zkusit jiné rozhodnutí... pěkný snímek doporučuji.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Pro mě trochu depresivní a prvoplánovité. Ve výsledku vás vůbec nepřekvapí ikdyž se o to moooc snaží. Brilantní obsazení někdy prostě nezachrání chabou pointu. Občas velmi zajímavé myšlenky ty ale nepřebijí přetaženou unylou stopáž a dlouhé chvíle kdy se něco děje a vlastně neděje. Škoda - myšlenka by se mi líbila - ale celkové vyznění je nudné!

Dobrý boj (2017) (seriál)

Po dlouhych letech a brilantni Ally McBealové je tu opět seriál z prostředí práva a právnických es. Méně výstřední za to více aktuální. Příjemný a zaslouží si TOP.

Království prstenu (2004) (TV film)

Taková historická televizní výprava, která se opíra o epos Píseň Nibelungů. Na dnešní poměry průměrné a dosti předvídatelné. Tragický konec snad nikoho nemohl překvapit a jistá dávka naivity hlavnich postav celkově srážela vyprávění dost dolů. Vzhledem k roku natočení bych čekala víc... za mě 45%

Pod vodou (2020)

Klasická lekačka odehrávající se na dně oceanu. Hodně slabá kopie vetřelce s Kirsten v hlavní roli. Je to takové nic proti ničemu a překvapivě Kirsten není k unudění a nemastná neslaná jak ona to umí. Celkem si to zachovává napětí a ani délkou snímek nikoho neurazí. Když neřešíte fyziku (tlak vody, možnosti pohybu, exploze atp.) tak opravdu snímek neurazí. Celkových 55% si zaslouží.

Tenet (2020)

I mistr tesař.... se někdy utne! No mám pocit že je to všechno nějaké nepřehledné a byť celý snímek má slibný rozjezd, tak pak to vezme takové obrátky, že vážně nevíte co a koho sledujete a v jakém časovém proudu... myslím si že tady nepomůže ani několika-násobné shlédnutí a že se nastavená pravidla tak nějak sama vyvrací. Prostě a jednoduše čekala jsem víc - mnohem víc! Zlatý Počátek!

Frčíme (2020)

Zklamání a velký přešlap pixaru (opět) je to takovás jakás rádoby dobrodružná slátanina, bez hlubšího záběru, který je právě pro pixar taaaak typický. Škoda!