Prázdniny (2006)

Romantická komedie o lásce, životních rozhodnutí a náhodě. Vše na pozadí prázdninové výměny bytů - až na to že vše je v rámci utopie a pohádky - ale v pozadí je zakonponované kouzlo vánoční proměny a sebeuvědomění vedoucí k novému začátku. Proč ne, je to příjemné a na první pohled kouzelné.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Po několikanásobném shlédnutí, hodnotím mezi ostatními braky kladně. Je to kvalitní snímek podpořený zdařilými hereckými výkony. A jako v každé pohádce dobro a láska vítězí nad zlem - a to je to hlavní!

Sedmero krkavců (2015)

Upřímně - nemám ráda Marthu Issovou - jako herečku (protože ve všech svých rolích je nechutně stejná unylá a nezajímavá) ale v roli němé sestry s minimem proslovů, mi naprosto nevadí, ba naopak. Dokážu ji snést a vzhledem ke skvělému a podmanivému zpracování klasické pohádky, dokonce si troufám tvrdit že se z tohoto filmu může stát klenot - vánoční - filmografie v ČR.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Návaznost na jedničku s excelentním Culkinem! Klasika která neomrzí, ale pobaví. Když přehlédnete fakt, že uprchlí zločinci by v Kevinových nástrahách umřeli minimálně 12x - tak je to i celkem slušná zábava.

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993)

Vzhledem k době mám pocit, že je to ještě z dob kdy amerika umí nebo uměla točit pokračování.... a toto jest důstojným pokračováním sestry v akci... jasné, sdílné, srozumitelné... hudebně vyvážené. Neurazí!!!

Sestra v akci (1992)

Klasický hudební až muzikálový (chorálový) film, který na svou dobu dopřává příjemný zážitek. Dnes již klasika, která patří mezi TOP filmy.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Anglický humor ve vší své suché kráse. Nezapomenutelný příběh o rytířství a vtipu středověku... klasika!!!!

Venom (2018)

Snímek Venom je jedna z atypických marvelovek na které jsme v posledních letech zvyklí. Pravdou je že se jedná spíše o představení noveho hrdiny a to se občas teochu vleče. Každopádně snímek stojí na Hardym - který dělá co může (a díky za to), oproti jiným spíš znuděným parťákům alá Wiliamsová. Celkově film hodnotím velmi kladně, nechybí akce, vtipné scénky, vtipné naražky mezi Venomem a Hardym a samozřejmě i zdařilé efekty. Celkově se Venom jeví jako takovej inteligentnější Hulk, co si tu a tam pošmákne na protivníkovi. Kdyby se jednalo o pilotní film k seriálu Venom dala bych i o hvězdu víc, takhle tomu k top prostě něco chybělo.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Moderně pojatá forma JUMANJI nápadu s krásnými odkazy na původní díl. Jedničku to nepřekoná, ale je to důstojné a vtipné pokračování. Je to taková příjemná oddychovka, kterou doporučuji.