Čarodějky ze Salemu (1996)

za mě pouhých 50%, kromě zfanatizovaného Salemu a nepochopitelného systému, kdy na ty nahoře co rozhodují ti dole prostě nemůžou i kdyby se rozkrájeli. Film zajímavý a le čekala sem od toho víc. Ječící a intrikující holky, pod vedením W. Ryder. Prostě to nechápu já se nudila. Nijak mě to neuchvátilo, spíš do teď nechápu jak mohli lidé sebou nechat tak snadno manipulovat. Zahoďme středověk a žijme v přítomnosti.... Smutné je že je to podle skutečné události.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

za mě takových 83% a 4,5* .. Jako western je to dobrej, s velice střízlivým koncem (tím myslím že není nijak vyhrocený, jak sme to zvyklí vídat v novodobých westernech). Přsto mě celkově trochu zklamala zápletka nebo příběh jako takovej. Vlastně se tam nic zas tak zásadního nestane. Znám mnohem akčnější a dobrodružnější westerny. Takže na jednu stranu zklamání, ale hudba, dialogy, a Newman s Redfordem, a za konec 5*. Je to zkrátka zlatý fond a klasika která si určité ocenění zaslouží...

Tohle je Sparta! (2008)

Trapné, místy opravdu jen úsměvné. Parodie tvořená jen na základě perverznosti, trapnosti. Postrádá to jakoukoliv váhu nebo úroveň. Sraží ostatní parodie (které jsou kvalitní) krutě k zemi. 7%

Bournův mýtus (2004)

Nadšení z předcházejícího dílu zůstalo, leč mi připadalo že jednotlivé jednání a chocání postav se dalo předvídat. Přasto si to zachovalo pro mě určitou úroveň napětí. Děj je spíše prohlubování poznaní a sbírání informací o J. Bournovi, pobavil mě krátký štěk v podání K. Rodena. Jinak ikdyž nemusím moc špionážní filmy a vůbec filmy tohoto typu, tak je tu něco co mě baví a co mě udrží v neustálém sledování. Bohužel je to pokračování a není tu nic tak nového čímž film o hodně ztrácí. hodnotila bych 3,5* ale spíše k horní hranici a 74,5% :-)

Avatar (2009)

Měla jsem tu možnost vidět tento film v Imaxu i v normálním 3D kině. Musím říct že zážitek z Imaxu byl mnohem jasnější a živější a každý kdo tvrdí opak je bud naivní nebo neumí docenit kvalitu. Tento film se stal fenoménem, myslím že proto má takový úspěch. Spousta lidí na to jde spíš s davem než že by vlastně samy chtěly. Teprve po druhém shlédnutí jsem docenila detaily a pečlivost, leč dějově vlastně až zas tak o nic nejde. Je to tu pořad sedláci z vidlema proti super technologicky vyspělé civilizaci žijící s tím že využívají a ničí kdežto ti druzí žijí v harmonii s přírodou... No prostě klasika. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých charakterů běžných v realitě. Celkově mě to potěšilo, ale pokračování bych nedoporučovala, protože by to zkazilo dojem a sklouzlo by to k porovnávání. Takže za mě 76% ikdyž víc za bravůrního zvládnutí vytvoření celosvětového fenoménu než za obsahovou kvalitu filmu.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Bohužel lehce slabší než díl první, ale furt jsou husté nápady. Vtipné slovní přesmyčky i řečené či naznačené dvojsmysly. Takže já se bavila. 56%

Krvavá laguna (2007)

Tak tohle ne, co bylo záměrem??? Ptám se co to bylo? Bát se umělého krokodýla? Navodit pocit strachu nebo histerie? Hodně špatný film, který se snaží poukázat na přežití v džungli. A podle skutečné události... vtipné, takhle hloupě a uboze se snad nikdo nezachrňuje. Celkově na tom filmu je všechno špatně. Od špatně vybraných herců (nebo spíš neherců?), špatného scénáře, žádná děsivá atmoška... no hrůza............ Proberte se! 10%

Arizona Dream (1993)

Je mi líto, ale k tomuhle filmu vážně nemám co říct. Asi jsem intelektuálně nedošla takové úrovně abych to vůbec pochopila. Ten film mě nebavil, neměl vůbec žádný smysl. Nechápu co na tom všichni vidí tak užasného a geniálního nebo i vtipného. Je to naprostá blbost. Je to takový mletí pátého přes deváté a i to má oproti filmu mnohem větší řád a smysl. Fakt to byla ztráta času ale přetrpěla sem to. Jediné co tento film zachránilo před horším hodnocením byla pěkná hudba, což bylo opravdu jediné co mě na filmu zaujalo... Dávám 12% a dodávám že se na tenhle film už znovu nepodívám!

Sherlock Holmes (2009)

Celkový dojem kolem 55% takže tak 3,5*. A to předvším na naprosto originální hudbu, která perfektně dokresluje jinak tak volně zlehka plynoucí děj. Hned na začátku sem se namlsala ale pak mi přišlo že to trochu ztrácelo štávu. Velkým plusem bylo duo Downey Jr. a Law, ti tomu dávali správné grády vzájemným pošťuchováním a narážkami. Pak byla skvělá kamera, netradičně pojaté záběry no řekla bych že mňamka. Celkově určitě né špatný film, ale přijde mi že od skvělého začátku ztrácí šťávu a konečným rychlým rozuzlením se to prostě zachránit nedá. Proto hodnotím zlatou střední!!!

Ulejváci (2002) odpad!

Důkaz toho že aby byl Holywood v rovnováze musí chrlit skvělé a nezapomenutelné filmy a do proti-váhy k nim musí dělat i takové ..... (ani nevím jak to správně nazvat)... SPLAŠKY, aby vše zůstalo v rovnováze a aby idioti bez mozku měli na co koukat!