Jak se to dělá (1999) (seriál)

Pokud jste typ co se kouká kolem sebe a zajímá se jak se zrovna ona věc vyrábí, tak tady se to v kostce dozvíte. Zajímavé a poučné ;-) rozhodně rozšíří obzory...

Řím (2005) (seriál)

Pěkný náhled na starý Řím, pěkné zpracování jednotlivých římských postav a rozhodně vám to pomůže utřídit si kdo, kde, s kým, proti komu a proč. Ale celkové herecké výkony spíše pokulhávají... proto jen 3 ***

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

¨Moc pěkné a poučné. Aktéři se museli pořádně vyblbnout při zkoušení všech těch mýtů. Pro mě velmi zábavné ikdyž někdy taky ne... proto jen **** Obdivuju jejich vlastní tvořivost a vynalézavost jak v realu provést a vyzkoušet "funkčnost" toho a onoho mýtu.

Mistři švindlu (2006) (seriál)

Dokonale zobrazující na jedné straně vychytané a lstivé podvody dnešních podvodníků, ale i blbost dnešních lidí nedbajících zásad které se pořád a pořád opakují. Přínosné pro mě byly barové triky jak dosáhnout toho aby vám někdo zaplatil pití zdarma. Přesto hodnotím 3- tedy 65%

Čas probuzení (1990)

Nikdy sem si nemyslela že Robina Williamse uvidím v nějaké slušné a normální roli. Ale v tomto filmu se své role lékaře, kterému nikdo nevěří a je spíše posměchem se svými názory, zhostil ve vší vážnosti a skvěle sekundoval vynikajícímu Robertu De Nirovi. Opravdu doporučuji shlédnout je to skvělý film a já se na něj vždy ráda podívám znovu.

Byl jednou jeden král... (1954)

Jedním slovem klasika. Nikdy nestárnoucí humor pana Wericha, stejně jako jeho nestárnoucí moudra. Tím vším je tato pohádka na motivy Sůl nad zlato opravdu plná. Vždycky se naní ráda podívám znovu a znovu. Už jen proto abych si zopakovala že, Sůl je nad zlato, že Láska je víc než sůl ale že láska je solí života ;-)

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Skvělá předválečná komedie zasazená do tehdejšího stylu a způsobu života ale hlavně do tahdejšího školského systému. Napěchované vynikajícími herci jako Plachta, Marvan aj... pobavil mě mladý R. Hrušínský. Prostě celkově film nikde neztrácí dech, je svižný a vtipný. Úplně vás pohltí a vy nakonec chcete taky jít pogratulovat prof. Matulkovy ke splnění zkoušky. Film je podle mého stále aktuální ikdyž už dneska je spoustu věcí jinak, tak stále má co předat.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Další díl ze ságy Indiana Jonese, skvělé a vtipné napínavé a chvílemi i vtipné. Bavila jsem se od začátku do konce a hlavně Sean Connery tomu dal ještě něco navíc co mě bavilo.... Klasika!

Koření života (2007)

Příjemná romantická komedie. Jak výkony tak hudba i celkové vyznění filmu je velmi příjemné. Mě se to líbilo.. 60%

Strážci - Watchmen (2009)

Viděla jsem, stačilo mi, odcházím! Tak asi takový pocit jsem měla po shlédnutí filmu v kině. Pro mě asi tak trochu zbytečný film. Ale cením si efektů a zachování příběhu. Přesto komiksová předloha má pořád navrh!