Interview s upírem (1994)

Zajímavé a ponuré vyprávění o upírech a jejich dlouhém životě. Prostě jedna z dalších upířinek! Avšak této nepomohlo ani hvězdné obsazení Cruise, Pitt, Dunst či Banderas. A pro mě trošku chabý a úsměvný konec. Nic sem nečekala a ničím mě to nepřekvapilo.

Baraka - Odysea země (1992)

Jedním slovem wow. Od začátku až dokonce jsem nemohla odtrhnout oči. Perfektní záběry, zachycující krajinu, přirodu a zvířeta, lidi, kulturu, styl života. A to s jedním dechem, vzájemnou podobnost ale i rozdílnost. Dokonale podbarvené a ještě vypíchnuté hudbou... Prostě nádhera. Nikdy sem si nemyslela že mě uchvátí dokument bez komentáře a odborného výkladu. Ale v tomto snímku je záměr a všechno naprosto jasné a přesto zbývá dost prostoru aby si v tom člověk našel to svoje.... Stopáž je příjemné a naprosto dostatačující délky... dávám 93%

Zmeškaný hovor (2008) odpad!

Opravdu mi příjde že pro dobrý horor už v dnešní době není místo. Je to spíše trapné a chvílemi i úsměvné. Nehledě na nijaké herecké výkony. Nehledě na to že pocitu napětí se za celý film nedočkáte!

Návrh (2009)

Velmi odlehčená, romantická komedie se Sandrou v hlavní roli, která mě přesvědčila že pořád může hrát v romantickch komedii a že je v takových to rolích herečkou na svém místě. Film byl opravdu nabitý humerem a energií až do konce. Který jak se dalo čekat je dobrý a možná i trochu americký :-)

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Tento seriál nemá chybu, co dodat. Krátké sketche, které pobaví ty nejstarší ale i nejmladší z nás. Moji synovci i neteře ho zbožňují. Nikdy se mi to neokouká. A vzhledem k tomu že ovečky jsou má nejoblíbenější zvířátka má ode mě SHAUN 100%

Beetlejuice (1988)

kultovní fantasy horor, s typickým humorem Tima Burtona. Na svojí dobu moc pěkné dílko... I filmové triky jsou na tehdejší dobu moc pěkné... Nehledě na to že si tu zahrálo mnoho známých tváří... 74%

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Pro mě nejspříjemnější zpracování klasického příběhu Robina Hooda. Skvělé obsazení. Prostě sem si to zamilovala a možná i díky titulní písni... :-)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Suchý anglický humor a sarkasmus. To je to co mě na tom baví. Všechny hlody, ironie, a narážky jsou nezapomenutelné! Červeného trpaslíka můžu sledovat pořád a pořád dokola.

Noci s nepřítelem (1991)

Napínavý thriller s Julií v hlavní roli, tenkrát ještě mladá a na vzestupu své kariéry. Přesto tento film je spíše průměrný. Ale moje hodnocení je tak nějak na 55% skoro čistý střed.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Naprosto jedinečné a vyjímečné. V jistém slova smyslu i kouzelné. Vynikající herecké výkony obzvlášť v podaní Leonarda DiCapria a ještě ke všemu v 17 letech, pro mě je jen utvrzením v tom že je to herec opravdu velkého formátu. Je to film který zobrazuje jen pravdu a nic než pravdu. Naprosto jedinečné! Všem doporučuji!