Válečná generace (2013) (seriál)

Televizní film srovnatelný s tím nejlepším co jsem viděl. Dokonalý popis toho co válka udělá s lidmi. Mlýnek na osudy mele a mele, takže lidé nakonec dělají to, o čem by se jim nezdálo ani v tom nejdivočejším snu.

Země zítřka (2015)

Vizuálně a trikově propracované, ale ten příběh, ten bolel. Kdybych byl malý kluk, tak by se mi to asi líbilo a dal bych třeba 80% …. jenže já už jsem dospělák a pokud šáhnu po sci-fi, očekávám i příběh. Když se k tomu přidá i přetažená stopáž 230 minut, tak to nemůže být víc než 40%.

Žena v kleci (2013)

Průměrná severská detektivka. Nenapadají mě ani silná pozitiva, ani silná negativa. Jen povinná postava pozitivního mohamedána, tentokráte policisty, je už v severských počinech poměrně trapná.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Druhý díl Fakjů se moc nepovedl. Zatím co u jedničky šlo o nový námět a měla švih, dvojka je míň než čistý recyklát. Pan učitel opět neví, jestli dá přednost prachům, nebo studentům. Ale to už si snad rozmyslel v jedničce, nebo ne? Také ten mnou zmiňovaný švih se v necelých dvou hodinách ztratil a byl nahrazen hromadou trapných scének. Za mě polovic bodů oproti prvnímu dílu, tzn. 40%.

Marťan (2015)

Marťan je jistě živá voda pro milovníky sci-fi, která poťeší spoustou výpravných záběrů se spoustou efektů. Ale čeho je moc, toho je příliš. Délka filmu 134 minut má nesporně vliv na dějový spád. Jinak řečeno, film má jednoduchý příběh a není o čem tak dlouho vyprávět.

Lukostřelci (2011)

40% a to zejména za snahu. Chvilkami jsem byl na pochybách, co to autoři natočili. Komedii? Drama? Historický film? Pohádku? Z mého pohledu spíše takového kočkopsa.

Policie Modrava (2011) (seriál)

Nerad dávám filmům a seriálům z naší produkce nízké hodnocení. U Policie Modrava musím ale udělat vyjímku, aby mě náhodou nenapadlo, chtít to zkouknout ještě jednou. Také docela nechápu, jak může být Modrava hodnocena na ČSFD stejně jako Kriminálka Anděl, tzn. momentálně 48%. Zatímco Anděl má spád a člověk se má čemu zasmát (zejména Taclík perlí), tak Modrava je ucouraná a nudná. Herci mě občas připadají, jako kdyby texty četli rovnou z nějakého šmíráku bez toho, aby věděli něco o postavě. O tom, že v Praze se nějaká ta vražda stane, není asi pochyb. Naproti tomu jedna vražda za druhou, kdesi na Šumavě a to ještě v obvodu jedné policejní služebny působí značně pitoreskně. Jinak řečeno, pokud už autoři chtěli natočit kriminálku o malé policejní služebně, měli to pojmout spíše jako novodobé Četnické humoresky, tam by také lépe zapadli různé svérázné postavičky, které do děje zasadili.

Vražda (2007) (seriál)

Málo která seriálová, či filmová série se dovede zlepšovat. Nicméně pro Forbryselsen to platí na 100%. První série je sice "seversky" tajemná, ale trpí 20ti díly. To je prostě na jeden zločin moc a tak jsem původně dal 80%. Druhá ale dostala větší spád a já nelitoval. No a třetí? Ke spádu se přidalo trochu akce a i hlavní hrdinka se projevila jako člověk. Jen škoda toho Dexterovského konce - no nic, to je můj problém, autorům se nedá nic vyčíst a tak dávám 100%.

Plechový bubínek (1979) odpad!

Jestliže je toto vrcholné dílo Günthera Grasse, tak potěš pánbů. Pro jistotu dávám hodnocení "odpad", abych se zase nenapálil popiskou "válečný, drama". Válečný film je to totiž pouze tím, že děj je zasazen do období druhé světové, toť vše. No a drama je to pro diváka, jelikož zahodí přes dvě hodiny života pozorováním bubnujícího magora.

John Wick (2014)

Tento film měl být asi komedii, ale autor si to na poslední chvilku rozmyslel a udělal akčňák akčňáků. Tím by se alespoň dalo vysvětlit, proč se hlavní hrdina rozhodl povraždit hromady záporňáků kvůli štěňátku, jak sám ve filmu řekne. No a když jsem nakousl tu hromadu, zajímalo by mě, zda je průměrný počet mrtvých víc, či míň než jeden kus za minutu. Zkrátka docela přepísknuté ;-(