Poslední pokušení Krista (1988)

K Poslednímu pokušení Krista mě dovedlo doporučení a následně i vysoké hodnocení na ČSFD. Čekal jsem kontraverzní film, ale nedočkal jsem se a tak jsem to po cca hodině vzdal. Kontraverzní snímek to možná byl, ale v roce 1988. Z dnešního pohledu je to zdlouhavé dílo plné mudrování o bohu. Celkově řečeno - jeden dobrý půlhodinový dokument toho diváku, který má rád historii, přinese více. Z úcty k tématu dávám alespoň 20%.

Ohněm a mečem (1999)

V infu o tomto filmu se píše, že jde o "monumentální filmový přepis". To nám koneckonců před lety hustila do hlavy i ČT. Proto bych čekal nejen monumentální scény, ale i film střihu roku 1999. Pokud ale porovnám toto dílo s filmy "Sovětské produkce" z dob dávno minulých, nevidím zrovna rozdíl. Z historie se toho člověk moc nedozví, komedie to také není, o spádu či akci se nedá moc mluvit. Jinak řečeno: nudné, zdlouhavé, spíše trapný humor. Takže 60% spíše z milosti, že se v Polsku pokusili o historický film.

Díra u Hanušovic (2014)

No potěš. Pokud se na tohle podívá někdo ze zahraničí, tak si o nás musí myslet, že jsme národ magorů. Navíc film naprosto o ničem. 20% jen kvůli hercům, i když nechápu jak se k něčemu takovému mohli propůjčit.

Pokání (2007)

V popisu tohoto filmu je uvedeno "válečný" a "drama". Jenže to zrovna není pravda. Když už tak romantický, zdlouhavý, nudný. To by sedělo lépe.

Predestination (2014)

Cestování časem je super téma, jenže ... když někdo pošle sám sebe časem, aby sám se sebou splodil sám sebe, něco není v pořádku a něco mi na tom neklape. Možná je to tím, že nehulím trávu a tak se s autorem nedovedu naladit na stejnou notu.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Zajímavá kriminální zápletka z konce středověku, kdy poněkud svérázný mladý muž hledá cestu k výrobě dokonalé vůně. Touto cestou je zabíjení mledých žen a tak o napětí není nouze. Bohužel konec vcelku realistický příběh kazí.

Stíhači Red Tails (2012)

Red tails není špatný film. Má vcelku spád, odehrává se na pozadí skutečné události, jsou v něm strhující scény ... ale docela hodně mu škodí propagandistický podtext. Když jsem se tak díval na "neprůstřelné černé letce", kteří sundávají jedno německé letadlo za druhým, kosí pozemní personál, s přehledem ničí zaparkovaná letadla, chrání bombardéry jako nikdo jiný a nakonec cestou domů jen tak mimochodem rozstřílí válečný křižník, vzpomněl jsem si na dobu bolševika, jak jsme se dívali na "neprůstřelné sověty".

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Ne moc často dávám filmům 100%. Jen když je film něčím jedinečný a rád se na něj podívám znovu. Pohled osmiletého chlapce na válku je jistě jedinečný, obzvláště pokud jako dítě nechápe, že trestanci nenosí pyžama. Na druhou stanu nevím, zda se na tento film budu chtít podívat znovu, snad někdy, až se oklepu z toho konce.

22 Jump Street (2014)

Ou, ou, na ČSFD 74% a u mě docela očekávání. Ale to co jsem viděl je spíše "přetrapnělá komedie". Spousta rádoby vtipu, nicméně na urovni 12 letého autora. Dal bych 50%, ale to nejde. Takže zbývá jen ta 40cítka, aby mě náhodou ještě jednou nenapadlo se na to kouknout ....

Památkáři (2014)

Válečný film a známá jména herců, to je u mě kombinace pro velká očekávání. Bohužel nic z toho nebylo. Příběh téměř nula a akce také téměř nula. Marně jsem se ptal sám sebe, proč tomu filmu dát alespoň 60% a jelikož jsem si nedovedl odpovědět, dávám 40%.