Metro (2013)

Čekal jsem nudný film s dialogy typu: Alexandře Ivanoviči, pokouříme, popřemýšlíme …. Viděl jsem film západního střihu s velmi slušným dějovým spadem, který sice na konci trochu zakulhá, ale to se dá skousnout. Jednoznačně příjemné překvapení z Ruska. Je vidět, že i tam se něco mění.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Tak tento seriál mě zaujal od začátku. Jen jsem si ho nedovedl pořádně zařadit. Jestliže totiž začne životem zklamaný středoškolský učitel a zároveň starostlivý otec od rodiny vařit drogy, je to nářez a nevíte co si o tom myslet. To vše je okořeněné jeho spolupráci se studentem, který nebyl ve škole zrovna hvězdou. Potom přijde likvidace těla prvního mrtvého a vy si říkáte … to je komedie, nebo nějaký film pro zábavné poučení teenagerů? Omyl. Časem se seriál překlopí do docela surové honby za prachy a hlavně přežitím. No a kdo chce přežít, musí zabíjet. Nicméně ani ten kdo zabil, si nemůže být jist tím, že nebude zabit. Nakonec přišel konec posledního dílu a já jsem si musel přiznat, že tenhle seriál nebyl jen pro teenagery, ale práve naopak perfektně popsal různorodé mezilidské vztahy včetně jejich důsledků. Jak se říká, cesta do pekel je dlážděna dobrými umysly. Škoda jen trochu dlouhých dialogů pana učitele v rodině, zejména s manželkou.

Noe (2014)

Kdybych měl tento příběh vyprávět, dal bych to v pár větách, potom by to už byla nastavovaná kaše. No a přesně tak je na tom tento film. Nastavovaná kaše, která je dlouhá přes dvě hodiny. No a nic s tím nesvedou ani efekty, jelikož co je nudné, nudným zůstane.

Na hraně zítřka (2014)

Efekty perfektní, mimíci ještě více. Jen ten příběh trochu pokulhává, jelikož v něm není zase nic tak nového. Škoda, že se nedá dát 70%

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Kriminálka Anděl je docela příjemné překvapení z Novy. Detektivní seriál, který se dělí na jednotlivé případy v každém díle. Skrz celou sérii se zde jen velmi lehce prolínají osudy jednotlivých detektivů, což nedrží diváka ve střehu, že nutně musí vidět každý díl, aniž by mu něco uteklo. Prostě odpočinkový seriál pro milovníky detektivek. Se srovnáním s americkou CSI nesouhlasím. CSI mnohdy zabíhá do nelogických pitomostí, což když přeženu: najde se mrtvola, na ni je nalezen muší bobek a podle toho co ta moucha snědla je dopaden vrah ;-( Oproti tomu je Anděl plný běžného policajtského chození, vyptávání, domýšlení detailu a informace z laboratoře, či pitevny jen potvrdí, či vyvrátí předpoklad detektiva. Dialogy detektivů jsou mnohdy velmi lidové a barvené do černého humoru. A asi tak nějak to skutečně je.

Transcendence (2014)

Uvědomění si umělé inteligence sama sebe je myšlenka jak rozporuplná, tak geniální. Ve filmu Transcendence je použit model nakopírování lidské mysli do počítače, čímž je taková situace jednoduše a perfektně načrtnuta. V prvních minutách filmu jsem si tedy myslel, že to musí být na 100%. Ďábel je ale ukrytý v detailech. Zatímco ve slavném Terminátorovi si Skynet uvědomil sám sebe a válku s lidstvem vedl logicky dostupnými prostředky, u Transcendence je to hodně přestřelené a nelogické. Umělá inteligence se tu totiž dostává nejen do všech počítačů, ale i do lidí a např. i do kapek deště. V tomto světle pak vypadá poněkud směšně, když hrstka odpůrců umělé inteligence opakovaně atakuje její centrum s pár kusy zastaralých zbraní a ona umělá inteligence je nedovede vystopovat a zlikvidovat. Tzn. 60% je ode mě spíše za efekty a z milosti.

300: Vzestup říše (2014)

Ne všechny pokračování úspěšných filmů se povedou, což však neplatí u nové třístovky. Je to opravdu důstojný pokračovatel Bitvy u Thermopyl. Jednoduchý příběh na pozadí známé historické události, plný bitek, velkých bojových scén a samozřejmě krve. To vše je na konci potrženo „happyendem“, takže milovníci akce budou určitě tak jako já spokojeni.

Lore (2012)

Válečných filmů o zlých Němcích a těch ostatních „hodných“ je hromada a je nutno dodat, že se není čemu divit. Nicméně Lore je film tak trochu jiný už tím, že se děj odehrává na pozadí poraženého Německa. Příběh dívky, která se ze dne na den musí smířit s tím, že je bez rodičů a bez domova, musí se postarat o své sourozence a to vše za situace, kdy pro mnohé neznamená jejich život nic, mě opravdu dostal. Lore tedy jednoznačně patří k tomu lepšímu co bylo o druhé světové válce natočeno a realisticky popisuje tehdejší dobu.

Gravitace (2013)

Gravitaci jsem si pustil pár minut po půlnoci a vlastně mě jen zajímala krátká ochutnávka s tím, že se na film podívám druhý den. No a najednou byl konec. Jednoduchý, ale neotřelý příběh, perfektní efekty, děj a atmosféra, které dovedou zapomenout na čas.

Po přečtení spalte (2008) odpad!

Tento film je důkazem, že ani dobré herecké obsazení nemusí být zárukou dobrého filmu. Zmatený a nesourodý děj plný rádoby vtipných scén dovede diváka pouze k jedné otázce. Po zhlédnutí tohoto filmu se musí sám sebe zeptat: A o čem vlastně ten film byl?