Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Čekal jsem historický film, sice televizní, nicméně přece jenom film. Jenže jsem se dočkal pohádky. Tedy televizní, takové co se pouští v neděli po obědě dětem a jsou v ní králové, princezny, ježibaby, trpajzlíci, víly, draci a jiná havěť. Tady zase byl Hádek, který úspěšného vladaře středověku moc nepřipomínal, taky kaskadéři co moc středověké bitky neumí a nevelký kompars. Malý spád děje a neustálé skoky v čase také úrovni moc nepřidaly. Prostě tento film k 700. výročí Karla IV se ČT moc nepovedl.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak už i v Hollywoodu mají svého Alexeje Petroviče Maresjeva. I když ten americký nespadnul s letadlem, ale pokousal ho Grizzly, výsledek je stejný. A tak se DiCaprio jako hlavní hrdina plazí a plazí, funí, heká a sem tam se mu zdá o nějakém huhlajícím indiánovi. Tato dech beroucí scéna zabírá podstatnou část filmu. Člověk je během ní držen v bdělosti pouze obavou, že pokud by začal klimbat, mohlo by se mu při tom všem hekání a funění zdát, že sleduje nějaké obskurní porno. Když se poté v poslední třetině DiCaprio trochu zmátoří, skočí ještě ze skály a ač to jeho Šemík nepřežije, on podruhé obelstí smrt. Happy End formou propíchnutí padoucha je už jen malá náplast na závěr za dvě hodiny nudy. Jestliže dostal DiCaprio Oskara za toto dílo, tak ho prostě musel dostat na základě nějakého pořadníku. Jinak se to vážně vysvětlit nedá ;-(

Pan Pip (2012)

Pro mě docela zklamání. Nečekal jsem dalšího House, ale těšil jsem se na nějakou výraznou postavu ztvárněnou hercem s velkým H. Na místo toho, to byla poněkud zmatená postava chlapa, co se ocitl na ostrově sám s domorodci. Nemastné, neslané a zbytečně dlouhé.

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

Silný příběh podkreslený hudbou, která k němu opravdu padla. Pokud jste na pravém místě v pravý moment, je to fajn. Ale pokud jste ve špatný moment na špatném místě, je to vážně blbý. Když se k tomu přičte i dlouhá řada bezpáteřních zmetků, můžete být rádi, že nejste předlohou tohoto příběhu.

Everest (2015)

Robéé, Jasukóó …. Robéé, Jasukóó …. všude okolo vichřice a hromada sněhu. Tak se asi dá shrnout nejvíce dramatický okamžik tohoto díla. Chápu, že se o tom, jak pár horolezců umrzne někde v horách nedá natočit nějaké překvapující drama, ale podle toho to také vypadá a ani záběry majestátných hor absenci většího příběhu nenahradí. Samozřejmě proti gustu žádný dišputát, ale já bych více ocenil dobře natočený hraný dokument, který by také více nastínil, proč tam ti lidé zůstali. Za mě dvě hvězdy, tedy 40%.

Wilsonov (2015)

Wilsonov jsem dlouho odkládal na základě poměrně negativního hodnocení na ČSFD. Pořád jsem si ale říkal, že by to mohla být nová Adéla, nebo Hrad v Karpatech a zkoušel žít v naději na dobrej biják. Bohužel dnes nastal den D a já musel odložit růžové brýle. Stručně řečeno, takovou spatlaninu trapných fórů jsem skutečně dlouho neviděl. Zlatej Dočolománský, Kopecký, Hrušínský, Hanzlík … kteří výše jmenované komedie vytáhli mezi to nej co máme. Bohužel to se o Wilsonovu říci nedá a já předpokládám, že po něm za rok neštěkne ani pes.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Horory a bláznivé teen komedie nejsou úplně mým šálkem kávy, ale občas se zadaří. No a tentokráte se opravdu zadařilo. Když pak vidíte teenagera, jak si letí šáhnout na prsa cool zombačky, nebo se jiný drží pinďoura zombáka, aby nespadl z okna, o zábavu není nouzi a stopáž filmu uběhne jako nic ;-)

V síti CIA (2007) (seriál)

Zajímavý pohled do historie vzájemných vztahů CIA a KGB, ne že ne. Bohužel docela zdlouhavé, pouze s několika nádechy křečovité akce. Za mě 51%, tzn. tři odřené hvězdičky.

Kobry a užovky (2015)

Autoři tohoto díla pravděpodobně myslí, že kvalita filmu je přímo úměrná kadenci slova "vole". Nevím, zda říci bohužel, nebo bohudík, ale prostě tomu tak není a slušný příběh to nenahradí

Faunův labyrint (2006)

Prapodivná spatlanina válečného filmu a pohádky, líznutá hororem. Kdo čeká jedno, druhé, nebo třetí, bude zklamán.