Teror (2016) (TV film)

ARD tímto pořadem příjemně překvapila. Exkurze do evropské žvanírny neschopné reagovat na nebezpečí okolního světa byla dokonalá.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

První třetina velice dobrá, příběh, herecké výkony, exteriéry atd. Ve druhé začal příběh pokulhávat v momentě, kdy hlavní padouch s želízky na rukou zabije tři indiány a následně se vrátí k lidem, kteří ho eskortují do vězení (potažmo na šibenici). Třetí třetina je již zcela přitažena za pačesy. Všude létají kulky a k zemi padá jedna bezvýznamná postava za druhou. Padouch již nepokrytě pomáhá hlavnímu hrdinovi. Opět neuteče a naopak soucítí s hrdinou. Když nakonec pidlooká armáda střelců hrdinu nakonec zastřelí, padouch postřílí ostatní padouchy a dobrovolně se vydá do vězení. To vážně nevymyslíš.

Sedm statečných (2016)

Porovnávat, či neporovnávat starou a novou verzi Sedmi statečných, toť otázka. Já porovnávat budu, jelikož nová verze převzala mnoho. Například převzala příběh, který byl trochu překopán, trochu ořezán, ale bohužel nebyl o nic moc doplněn. Také převzala řadu postav, takže hlavní záporák je tentokráte zlý americký kapitalista a chudé utlačované muchachos nahradili správní američtí farmáři. Ti už dcery před kovboji neschovávají, jelikož je vede hodný černoch. Vlastně tam mladé dcérky vůbec chybí. Alespoň pár těch efektů je na dnešní úrovni a tak film neurazí, ale nic nového nepřinesl.

Půlnoční dítě (2016)

S trochou ironie lze říci, že děj filmu je dost komplikovaný a pouze pro náročného diváka, jelikož otec se zázračným dítětem prchá, potom zase prchá a opět prchá. V závěru se objeví několik futuristických staveb a dítě se vypaří. Toť vše, žádná velká pointa. Vím jen jedno, tento film si do své pomyslné knihovničky sci-fi rozhodně nedám.

Babel (2006)

Sakra to jsem se zase nechal napálit. 80% na ČSFD a taková blbost. Tři navzájem provázané, dlouhé a nudné příběhy. Vážně nevím, zda byl v tomto filmu nejvíce vzrušující okamžik, když mladá hluchoněmá Japonka ukazovala bobra hochům od vedlejšího stolu, nebo když si mladej pastevec honil brko na stráni. I ta jedna hvězda ode mě je lichotka.

Krev zmizelého (2005)

Není to špatný film, ale také to není zrovna výpravný film, jak je uvedeno v popisce. Nejvíce vadí asi rozvleklost filmu a některé dějové skoky. Na druhou stranu mě potěšila postava Igora Bareše. Vzpomněl jsem si totiž na babičku, která často říkávala, že kriminálníci vracející se z koncentráků byli ti největší odbojáři.

Kukačka (2002)

Svérázný, ale super námět. Herci, kteří mě dostali (zejména trvale drmolící Fin). Krásná, opuštěná příroda, tak trochu na konci světa. To vše je Kukuška. Bohužel k ní v některých momentech patří i „rusky“ natahovaný děj. Škoda, že se nedá dát 70% ;-(

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Zatím co první díl a jeho příběh příletu mimozemšťanů byl ve své době bombou, tak druhý díl je jeho pouhou kopii a dnes už neohromí. Dějově je tedy naprosto vyprahlý a já se docela nudil. Ocenit lze samozřejmě speciální efekty, nicméně i ty podvědomě pokazí přílet obrovské lodě mimozemšťanů na zemi. Většině diváků musí doklapnout, že už přistání tak velké lodi by vedlo k naprostému holokaustu na zemi a nezbyl by nikdo pro jakýkoliv odpor. Tak snad příště o trochu reálněji a lépe.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Druhý díl začíná podstatně lépe, než ten první. Originálnější nápad, větší spád a ne všichni jsou ihned okatě plánovití záporňáci. Naopak, tak jako v reálném životě celý příběh rozjede jeden patlal. Bohužel ztrestání záporňáků v druhé polovině je poměrně odfláknuté. Původní oběť loví velké chlapi jako koťata a to i poté co se jim nejprve ukáže. Žádné velké plánování, žádná hra kočky s myší, prostě rovnou krutý trest.

Padesátka (2015)

Tento film je dle mě fifty fifty. Na jednu stranu perfektní herci jako Marek Taclík, nebo Jiří Schmitzer, kteří dovedou prostě perlit. Na druhou stranu trochu překombinovaný jednoduchý příběh říznutý někdy až křečovitým humorem. Škoda, že nejde dát 50%.