Rychle a zběsile 7 (2015)

Sračka v zlatom župane. Akcia za akciou aj za cenu, že to nemá ani trocha logiky. Hlavný predstavitelia sú diel od dielu nesmrteľnejší. Od pouličných krádeží z roku 2001 sa dostávame do prostredia medzinárodnej špionáže, terorizmu pričom všetko čo môže vybuchuje. Vo filme úplne absentuje príbeh a humor. Nuž, ani po zhliadnutí sedmičky v kine nechápem, čo na tom toľko ľudí vidí_nuda, strašná hudba, pekné riťky 15%

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Jedna hviezdička je za ten krátky moment, kedy týpek vysvetľuje "off the record " ako funguje product placement. Apropo, celá epizóda je zároveň jednou veľkou a úbohou reklamou_slabé čo do formy aj obsahu 10%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

S počiatku ma seriál nechával chladným. No s každým dielom som bol viac a viac vo vytŕžení. Druhá séria je však už šablónovitá a tretiu som už ani nepozeral_55%

Kravaťáci (2011) (seriál)

Prvá séria, ako to už u seriálov býva, skvelá - zaujímavé charaktery, prostredie. Druhá séria slabšia ale dejovo kompaktnejšia. Tretia je nudná a prekombinovaná. To čo sa človeku páči v prvej chýba v tretej a naopak_45%

Klíč k minulosti (2010)

Francúzka dráma o holokauste sa dá prirovnať k francúzskemu rocku, chýbajú tomu gule. Každopádne, film neurazí, všetko šľape - téma, herecké výkony, spracovanie... len pri tom človeka nemá zimomriavky ako pri Schindlerovom zozname_príbeh, atmosférická hudba 75%

Spring Breakers (2012) odpad!

Film stelesňuje úpadok filmárskeho umenia na všetkých frontoch. Režisér si dal toľko práce, aby minimálne v každom druhom zábere boli prsia alebo zadok v bikinách, že sa ostatnému asi nestihol venovať. Film postráda absolútne všetko. Jediné, čo nám ponúka sú štyri pipky a pseudo gangsta_hnus, neskutočne zlá hudba, otrasné spracovanie hraničiace s light pornom 5%

Cesta do lesa (2012)

Sequely neobľubujem, pretože vo všeobecnosti nestoja za veľa. V tomto prípade ide však o výnimku z pravidla. Veľmi podarená komédia so skvelou Annaou Linhartovou. Priamočiary dej, staré známe postavy. Tomáš Vorel st. odviedol ozaj skvelú prácu po všetkých stránkach_scenár, vierohodne pôsobia počítačové efekty a práca s kamerou je tiež výborná. Romantike tohto typu sa nedá nič vytknúť_80%

Cesta z města (2000)

Cesta z mesta aneb ako ajták uteká pred civilizáciou. Veď kto by neutiekol do náruče Barbory Nimcovej-Schlesinger_stále aktuálny námet, romantické spracovanie, jemný humor, pohľad do duše mestského človeka 75%

Kmeny (2015) (seriál)

Predstavovanie súčasných subkultúr vo verejnoprávnej televízii je každopádne zaujímavý koncept. Neviem, či si autori neutrhli až priveľké sústo_ 50%