Krvavý Bangkok (2014)

Natočit to v devadesátkách, určitě z toho je kult :) Bohužel v téhle době už chceme něco víc. Akčním scénám by pomohl lepší střih a kamera, příběhu trochu lepší scénář a hercům trochu herecké školy. Ale každopádně mě film víc překvapil než zklamal.

Focus (2015)

Přestože většina uživatelů píše opak, mně to přišlo dost předvídatelné a nudné. Margot je krásná, Will mi ale do role vůbec nesedí a film rozdělený na dva příběhy vypadá trochu jako scenáristická berlička. Celkově je to taková jednohubka, která asi neurazí, ale hned na ni zapomenu.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Švédská a americká verze jsou dva úplně jiné filmy - severská detektivka vs mrazivý thriller. Oba mají své plusy a minusy a americká verze je dost upravená oproti knížce. Technicky je na tom o dost líp Fincherova verze, ale je trochu bez duše. V rámci Fincherových thrillerů se jedná o dost těžký průměr (což nevylučuje to, že se jedná o nadprůměrnou podívnou)

Millennium (2010) (seriál)

(1. a 2. díl) - Pokud jste nečetli knížku, tak v rámci severských detektivek je to určitě nadprůměrná podívaná (být natočená u nás, jedná se určitě o film roku). Díky neznámým hercům je těžké odhadnout, kdo může vrahem a celková atmosféra je super. Na druhou stranu mě zarazilo několik zbytečně načrtnutých dějových linek, které jsou zbytečné nebo ukončené debilně (viz níž spoiler a srovnání knihy a americké verze). Solidní průměr. Spoiler: Pokud jste četli knihu, určitě vás zarazí, že hlavní hrdina je oproti skvělému knižnímu Blomkvistovi takový hodný trouba strejda a že Salanderová je jen trochu výstřední hackerka. Což je oproti knížce dost mínus, protože na charismatu těchto postav hodně stojí čtivost celé trilogie a v rámci castingu americká verze výrazně válcuje švédskou ... Některé scény jsou načrtnuté a nedokončené, případně ve filmu vyzní dementně - redaktor co donáší, jak Salanderová k penězům došla a celkově narychlo uzavřený případ pomluvy atd... Bez znalosti knihy bych byl asi zmatený. Proto hodncení tři hvězdičky, knížka za 5*, americká verze taky za 3*

Křížová cesta (2014)

Pro mě překvapení roku a určitě nejlepší film, co jsem v roce 2014 viděl. Střed radikálního náboženství a ateismu pohledem dospívající dívky, která chce uzdravit svého bratra. KVIFF 2014

Bílý stín (2013)

Některé filmy zbytečně zabíhají do artu. Ještě že jsme v půlce neodešli. Pak se totiž rozjede velká honička a napětí se dá krájet. První polovina za jednu hvězdičku, druhá za pět. KVIFF 2014

Neutečeš (2014)

Ještě trošku víc, nějaký originální konec, a bylo by to za pět hvězd. Každopádně mezi teenage horory vyčnívá o „ajfelovku“.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Hodnocení po třech sériích - ****