Pí a jeho život (2012)

Nejprve jsem o něčem takovém nechtěl ani slyšet, ale když jsem se kouknul na pár obrázků a přečetl si něco o zákulisí filmu, přišel jsem tomu na chuť. A v kině jsem zklamaný nebyl. Trojrozměrná projekce byla spíš jen doplňkem než posílením dojmu. Kolibříka, varana i velrybu byste si užili tak jako tak. Mě jakožto milovníka šelem kočkovitých zaujal tygr, neskutečně realistický a věrohodný, který 3D pro svůj výkon ani nepotřebuje. V ději se sice objevilo pár prázdných míst, ale vysvětloval bych si to jako odpočinek mezi tím napětím, které se odehrávalo převážně na moři. Během toho vás napadají různé otázky a myšlenky, co kdyby etc. Přecejen je tygr dravé zvíře a bylo otázkou času, kdy se pustí i do posledního masa. Ovšem chyběly mi tam detaily, jako že Pímu nenarostly žádné vousy - vzpomeňme na Hanksova Trosečníka. Takový životní příběh se prostě jen tak nevidí a dojmy se ve vás střídají jako na houpačce - jednou smutek, pak vtip, strach...

Žraločí muž (2005) (TV film)

Celý tenhle film je jedno velké klišé. Všechno tak typické, co znáte z ostatních filmů, nacpal režisér sem. I když k němu mám celkem dost výhrad, nemůžu dát méně než 4 hvězdy, protože mě film svým způsobem dostal. Užiju si ho i bez hodnocení a komentářů ostatních, ty pro mě nejsou motivačním měřítkem. Pravdou ale je, že snímek stál nejspíš tolik, kolik má bezdomovec v kapse, protože jsem se těšil na pořádnou příšeru, ale kamera se vždy buď odvrátila stranou nebo přišlo zatmění.

Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Kdysi jsem se na seriál díval, pamatuju si jen pár dílů. Po letech jsem se k němu zase vrátil a těšil jsem se, že mě příběhy jeho jména budou fascinovat a překvapovat, jako to uměly Krajní meze. 1. díl 90 %, 2. díl 100 %, 3. díl 100 %, 4. díl 50 %, 5. díl 90 %, 6. díl 100 %, 7. díl 90 %, 8. díl 100 %, 9. díl 90 %, 10. díl 80 %, 11. díl 90 %, 12. díl 90 %, 13. díl 80 %, 14. díl 90 %, 15. díl 90 %, 16. díl 100 %, 17. díl 70 %, 18. díl 100 %, 19. díl 70 %, 20. díl 70 %, 21. díl 100 %, 22. díl 100 %, 23. díl 60 %, 24. díl 100 %, 25. díl 80 %, 26. díl 80 %, 27. díl 90 %, 28. díl 100 %, 29. díl 100 %, 30. díl 100 %, 31. díl 100 %, 32. díl 100 %, 33. díl 70 %, 34. díl 70 %, 35. díl 90 %, 36. díl 100 %, 37. díl 100 %, 38. díl 100 %, 39. díl 90 %, 40. díl 90 %, 41. díl 90 %, 42. díl 70 %, 43. díl 70 %, 44. díl 90 %, 45. díl 90 %, 46. díl 100 %, 47. díl 100 %, 48. díl 100 %, 49. díl 100 %, 50. díl 100 %, 51. díl 100 %, 52. díl 100 %, 53. díl 100 %, 54. díl 100 %, 55. díl 100 %, 56. díl 70 %, 57. díl 90 %, 58. díl 100 %, 59. díl 100 %, 60. díl 90 %, 61. díl 100 %, 62. díl 90 %, 63. díl 100 %, 64. díl 100 %, 65. díl 100 %, 66. díl 100 %, 67. díl 100 %, 68. díl 90 %, 69. díl 80 %, 70. díl 80 %, 71. díl 100 %, 72. díl 100 %, 73. díl 90 %, 74. díl 80 %, 75. díl 50 %, 76. díl 60 %, 77. díl 80 %, 78. díl 70 %, 79. díl 70 %, 80. díl 90 %. Je těžké komentovat každý díl zvlášť, jejich kvalita značně kolísala, závěr však byl slabší. Jednoznačně se však po shlédnutí tohoto seriálu budu na všechny další snímky koukat jinak. Příběhy Alfreda Hitchcocka mě naučily, že děj může být kolikrát tak zamotaný, že při chvilce nepozornosti se do děje a rozuzlení zamotá i divák sám. Scénáře a zápletky některých příběhů jsou tak neuvěřitelně překombinované, že to razantně změnilo můj pohled na filmy, které teprve uvidím. Hvězdičky zvlášť bych věnoval pak úvodům a závěrům, kdy mistr vždy vyplodil vtipný bonmot.

Vraždící bestie (1959)

Nejen skvosty vznikaly ve starších dobách. Tohle je jeden z těch, který skvostem určitě není, ale svůj žánr splňuje bez výjimky. Film trochu připomíná Hichcockovy Ptáky, ale na rozdíl od nich je tahle bestie aspoň vědecky podložená. V zádech přímo nemrazí, i když se vám může chvílemi tajit dech. Ten se ovšem může tajit i při těch dialozích, které hlavní osoby vedou. Béčkový průkopník vhodný spíše na sobotní dopoledne než na páteční noc.

Já, padouch (2010)

Já, padouch aneb jak se žije padouchům v současnosti. Dalo by se říct, že je to nahlédnutí do nitra zloduchova života, protože pořád se díváme na klaďase a superhrdiny, ale nikdy jsme neviděli, jaké radosti a starosti (mířím na tento film) záporáci mají. I když je to animák, skvěle se přitom pobaví i leckterý dospělý - ti, kteří ještě v sobě mají trochu toho dítěte i ti, kteří se chtějí pobavit. Neuvěřitelně roztomilí jsou žlutí TicTac, kterým sice není rozumět, ale z jejich gestikulace a zvukových projevů pochopíte všechno. I když dabing hodnotím jinde, zde ho musím pochválit nejvíc. Výběr rolí nemůže být lepší.

Černý blesk (2009)

Vypadá to jako americký film, ale není to americký film. Vypadá to jako americký auto, ale není to americký auto. Vypadá to stejně peckově jako americký film, ale už ze začátku vás překvapí azbuka. Timur a jeho parta natočili výborný film, který se podobá americkým trhákům, ale v životě nepochopím přirovnání ke Spidermanovi a k jiným superhrdinům, který s nimi nemá společného absolutně nic. Tuhle podívanou by při pohledu na ruskou tvorbu málokdo čekal a jsem rád, že i na blízkém východě mají v současné době podobné představy o sci-fi filmech. To, co jsem čekal, jsem také dostal a vůbec nejsem zklamaný. Spíše naopak mě ještě leccos překvapilo.

Mutronics (1991)

Na tenhle film jsem se dlouho těšil a nezklamal mě. Ovšem od pěti hvězdiček ho dělí místy až neuvěřitelné tupé dialogy a nelogické scény. V některých mě ale naopak překvapil. Michael Berryman, aniž bych se mu chtěl nějak vysmívat, kostým mít ani nemusel, je děsivý už od nátury. Masky mají výbornou koncepci, mohly být lepší a více "organičtější", pokud jsou Zoanoidi mutanti. I přes to všechno mám zkrátka dojem, že se z toho dalo vytřískat víc, ovšem na to bych musel znát celý komiks.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Konečně novodobá pohádka, která mě dostala. Bavil jsem se po celou dobu filmu. Zvlášť mě dostala role Veroniky Žilkové, která sehrála tak odpornou ženskou, až se mi celkový dojem líbil. Pak je tady krásná písnička, díky níž jsem vydržel až do konce. Dojal mě ale Karlův mladší bratr, kterého hrál sympatický Jan Komínek, kterého mi bylo místy až líto. Ani o legraci tady není nouze, najde se tam dost povedených vtipů (včetně toho závěrečného o potrestání macechy). Na závěr bych doporučil, aby si někteří ty jahody skutečně dali, mám pocit, že všude kolem není nic jiného než přetvářka.

Návštěva z vesmíru 2 (1996) (TV film)

Mohlo to být stoprocentní, ale bod dolů za to, že jsem čekal tak dlouho, než se něco začne dít. Je to příjemná oddychovka, námět je výborný. Je to sice béčko jako poleno, ale nemám problém se na to kdykoliv podívat znovu. A horor to fakt není.

Trable prcka Binka (1994) odpad!

Název filmu a titulní obrázek mi přišly natolik odporné, abych televizi příště ani nezapínal.