Alfred Hitchcock uvádí

• Česko Příběhy Alfreda Hitchcocka (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1985–1989), 29 h 22 min (Minutáž: 22–90 min)

Předloha:

Ray DeLaurentis (povídka), Margaret Millar (kniha)

Scénář:

Michael Colleary, Buck Henry, David Chase, Roald Dahl (více)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill (více)

Série(4) / Epizody(77)

Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech. (oficiální text distributora)

marko66

Najviac sa mi páčilo asi prvých 10-15 častí. Niektoré časti boli lepšie iné zas doslova hlúposti ktoré nerozumiem ako sa do seriálu mohli dostať, nadobudal som pocit že sa môže stať v príbehu už čokoľvek, napatie sa postupne vytratilo. Som už skoro pri sedemdesiatej časti tak chcem to dopozerať ale už teraz možem hodnotiť 3* lebo už to lepšie aj tak nebude. ()

JanoCizmar

Hodnotenia budem dopĺňať postupne... 01. Malý omyl v malém městě - 60%, 02. Hráč z jihu - 90%, 03. Bang! Zásah! - 65%, 04. Nezajištěné okno - 80%, 05. Pomsta - 75%, 06. Poblouznění - 85%, 07. Až budu mrtvá, vzbuď mě - 80%, 08. Perfektní plán - 100%, 09. Šmírák - 50%, 10. Výkon na Oskara - 55%, 11. Ostře sledované varování - 65%, 12. Životně důležitá operace - 60 %, 13. Útěk z vězení - 65 %, 14. Gigolo - 65%, 15. Čirá škodolibost - 60% 16. Nejlepším lékem je smrt 17. Zvířecí instinkt 18. Výjimečně dobrý konec 19. Kanárkově žlutý sedan 20. Dost provazu pro dva ()

Webb

1.-Malý omyl v malém městě 50%, 2.-Hráč z jihu 60%, 3.-Bang! Zásah! 50%, 4.-Nezajištěné okno 70%, 5.-Pomsta 50%, 6.-Poblouznění 70%, 7.-Až budu mrtvá, vzbuď mě 50%, 8.-Perfektní plán 70%, 9.-Šmírák 70%, 10.-Výkon na Oskara 50%, 11.-Ostře sledované varování 60%, 12.-Životně důležitá operace 60%, 13.-Útěk z vězení 50%, 14.-Gigolo 50%, 15.-Čirá škodolibost 60%, 16.-Nejlepším lékem je smrt 50%, 17.-Zvířecí instinkt 60%, 18.-Výjimečně dobrý konec 50%, 19.-Kanárkově žlutý sedan 20%, 20.-Dost provazu pro dva 40%, 21.-Škrtič 50%, 22.-Opravdu vydařené narozeniny 70%, 23.-Láhev 40%, 24.-Vražedné líbánky 60%, 25.-Ve čtyři, přesně 40%, 26.-Král silnic 40%, 27.-Přijímací zkouška 70%, 28.-Rozhovor nad mrtvolou 70%, 29.-Člověk nad propastí 60%, 30.-Cizí bota někdy tlačí 60%, 31.-Krtek 50%, 32.-Dárek k výročí 70%, 33.-Nevděčný pacient 50%, 34.-Až zmíněný zemře 40%, 35.-Specialita podniku 40%, 36.-Poslední kapka 70% ()

MM_Ramone

Niektoré epizódy sú vynikajúce, niektoré trocha poslabšie, ale ak by som to mal všeobecne zhrnúť, tak musím skonštatovať, že sa jedná o veľmi podarený projekt. Najmä keď všetky tie krátke, viac či menej strašidelné, filmy osobne uvádza sám majestátny Alfred Hitchcock. Vážim si ho ako priekopníka v oblasti filmového napätia. Rešpektujem ho ako mimoriadne kreatívneho scénaristu a geniálneho režiséra. Milujem jeho čierny humor a obdivujem jeho prácu. Preto viem, že ak mi takáto kapacita doporučí si niečo pozreť, tak to určite bude stáť za to. **** ()

RadimFišer

Stačím si vzpomínat na nádherný pocit, když začínal Hirchcock. To jsem necítil u Dotorky McQuinnové, to jsem necítil v krvácích. Tohle bylo napětí, již před začátkem seriáliu. A vysílání? Většinou odpoledne a přesto jsem se poté bál. No není to udivující a užasně zpracované. Tento seriál si zaslouží být mezi nejlepšími. Za tím si stojím... dokonalá představivost a věc, co dokáže dojmout. ()

• Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (ČSFD)