Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Po dlouhé době jsem se na to podíval a zase se mi naskytnul jiný pohled. Nevím, jestli bych se dokázal dívat na jinou dvojici, než je Satinský a Lasica. Pokud už se na to podíváte, rozhodně si počkejte na poslední třetinu. Břežkovou a Kretschmerovou s nechutně vybroušeným pražským přízvukem a ještě nechutnějším smíchem si prostě nesmíte nechat ujít. Asi nejlepší byl divotvorný mechanický les s jedinečným komunikačním zařízením HITACHI. A nečekal jsem, že i přes současnou dobu zde byla zmíněna i postava prof. Cimrmana. Nabízí se otázka, kdy tento nedoceněný velikán zemřel...

Dokonalý svět (1993)

Poslední dobou přicházím Kevinu Costnerovi na chuť čím dál víc. A tady mě zase více než příjemně překvapil ve výborné kombinaci s Clintem Eastwoodem. Ale mému postřehu neunikla ani jedna ze dvou IQ kapacit, která si to krásně "rozdala" s agentem FBI na konci filmu. Je to působivý snímek, který neztrácí ani minutu. Místy dojemný příběh uneseného chlapce a vězně - v hloubi duše dobrák, o čemž se divák několikrát přesvědčí - a jejich vztahu dokáže pohltit každého. Jen ten konec...

Do naha! (1997)

Na amatéry to docela ujde. Byla psina se koukat na jejich začátky, než se vypracovali.

Batman se vrací (1992)

Tim Burton, Danny Elfman a Michael Keaton podruhé a možná ještě lepší. Proti Batmanovi teď nestojí jeden, ale rovnou tři záporáci, z nichž každý má něco do sebe. Nikdy u filmu nepřestanu žasnout. Jak jsem psal v prvním díle, Keaton je pro mě nejlepší Batman, jaké jsem mohl poznat. Michelle Pfeiffer je jako kočičí žena úžasná a Christophera Walkena jako magnáta si znepřátelíte téměř okamžitě. A Danny DeVito? Nikdy bych neřekl, že se takový milý malý chlapík kdy propůjčí tomuto žánru. To ale není výtka, jen poklona za výborně odvedenou práci Tučňáka, kterého jsem v DeVitovi vážně nepoznal. Burton celý film pojal komiksově a tak to má být. Je to jeden z mých deseti nejoblíbenějších filmů, ve kterém je o zábavu po celou dobu postaráno. Hodnocení je tedy jednoznačné.

Spawn (1997)

Spawn, komiksový hrdina pro mě zatím nepoznaný. Viděl jsem ho kdysi v televizi, ale zaujal mě natolik, že jsem ho chtěl vidět znovu. Nedávno se mi to naštěstí povedlo a nelituju. Superhrdina trochu jinak. Efekty, triky, nápady, přednosti, kterých Spawn využívá, mě dostaly. Největší dojem na mě však udělal ten odporný tlustý klaun Violator s modrým ksichtem. Nikdy bych netipoval, že v té roli objevím Johna Leguziama, sympatického Luigiho z filmu Super Mario Bros. S filmem problém nemám, takže u mě opět za pět.

Jak vykrást banku (1964)

Prosím vás všechny, dabing řešte jinde. Protože tady jde o film. Nelíbí se mi, že je tady hlavním tématem právě dabing. Ale teď k filmu samotnému. Dost mě překvapilo, jak pozdě se sem film na dobu své výroby dostal. Ale není o nic horší než ty ostatní, mně se docela líbil. I když to bylo trochu slabší než třeba četnická série nebo Piti piti pa a ostatní. Výborně jsem se u filmu bavil, hlavně byl dost zábavný ten nápad, jak se celá rodina podílí na vyloupení banky. A závěr je docela vtipný a nečekaný. A teď dabing. Já vím, že vám všem leží v žaludku od té doby, co Filipovský nežije. Ale vážně jsem o panu Faltusovi přemýšlel i já. Teď si však myslím, že trošku přehrával a zbytečně moc šišlal. Přesto i jemu patří poklona, jak se dokázal s de Funèsem vypořádat.

Sexmise (1983)

Sexmisi jsem poprvé viděl v původním znění a jsem za to docela rád. Nedávno jsem ji viděl znovu a film se mi líbí čím dál víc. Co musím ale filmu vytknout, je ta příšerná hudba na závěr. Přijde mi to, jako by šlo o nějakou grotesku. Jinak je hudba během filmu dokonalá. Režie i scénář se povedl a dost mi to připomíná jeden díl ze seriálu Krajní meze, kde muži také neexistovali. Až na to, že konec dopadl pro nás muže k horšímu. Myslím, že Bożena Stryjkówna nepochybně na všechny zapůsobila, Stuhr i Łukaszewisz si rychle získají naše sympatie i přesto, že jsou každý jiný. Líbí se mi, že Olgierd hraje slušňáka, ale není to zase až takový puritán a oba se stejnou měrou pokusí zachránit mužské plemeno.

Bytost (1982)

Příjemně tajemný horor, jehož atmosféru právě tvoří Bernsteinova hudba. Film jsem si pouštěl pozdě v noci, ale nebyl důvod k obavám, že se něco podobného stane i mně, byť byl snímek natočen podle skutečné události. Ale nechtělo se mi spát, i když jsem byl dost unavený. Vydržel jsem až do konce a byl jsem příjemně překvapen. S hodnocením je to tedy jasné.

Polibte nevěstu (2007)

Film jsem měl sice jako pozadí, ale stíhal jsem sledovat, co se odehrává. Líbilo se mi to, byly tam smutné i veselé chvilky, ale tohle hodnocení je za Karnera!

Trhák (1980)

"Kravina na kvardát! Výplod šílence! Debilní paskvil! Neumětelové! Nýmandi! Nuly! Jak je ten film blbej, tak je drahej." Jak jistě znáte, jsou to slova mé nejoblíbenější postavy v podání Petra Čepka. Ale já bych to tak černě zase neviděl. Filmů o filmu ve filmu je fakt málo a jako experiment je to snímek, na který se vždycky rád podívám. Navíc tam jsou i zvířátka: "Labutě, berušky, hadi" Dostanu já někdy normální film?". Nejvíc mě pobavila scéna s výběrem pana Rambouska, kdy stál Smoljak proti Spálenému a s výběrem Lenského, kdy jen z pozadí vyleze řečník, který Kukuru omlouvá pro momentální hlasovou indispozici. A protože jeho pěvecká čísla nebyla s čím srovnávat, je možné, že o těch 30 % byl i lepší. Dále pak nějakej Vozáb, strašný dřevo. No a nakonec strašidelný les, slepenec všeho, co se snad válelo i na chodníku. Výsledek je jasný: "To bylo bytelný, technicky naprosto dokonalý. Stejně jsme my Češi šikovnej národ."