Teta (1987) (seriál)

Jako malý chlapec jsem měl rád strašidelné příběhy a oceňoval jsem každý přínos na obrazovky v tomto žánru. Tento seriál patřil k tomu lepšímu co televize nabízela a dodnes patří mezi mé oblíbené.

Pěsti ve tmě (1986)

Český Rocky v podání Marka Vašuta a jeden z nejlepších filmů pana Jaroslava Soukupa.

Zaklínač (2002) (seriál)

knihy Andrzeje Sapkowskiho o Zakllínači Geraltovi se staly pro příznivce fantasy kultovnímy. Zaklínač putuje krajem a pomáhá lidem zbavovat se různých "Monster". Avšak jelikož on sám není tak docela člověk, nemají ho rádi ani lidé ani nelidé. Seriál je prostě seriál. Jsou tu světlé momenty, které připomínají knižní předlohu avšak celek je dosti průměrný. Ale za pokus to stálo :-) . (Podobné filmy:Xena, Herkules)

Poslední přesun (1995)

Film není ničím převratný, ale děj odehrávající se v post katastrofickém světě známe jen z amerických filmů. Slušné herecké výkony Jiřího Bartošky a Ladislava Mrkvičky a pochmurná atmosféra z jakého si podzemního krytu, působí celkem zajímavě.

Do nebíčka (1997)

Pěkná hudba Petra Hapky, pokus o zajímavý příběh, ale ne moc zvádnutý.

Travis (1996) (TV film)

Hororový příběh s názvem Travis se odehrává na jednom anglickém panství, které přijede ocenit, jakožto pozůstalost, „František Němec“. Přiveze ho vozka „Josef Somr“ a dům mu předá hospodyně. Oba však záhy odjíždí z poloostrova a spolu z právě začínajícím přílivem, zanechávají hlavního hrdinu samotného na pospas tajemnému domu. Postupně začíná přicházet na kloub jakési záhadě, která zřejmě souvisí i s malým chlapcem, jehož po svém příjezdu zahlédl mezi náhrobky. Film má velice příjemnou mrazivou atmosféru, která vychází ze známého vzorce- Velký opuštěný dům+objevující se záhadná postava+osamocený člověk bojující ze strachem z obou předchozích=Dobře natočený, v celku strašidelný, herecky zvládnutý český horor. Celou atmosféru příjemně dolaďuje ústřední píseň, kterou nazpívala Leona Machálková. Doporučuji všem příznivcům hororu. (podobné filmy:Osvícení/Shining , Zámek hrůzy/Haunting )

Betonová válka (1991) odpad!

V podstatě celý film se odehrává v nějakém panelovém domě, lépe řečeno betonovém, od čehož je asi odvozen český překlad názvu filmu. akční scény jsou slabé, příběh ještě horší.

xXx (2002)

Jmenuji se Bond...ne ne vlastně tak ne...., ale jak se jmenuji ... no nic tři křížky to spraví XXX....(Já dávám , ale jen jeden *)

Šílenec (2001)

docela šílená role S.L.Jacksona, ale docela zajímavá detektivka.