• Pohádka
  • Romantický

Vyprávěj (2009) (seriál)

Podle mě je Vyprávěj jedním z nejlepších a nejkvalitnějších seriálů, které u nás byly za posledních několik let natočeny. Sledovala ho celá naše rodina a bavili jsme se téměř u každého dílu! Byla to příjemná oddychová podívaná, u které jsme se často upřímně zasmáli a já doufám, že časem vznikne takovýchto povedených seriálů víc.

Arabela (1980) (seriál)

Seriál mého dětství, který už budu vždycky milovat! Kéž by bylo i v dnešní době víc dětí, které by si hrály na kouzelný prsten, plášť a na cestování do Říše pohádek!

Glee (2009) (seriál)

Glee je jednou z mých těžkých závislostí! Je to něco, na co se vždy těším, vždy mi to zvedne náladu a ráno jsem ochotná vstát dřív, jen abych si poslechla nové úžasné písničky v podání těch nadaných a sympatických lidí, kterých je tento seriál plný. Je vtipný, hudební čísla jsou dokonalá a řekla bych, že spousta náctiletých se v něm může nějakým způsobem najít.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátele dávají skoro nepřetržitě už celý můj život a proto se neodmyslitelně stali jeho součástí. Neexistuje díl, který bych neviděla a neexistuje díl, u kterého bych se vždy nenasmála, jako bych ho viděla poprvé. Můžu na ně koukat pořád dokola a stejně se mi nikdy neomrzí. Řekněte mi název epizody a mě se okamžitě něco vybaví! Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Ross a Joey.... Všechny jsem je milovala a vždycky budu:) Pro mě je to prostě bezkonkurenčně ten nejlepší seriál!

Království (2013) (seriál)

Myslím, že abyste byli spokojení, nesmíte od tohoto seriálu očekávat žádná historická fakta a žádné převratné herecké výkony. Já jsem na rozdíl od mnoha ostatních lidí nic takového nečekala, tudíž jsem nebyla zklamaná. Naopak bych řekla, že jsem byla nečekaně mile překvapená. Přiznávám, že spadám do cílové skupiny a tento seriál mi skvěle posloužil jako odreagování od všedních záležitostí. Líbí se mi moderní hudba, zajímavé dějové linie, sympatické tváře a nečekané zvraty a napětí, které nechyběli v žádném díle. Těším se na další sérii!

Notting Hill (1999)

Notting Hill je takové moje tajné potěšení. Taková krásná pohádka, která se mi nikdy neomrzí a vždycky mi zvedne náladu. Vím, že to není kdovíjak úžasný snímek, ale já si nemůžu pomoct a jeho kouzlu jsem nenávratně propadla. Jedna anglická čtvrť, sympatický Hugh Grant jako prodavač cestopisů, jeho vtipní přátelé a krásná Julia Roberts jako známá herečka. Je spousta scén, které jsem si oblíbila... Nejvíc asi tu, jak Hugh jde po ulici a zatím uběhne celý rok, dokonalá je i tisková konference.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Tajemství staré bambitky patří mezi mé nejoblíbenější novější české pohádky. Líbí se mi, že nemá žádnou složitou zápletku, nejsou v ní žádné nadpřirozené bytosti a přes to je milá a dokázala mě zaujmout. Stačilo pár pěkných písniček, sympatických herců a moje srdcovka je na světě! Tomáši Klusovi role mlsného prince naprosto sedla a Kamila Janovičová je ta nejkrásnější hrnčířka. Navíc mě vždycky pobaví pánové Lábus a Vladyka, když nakonec v oranžovém mundůru vykonávají veřejně prospěšné práce :) Pohodovější pohádku si nedokážu představit!

Bídníci (2012)

Bídníci jsou pro mě klasikou, která se mi nikdy neomrzí. Prostý příběh o bývalém galejníkovi, který na sebe nabaluje spoustu dalších lidských osudů, kde nechybí dobrodružství, láska a spousta důvodů k zamyšlení. Muzikál mám jako filmový žánr velmi ráda a musím přiznat, že tato verze Bídníků si mě naprosto získala! Hudba byla dokonalá a kostýmy také. Vím, že kamera je často kritizována za příliš dlouhé a časté záběry obličejů herců, ale podle mě jsme si alespoň mohli vychutnat jejich úžasné herecké výkony. Všechny herce opravdu moc obdivuji i za pěvecké výkony a i když chápu, že někteří by se u neustálého zpěvu mohli nudit, mě se to naopak moc líbilo. Neuvěřitelná byla Anne Hathaway a její verze písně I Dreamed a Dream. Ta scéna byla tak dojemná, že jsem v kině začala brečet, což se mi stalo poprvé. Zaujali mě také Eddie Radmayne a Samantha Barks, kteří mě velmi mile překvapili. Co se týče Hugha Jackmana, musím přiznat, že se mi nejdříve zdál na roli Jeana Valjeana příliš mladý, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Bídníci mě prostě okouzlili a já je řadím mezi mé nejoblíbenější filmy.