Vlk z Wall Street (2013)

Jeden z filmov pri ktorých nechápem ten humbuk, čo vznikol. Prehypovaná vtákovina bez akéhokoľvek deja. Vlastne celý film sa len droguje, kradne a trtká takže máte pocit sledovania vysokorozpočtového porna nízkej kvality. DiCaprio je síce skvelý herec a v tomto filme je to vidno, bohužiaľ to je jedno z mála pozitív. Ďalším môže byť krásna Margot Robbie. Zvyšok hereckého ansámblu je priemer. Po filmárskej stránke to Scorsese drží pevne v rukách ale keď máte točiť porno veľa umu tam netreba a tak ani Scosese nedokáž tomu filmu dodať nejaký výraznejši náboj. V skratke: nahypovaná nuda.

Dívka ve vlaku (2016)

Výborne po hereckej stránke, či u ženských alebo mužských predstaviteľov. Film sa snaží navodiť určitú snovú atmosféru a práve vďaka skvelým výkonom sa mu sčasti darí. Kameňom úrazu je predvídateľnosť a pre mňa osobne hudba. Práve hudba napriek snahe vtiahnuť diváka do deja bolo to, čo ma od deja odťahovalo. FIlm na jedno pozretie ok, dávalo to aj zmysel, ale vyššie ciele nedosiahol.

Smrt čmuchala (2014)

Zaujímavý film, ale len ťažko sa preňho nájde lepší výraz. Za všetko môže veľmi nevýrazna réžia a nedostatočná gradácia. Nejaké stopy gradácie sú patrné až v druhej časti filmu ale sú nevýrazné a je ich veľmi málo. Zvyšok filmárského remesla je priemer, od hercov až po scénar.

Inferno (2016)

Bohužiaľ rovnako stupídne ako kniha. Potom ako scenáristi zlikvidovali odchýlkami od knihy predošle dva filmy, som dúfal, že práve odchýlky film zachránia. Nestalo sa. Výkony priemerné, scénar dementný, dĺžka prehnana. Chápem. že keď už maju Bena Fostra, chcú ho tam mať čo najviac, ale práve jeho scény sú od polovice filmu úplne zbytočné. Vo výsledku slabý priemer. Dúfajme, že ďalšie knihy už filmovať nebudú.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Prvou mojou chybou bolo, že som si počkal až na Ultimate edition. Tento film predstavuje 2 hodiny utrpenia, nudy, absolutnej debility nasledované 30timi minútami slušnej digi-akcie a ďalšími 15timi minútami šialenej nudy, keď už každý zúfalo čaká koniec. Film je v comixovom svete zabudnuteľna a hlavne zbytočna debilina. Postavy sa správajú ako idioti, dej je prakticky nulovy a akcie je strašne málo. Alebo to možno len tak pôsobí pri tej nude. Ešte aj závereční súboj s Doomsday je sprasený zachraňovaním desne tupej Lois a jej cukrovaním s Kentom. Emócie film neponúka žiadne, kamera priemerá a hudobný doprovod ani Zimmer nezachráni. Veľke haló okolo Wonder woman skončilo jednou trapnou postavou, ktorá prakticky nemá čo ukázať. Skratka a dobre - zbytočný film z ktorého si 15 minút po skončení pamätam tak akurát príšeru z Dooma, pardon, Doomsdaya.

Infini (2015)

Kompilácia kópii úspešnejšich aj menej úspešnych staršich sci-fi. Napriek neoriginalite to funguje veľmi dobre, hlavne ponurá atmosféra na stanici sa podarila. Neznámy (alebo menej známy) herci sa snažia ako sa dá a ide im to. Atmosféra sa drží celý film až k výbornému vyusteniu. Škoda, že ide o očividný nizkorozpočtový projekt. Aj keď možno nie. Práve nizkorozpočtovosť donútila tvorcov hľadať iné riešenia ako efekty a výbuchy a práve to sa mi na tom páčilo. Určitá predvidateľnosť tu je, ale keďže sa odzrkadľuje množstvo filmov, ťažko počas deja uhádnuť, ako presne to skonči. FIlmu, aj takto nizkorozpočtovému, dosť ubližuje kamera a slabé spracovanie tých dvoch - troch akčných scén, hlavne pri potencionálnom vyvrcholení. Tak či tak ide o zaujímavy prírastok do rodiny sci-fi.

Zánik (2015)

Priemer vďaka dĺžke. Mam chuť prihodiť hviezdu, nech su štyri ale nie, nedá mi to. Film ma dobrý začiatok, dejovo to nie je celkovo zlé, len trochu rozťahané. Zo začiatku sa zdalo, že pôjde o štandardnu zombie vyvražďovačku, aby to hneď na to skočilo do komorného príbehu o dvoch mužoch a malom dievčati. A práve tu je kameň úrazu. Nech sa režisér snaží ako chce, nedarí sa mu udržať tu tenku hranicu, ktorá delí komornú atmosféru a nudu, resp. rozťahanosť. Preto v konečnom dôsledku, v spolupráci s niekoľkými natoľko hlúpymi chybami v deji, len tri hviezdy. Herecké obsadenie je výborne, kamera a masky slušné, ale aj tak tej atmosfére niečo chýba.

Ant-Man (2015)

Vo výslednej forme dostatočne zábavne na to, aby človek neľutoval čas tomu venovaný. A čas je teda dlhý. Takmer dve hodiny síce nie su pre marvelácke projekty nič nové, ale vzhľadom na určitu komornosť, ktorá na diváka bafne hneď od začiatku ide o dosť odvážny krok a jeden má obavu z nudy. Táto obava sa čiastočne naplní. Filmu totiž prílič dlho trvá kým vlastne začne. Ale potom už nie je núdza o humor a typicke komixovové wtf scény. Musím filmu uznať, že oproti iným podobným projektom ide o rozhodne podarenejšie dielo. Hercov poznam viac menej len zo serialov, až na Evangelinu, ktorá však vďaka zlému odhadu kostymérov vyzerá príšerne. Hlavným záporom v tejto oblasti je záporák, ktorý je nevýrazný a nudný. Jeho prejavy som mu neveril ani trochu. Akcia je robená parádne. Plne využitie zmenšovania a zväčšovania prináša do súbojov nevídaný prvok. vďaka ktorému je akcia v ramci komixoviek originálna. V konečnom dôsledku teda ide o jeden z najzábavnejších filmov od marvelu, ktorého hlavnou devízou je práve to, že sa o nejaku vážnosť ani nesnaží.

Everly (2014)

Čo k tomu? Výprava pozostáva z jedného apartmánu a chodby, dej neexistuje, okrem mena hlavnej hrdinky sú pomenovaný asi dvaja ďalší a jeden pes. Tomu odpovedá aj hĺbka charakterov a postáv filmu. Takže sa zameriame na to, čo by takejto béčkovej konine zachránilo zadok: akcia. Akcie je tu síce dosť, ale je zároveň jednoduchá a bez nápadu. Hlavným plusom bude jej množstvo a takisto jej krvavosť. Na druhej strane to spadá do stereotypu podporeného nudnou a zle komponovanou hudbou. V konečnom dôsledku ide o slabší priemer, raz to pozerať najskôr vydržíte, ale dlho si to pamätať nebudete. A to ani kvôli Salme Hayek, ktorá ma svoje roky za sebou.

Sofia (2012) odpad!

Ako sa tomu hovorí? Konské lajno gigantických rozmerov. Natrafil som na to náhodou v telke. Popis znel sľubne, Florentine vie točiť slušné béčka, tak som to pozeral. Už keď som videl Slatera bliklo mi varovné svetlo. Ale keďže pár jeho filmov dosiahlo znesiteľné béčko, a ukázal sa aj Sutherland, tak som to riskol. Nevyplatilo sa. Slaterovi robi gardedámu škaredá pornstar, dej neexistuje, akcia otrasná, dialogy nemajú zmysel. Škoda času.