Já, Frankenstein (2014)

Čo trailer sľuboval, to som aj dostal. Bečková akčná jazda s priamočiarým komixovým príbehom., Ničim originálne ale nenudiace, akčné od začiatku do konca. Aj keď si v tejto chvíli nie som istý, či si budem niečo pamätať.

Pryč od pece (2013)

Silná herecká zostava. Precízna réžia. Kameňom úrazu je scenár. Beriem komornejšie vyznenie filmu ale chyba mi tu niečo o čom by ten film bol. Samotný popis hore nesedí, keďže k nejakej pomste sa dostaváme až v posledných 20tich minutách, Celkove mi to prišlo tak, že scenárista načal veľa vecí ale pri žiadnej nešiel do hĺbky, ani ju nejako nedokončil. Silná herecká zostava trestuhodne nevyužitá.

Forrest Gump (1994)

Prestal som počítať koľkorát som tento film videl. Či už v origináli alebo dabingu, či v telke alebo na počítači. A zakaždým žasnem nad jeho genialitou.

Tísňová linka (2013)

Škoda toho záveru. Bolo by 5 hviezd. Takto musí jedna dole. Film od začiatku výborne buduje atmosféru. Nápadité prostredie a dej, minimum logických chýb. Postupy operátorky, ktoré môžu pomáhať aj škodiť. Vynikajúca Hale Berry. Slušný výkon Abigail Breslin. Dej napínavý, ale ako som už spomenul, škoda konca, ktorý spadol do priemerného klišé so všetkými možnými logickými lapsusmy a inými predvidateľnými neduhmy.

Špionáž (2013)

Nie som veľmi sklamaný, ani prekvapený, Béčkový námet a scénár, vychádzajúce mladé hviezdy doplnené starou garnitúrou. Vcelku to funguje. Hlavný kameň úrazu je réžia. Film ma jedno tempo od začiatku do konca. Neexistuje žiadna gradácia deja a dosť to vplýva na akékoľvek napätie, ktoré sa vlastné ani nedostaví. Premárnená šanca.

Útok na Bílý dům (2013)

Rovnako dementne a patetické ako Olympus has fallen. Ale tam, kde OHF zachraňuje dostatok výbornej akcie, ktorá dáva zabudnuť na stupiditu deja, WHD zlyháva na celej čiare. Na úvod 20 minút nudy strieda nezáživne spravená akcia s ďalšími kecami a posedávanim. Snaha o dodanie nejakého deja ide do stratena. Miesto akcie sa nám teda naši ústredny black&white hrdinovia snažia hláškovať, za čo im dám tak hviezdičku. Jamie Foxx hrať vie, Tatum je na facku, hlavne keď sa snaži prejaviť strach o dcéru. Bieda.

Noční hlídka (2004)

Filmové adaptácie knihy sa málokedy vyrovnaju knihe, ešte zriedkavejšie ju predčia. A pokiaľ ani režisér a ani scenárista netušia o čo v knihe v skutočnosti ide, mame zamiesené na hluposť. Nočná hliadka vyzerá ako keby scenárista vzal každu 10tu stranu knihy a spravil scénar. Nevadí, že sa sustredí len na prvý príbeh, je to rozumná voľba, vadí že ten príbeh oklieštil tak, že je to absolutný chaos aj pre čitateľov. A keď k tomu pridáme nesympatické, ploché postavy, hrané nesympatickými hercami tak to dobre asi nebude. Efekty ušli, a takisto miestami soundtrack. Ten je však aj kameňom úrazu, keďže na niektorých miestach trha uši. Je to chaoticka nuda, ktorá však miestami dokáže vytvoriť tak skvelú atmosféru, až je človeku ľúto, že netrvá celý film.

Jack a obři (2013)

Krásna rozprávka. Pobavil som sa, nenudil. A preto tejto rozprávke dokážem odpustiť tak trochu nedostatočnu gradáciu deja, ploché postavy a aj občas okaté CGI. Na tom nezáleži. Dobro zvíťazilo nad zlom, prosťáček ma princeznu atď. Tak to už v rozprávkach chodí.

Let (2012)

Slušne natočené, scénar ok, Denzel je výborny. FIlm ako taký však trpí svojou dĺžkou. Samotná scéna letu totiž trvá sotva 20 minút. Potom nasleduje radoby hlboký náhľad do života alkoholika. Čo sa týka dejovej následnosti je to ok, ale chýba tomu nejaká iskra, niečo, čo by nútilo držať pozornosť zameranú na film. Vzťahy sa ako tak vyvíjaju ale od odchodu z nemocnice to stráca akýkoľvek drive až prakticky do poslednej polhodiny. Tento nedostatok iskry je pre mňa hlavným dôvodom troch hviezdičiek, aj keď som silne chcel dať štyri.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Výborny seriál. Má ďaleko k dokonalosti ale je spravený takým spôsobom, že mi je to jedno. Začiatok bol trošku ťažkopádny ale po pár dieloch sa to rozbehlo a už ma to nepustilo. Hlavná štvorica je výborne vybraná po hereckej stránke. Ich postavy sú dostatočne uveriteľné. Duo Caan a O'Loughlin sa perfektne dopĺňa. Hlavný záporak v podaní Dacascosa je dôstojným protivníkom po všetkých stránkach. V druhej sérii sa dozvedáme viac aj o vedľajších postavách ako je Kamekona alebo Masi Oka v ulohe tak trochu divného súdneho patológa. Ak k tomu pridáme krásne prostredie, zapojenie domorodej kultúry a jazyka a epizódnu spoluúčasť množstva známejších hviezd ako James Caan, Terry Quinn, Carry Hyrouki-TAgawa alebo Tom Sizemore, dostávame seríál, ktorý pobaví a zaujme.