Nesvatý (2010)

U některých komentářů mi přijde, že se jejich tvůrci nechali až moc strhnout "atmosférou" půlnočních filmů na MFF - tzn. na půlnočních projekcích se dle většiny chlastá, baví, směje, tleská všemu, ale neočekává se od filmu absolutně nic - jde se tam už s tím, že se bude tleskat a pískat i úvodním titulkům. Ale jestli je Krvavý Mikuláš po řemeslné stránce absolutně nezvládnutý (viz. komentáře requiem a raud), tak pak bych rád věděl, jak by hodnotili jmenovaní všechny ty Vřískoty, Tajemství loňských lét apod. Vždyť jde přeci o horor sakra! Je to možná žánr, který nelze s ostatními festivalovými filmy srovnávat, ale jednou jsem si koupil lístek na horor, tak ho budu hodnotit jako horor a ne jako film, od kterého si mám odnést nějakou závažnou myšlenku a jít spasit svět. Právě po filmařské stránce se mi zdá Mikuláš ok - obsahuje spoustu nápadů při snímání kamerou a žádnou zásadní chybu (až snad na vizuální efekty, které ale neumí udělat v dnešní době snad na Baye pořádně ještě nikdo) jsem neobjevil. Pokud se na film dívám jako na horor, tak je ok i po stránce příběhové. Jedinou výtku bych měl snad k tomu tématu - Mikuláš na koni jako obávaný zabiják přece jen není zrovna dvakrát šťastně zvolený záporák. Jinak je Krvavý Mikuláše rozhodně horor spadající do kategorie těch lepších a to mi klidně usekněte lopatou půlku obličeje.

Hlava rodiny (1991)

Příběh takové typické americká rodina, pro typickou americkou rodinu - svatba je alfou a omegou života a běda, jestli to táta nebude chtít zacvakat. Chuch, aspoň že to u nás v rodině oddálilo sňatek zase o kus dál, ty dva miliony nákladů nás na čas vyléčily něco plánovat.

Na vlásku (2010)

Bál jsem se, že jde o nějakou romantickou pohádku pro malé princezničky předškolního věku. Ale ona je to vcelku slušná prča, kterou bych klidně shlídl ještě jednou a to žádná princeznička předškolního věku fakt nejsem. Možná jen růžové šatičky si občas oblíknu - no a co!

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Dokument je až moc jednostranný, se vším hned hotový a ani na vteřinu nezapochybuje, že by to mohlo být jinak. Ukazuje složité obrazce v obilí, které jsou stoprocentně pravé, o falešných se zmíní jen jedním slovem a divákovi nepřiblíží, jak ty falešné vlastně vznikají. Ohledně bandy tří "vědců", která se prezentuje jako jediná skupinka na světe, které se podařilo natočit vznik kruhu, nám ani náznakem nenaznačí, proč zrovna v daný den vytáhli tihle lidé, dle jejich vlastních slov, ty nejvíc profi kamery (jejichž kvalitu převyšuje i moje FullHD od Sony) a vylezli na kopec natáčet - a bum ho, zrovna tu noc vznikl i kruh, který chtěli na kameru zachytit (to má někdo štěstí - já čekám na nahou sousedku v okně několik dní a bez výsledku:). No až na pár těchle podivností dokument vcelku pěkně shrnuje, kde, kdy a jaké obrazce vznikly - a pohled na ně je fakt pěkný.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Čtyřka se mi líbila víc než trojka. Zatímco u trojky jsem v některých částech doslova přemlouval hodinky, ať se už sakra pořádně roztočí a je film skončí, tady mi ta ohromná délka nudná ani moc nepřišla. A nejlepší scéna? Rozhodně ta s útokem mořských pannen - skoro až horor.

Náš vůdce (2008)

Až na pár hereckých (ne)výkonů a faktu, že se to celé odehrálo během jediného týdne (chápu, že to bylo možná naschvál, aby vyniklo, jakým šupem se může věc zvrtnout - ale přece jen kdyby děj byl brán po týdnech namísto dnů, bylo by to reálnější) je to hodně povedený film. A německá kinematografie u mě stoupá čím dál tím výš.

Co je šeptem... (2005)

No asi takhle - Když to neuvidíte, tak se nic nestane; když to uvidíte, tak taky ne.

Dům hrůzy (2006)

Člověk by řekl, že když se spojí dva mé nejoblíbenější žánry (horor a eroťák), vznikne něco nadpozemského, co mě úplně rozkuchá svou povedeností. A ono nic. Teda pokud to tvůrci nemysleli přesně naopak - erotické scény měly být hororem a hororové scény byly tak neskutečně nehororové, že by je strčil do kapsy snad i romantický film. To pak jo, to pak dávám plný počet. Bohužel to tak asi myšleno nebylo a tak je víc vzrušivější i strašidelnější Troškovo série Slunce, seno... než tohle.

Rio (2011)

Tak co jsme to v těch animácích už měli? Rybičky, lvy, brouky, včely, mravence, tučňáky (a to hned několik), ale ptáci? To tu myslím ještě nebylo. Navíc jsem byl z celého srdce rád, že se v Riu nesnaží, jak je to už v animovaných filmech standardem, lámat humor přes koleno a zatahovat do každé scény jeden fór pro dítko a druhý fór pro tátu s mámou. Toho už bylo fakt dost. Rio je jednoduše řečeno povedený kreslený film nejen pro děti, ale i dospělé, kteří se dětmi stále cítí být ;) A neodpustím si jedno takové osobní PS na závěr: Ten malý brazilský klučina vypadá jak Pavel Pour.

Černobyl: život v mrtvé zóně (2007) (TV film)

Originálně pojatý dokument o okolí Černobylu nebo klasický přírodovědný film s tak trochu zavádějícím názvem? Pro mne spíš to druhé, i když pěkně natočené.