Americká krása (1999)

Zajímavý film.. nejdřív sem si říkal: Co je na tomhle světobornýho? Ale po skončení filmu jsem to již věděl.. VŠECHNO! Americká Krása je užasný a dechberoucí film..

Americká noc (1973)

Kdo miluje filmy, musí milovat i tento "film o filmu." Scény, kdy pochopíte, kolik práce, úsilí a námahy stojí zrealizovat něco, co pak lidi buď shodí, nebo vynášejí do nebes. Pak jsou zde i takové scény, kdy opravdu pochopíte, proč jedno ze základních pravidel zní "Nikdy netoč s dětmi nebo zvířaty!" Dokonalá pocta filmovému řemeslu a film, který si Oscara odnesl zcela oprávněně.

Americký gangster (2007)

Je to výborný film se skvělým obsazením, o tom žádná. Ale nevím, na plný počet to pro mě zatím není. Snad na druhé zhlédnutí.

Americký sniper (2014)

Zhlédnuto v kině. American Sniper je rozhodně hodně dobrý film, ve kterém exceluje Bradley Cooper, nicméně budu potřebovat ještě (minimálně) jednu projekci, abych si srovnal myšlenky, protože mi přišlo, že tenhle film zas ničím takovým nevybočuje z řady a především z hodně impozantní filmografie Clinta Eastwooda. Zatím tady nechám hodně silných 80 % a uvidíme, jak na mě zapůsobí druhá projekce.

Americký zločin (2007)

Komentář bude obsahovat náznaky spoilerů! Nemám slov. Asi 10 minut po skončení tohoto silného snímku stále nemám, co bych řekl a pořád přemýšlím. An American Crime je totiž hodně komplexní film. A v čem? Není omezen jen tématem, ale "rýpne" si téměř do všeho. Náboženství (Reverend Bill povídal: "Bůh má na všechno své důvody." Já se stále snažím přijít na to, jaký byl ten důvod.), chování nemocného člověka (vynikající Catherine, její Gertrudu jsem z duše nenáviděl), skupinové chování "když to dělají všichni, tak můžu taky" (scéna pálení cigaretou) nebo lhostejnost (soused říká sousedce, že by to měli nechat být). Když k tomuto bezchybnému scénáři připočtete stejně bezchybné výkony (Ellen Page je vážně talent, o Catherine jsem se už zmínil) vyjde vám film, na který jen tak nezapomenete. Není však pro každého, protože slabší osoby by z tohohle mohly být pěkně na dně… Tohle nejde jinak, tady musím dát 100 %. P. S. Jiný film na podobné téma (Bestie Karla) tomuhle nesahá ani po špinavé kotníky. Ten film byl hloupý a odtažitý, kdežto An American Crime je naprostý opak.

Američan (2010)

Kde začít… Na tenhle film jsem jednou viděl trailer a řekl jsem si, že by to vůbec nemuselo být špatné. Vypadalo to akčně, italské uličky skýtaly možnost pro parádní scény pronásledování a hraje tam George Clooney! Ale když to člověk vidí, nestačí se divit, jak takhle slibný námět a projekt umí někdo pohřbít. The American se první hodinu pachtí z místa na místo a George se očividně nudí. No a divák se nudí s ním. Opravdu málokdy se mi stane, že bych při filmu dřímal, ale tady jsem na pár okamžiků zavřel oči, ale hned za pár vteřin jsem se probudil… a zjistil jsem, že se příběh nehnul z místa. Poté snímek začal být lepší, ale pořád to nebylo nic zapamatovatelného, nic, co bych předtím už neviděl. Někteří uživatelé zde mluví o pokusu o art, který vyšel. Tak to ani omylem. Ten pokus jsem sice taky zpozoroval (hodně dlouhé záběry) ale rozhodně nevyšel. Violante je sice pěkná žena a vydržel bych se na ni dívat více času, to je fakt. Je taky fakt, že George je charismatický herec, ale zde nemá moc co hrát, takže i on se stává dost nevýrazným. A přesně takový je i celý film - nevýrazný. Po tomhle ani nechci vidět (číst) tu knihu, podle které byl snímek natočen, to bych riskoval smrt nudou… Myslím, že těžko najdete v momentální kino nabídce něco nudnějšího, než právě tento snímek. 40 % a to jsem ještě v hodně, hodně dobré náladě.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

První příběh mě neskutečně bavil. Opravdu, lepších 50 minut jsem už dlouho neviděl a věřil jsem, že tohle bude další skvělý film od režiséra, který natočil 21 gramů. Jenže pak přišel druhý příběh a tam to začalo malinko drhnout, ale stále to bylo nadprůměrné. A nakonec přišel poslední příběh, který šel totálně mimo mě. Tím nechci říct, že by byl nějak špatný nebo vyloženě hloupý, jen mi prostě nesedl a klidně bych se bez něj obešel. Kdybych mohl své hodnocení rozkouskovat, bylo by to zřejmě takto: První příběh - 100 %, druhý - 80 %, třetí - 60 %. Bylo pro mě velkým zklamáním, že film, který začne tak skvěle, skončí tak… nezáživně. Dohromady mi vychází nějakých 80 %, což zcela odpovídá. Protože Amores perros je nadprůměrný film, ale až tak, aby byl na IMDb hodnocen jako 164. nejlepší film, zase ne. Osobně bych místo něj dosadil právě 21 gramů, který mě bavil celý a mnohem víc, i přes své složité retrospektivní vyprávění.

Anakonda (1997)

Je to naivní, blbé a stupidní céčko, co si budem povídat. Ale nenudí to, zasmějete se u toho, jako u málokteré komedie (pardon to je vlastně Thriller a Horor..) Jinak Jennifer má dvě krásný, velký, kulatý .......... kukadla. A s POMEM tak trochu souhlasím, Jon Voight je hl. záporák filmu! Kam se na něj hrabal ten velkej had.

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Jedničku jsem neviděl, tak nemohu srovnávat, ale tohle bylo teda něco. Souhlasím se všeobecným názorem, že nejlépe tam hrála ta opička.. :-)

Anatomie vraždy (1959)

Anatomy of a Murder je na svou dobu určitě přelomový film. V roce 1959 totiž nebylo zrovna zvykem, že by diváci (nejen v Americe, ale prakticky kdekoliv) mohli v kině slyšet slova jako "sperma", "znásilnění" či "kalhotky". A přesto se našel alespoň jeden filmař, který měl tu kuráž natočit film, kde se tyto slova objevují. A natočil ho parádně. Tento snímek má především chytrý scénář, na kterém je poznat, že bychom jej neměli brát zase tak vážně, ale přesto to nikdy nepřekročí onu pomyslnou čáru a z filmu se nestane fraška. Nemalou zásluhu na tom má James Stewart a práce s charaktery ve filmu, kdy je nám dán prostor k pochybám o tom, kdo stojí na které straně či jak to vlastně bylo. Možná je mé hodnocení trochu nadsazené, ale já miluju filmy ze soudní síně a obdivuju lidi, kteří se ve své době dokázali nějakým způsobem vymanit a natočit film, který třeba nebyl módní, ale i dnes je vcelku aktuální. Tenhle film není dokonalý, především (díky jeho délce) se najde pár slabších míst, ale i přesto se vám na konci snímku nebude chtít věřit, že už uplynuly skoro tři hodiny. A to se cení, hodně cení… 90 %.