• Fantasy

Inferno (2016) odpad!

Nesnáším filmy, které mění zásadním způsobem finální pointu předlohy. Kdo bude mít chuť si po tomhle paskvilu přečíst knihu, může sám zhodnotit, do jaké míry se to "podařilo " Ronu Howardovi. Nemohu pochopit, co ho k tomu vedlo. A nezachránil to tentokrát ani Tom Hanks. A co už vůbec nechápu je, jak mohl Dan Brown dát k natáčení tohoto céčka souhlas.

Podfukáři (2004) (seriál)

K tomuhle seriálu jsem se dostala až po jeho skončení, ale stojí to za to. Neskutečně pohodová chytrá partička sympaťáků, žádné násilí, krvavé bitky, sprosťárny.Tady hraje prim důvtip. Pro mne balzám na duši a ráda si času od času nějaký ten díl pustím znovu. Mimochodem oceňuji i to, že má každý svoje samostatné rozuzlení.

Wentworth (2013) (seriál)

Velmi povedený seriál,o fous lepší, než jeho bratříček v Oranžovém hávu.

Pavučina snů (2003)

Tak tohle se moc nepovedlo.. Ty 2 body dávám za krásnou přírodu.

Hooten a Lady: Lovci pokladů (2016) (seriál)

Extra třída tohoto typu zábavy je jednoznačně IndianaJones. Sydney Fox s jejím Nigelem bych zařadila někam do lepšího Béčka, spolu s Flynnem Carsonem (myšlena filmová podoba. Knihovníci jako seriál mne naprosto nezaujal. Hooten & the Lady je hodně naivní a nic moc, nemyslím si, že vydrží dlouho. Když se připravíte na velmi nenáročnou zábavu, je chvílemi koukatelný.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Seriál jsem z neznáměho důvodu 8 let odkládala. Teď, když jsem vysloveně hltala všechny série najednou, jsem ohromena jeho kvalitou. Pravda, někdy bylo více dialogů, než by se mi líbilo, ale jinak klobouk dolů. Heisenberg je pro mne probuzená stvůra, která ve Waltovi dřímala už dávno. Přiznám se, že jsem ho přímo nenáviděla - pod heslem "všechno dělám pro rodinu" se neštítil ničeho.Jesse je sice lost boy, ale má svoje morální zásady.. Hank - nejcharaktnější postava spolu s Waltem juniorem, líbily se mi všechny postavy, až na Hankovu manželku. Jasně jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. 4 dávám za ten konec, který bych si přece jenom představovala jinak. Mimochodem , Dexter byl proti Heisenberkovi charakter. 1. série - 80 %, 2. série - 90 %, 3. série - 100 %, 4. série - 90%

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Tenhle seriál se fakt povedl. Hlavní postavy (s výjimkou Flinta) jsou historické a o to je pro mne seriál přitažlivější.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Vynikající výkon DiCapria, který si musel sáhnout hezky hluboko do svých sil, jednoznačně mluví pro Oskara a já bych dala za 5 hvězdiček. Těžká situace jistě byla i pro celý štáb, protože pracovat v takové nevlídné a studené divočině nebyl žádný med. Děj filmu beru jako pohádku, ale nic jiného, protože pravděpodobnost přežití a dalších aktivit hlavního hrdiny byla prakticky nulová. Za normálních okolností by musel zemřít nejmíň 5x, a to nepřeháním. Celkově dávám za 3.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Krev, a krev, nejlíp,když bude přes film rudý filtr. Do toho motorové pily a hlavičky, očička, ručičky nožičky se válejí v potocích krve. Tak tohle nemusím, je to pro mne hodně přes lajnu. Raimi a jeho parta možná nejsou úplně normální (i když dovedou točit i bez těhle hnusáren) a jejich fanoušci ... ?? Těžko říct, co je jen "humor" a co už je patologcká záležitost. To by asi vysvětlil jen psycholog, komu a proč se tento druh zábavy tak líbí.. . Přitom to jakýsi děj má a dokonce se na to dá i koukat, vyjímaje výše uvedených scén. Jistě, komu se to nelíbí nemusí se dívat, ale tak mě napadlo, co to asi udělá s teenagery a dětmi vůbec? Mimochodem, na slovenské TV byla pohádka Třetí princ až od 12 let. 2 body za fešáka Bruceho a sem tam docela dobrý hlášky

Doly krále Šalamouna (1985)

Slátanina , holt Indy je nedostižitelný. Ale že to bude taková volovina jsem fakt nečekala.