Ouija (2014)

Nápad s hrou v hororovém filmu se mi líbil, očekával jsem hororovou atmosféru plnou zvratů, napětí a překvapení při hře. Bohužel Ouija ten potenciál nevyužila, naopak sklouzla spíš do slabšího duchařského průměru, který svým dějem nepřináší nic nového, ani překvapivého.

Uvnitř (2007)

Opravdu brutální, temný a atmosferický horor plný krve. Bohužel, Inside hodně ztrácí na kvalitě díky nelogickému chování postav a na můj vkus hodně přehnanému závěru.

El habitante incierto (2004)

První část filmu je dějově trošku pomalejší, ale svou atmosférou naprosto perfektní. Potom nastoupí druhá půlka, která celou budovanou atmosféru rozbije dějovým zvratem a místo hororu je tu komedie. Hlavní hrdina svým nelogickým chováním a vzhledem připomíná nepovedeného Mr.Beana. Nakonec se zebere, zamkne barák, přespí v autě a jde k sousedce hrát nekonečne dlouhou a nudnou schovávanou, při které jsem měl pocit, že je neviditelnej. To celý korunuje konec ve stylu domysli si sám.

Los ojos de Julia (2010)

Naprosto perfektní atmosféra, napětí a opravdu zajímavý příběh, doplněný skvělým hereckým obsazením. Krásná ukázka toho jak jde v divákovi vyvolat napětí, místy až strach, bez litru krve a efektů.

Babadook (2014)

Celkem slušný psycho. Pokud vás The Babadook chytne svou atmosférou, určitě se vám bude líbit. Od začátku se o vaše nervy stará šíleně otravné dítě, potom nastupuje psycho matka a aby toho nebylo málo, přida se ještě strašidlo z knížky, které vás nakonec donutí zamyslet se nad tím, jestli je vůbec skutečné, nebo je to jen výmysl vypsychované matky a jejího syna. Konec filmu mě sice zklamal, ale na druhou stranu mě ani nenapadlo, že by to takhle mohlo dopadnout.

Jessabelle (2014)

Jessabelle nepřináší nic nového ani výrazně jiného, v některých chvílích zapomíná i na logiku. Některé scénky by možná mohli strach nahánět a divák by se mohl i leknout, ale jsou použity tak nějak v nesprávnou dobu a bez atmosféry. Dějově se film táhne až ke konci, kde se dozvíte, že sledujete nepovedenou kopii filmu The Skeleton Key. Duchařinu mám rád, ale tohle je bohužel zklamání. (Lepši 2*)

Saw (2003)

Krásná vstupenka do celé řady Saw! Krátkometrážní film naznačuje atmosféru, tvořenou úžasnou loutkou(Billy), která vás vtáhne do hry o život, vše podpořené dokonalou hudbou. Je dobře, že mu to vyšlo a nechali ho rozjet hru na život a na smrt ;)

Mučedníci (2008)

Hodně zvláštní hororové zpracování. První půlka filmu celkem šlape a docela mě překvapila tím, že jsem si nedokázal představit, kam by se mohl děj ubírat. Bohužel příjde druhá půlka, postrádá tempo a zajímavost, navíc přináší zvrat k mlácení a krmení, krmení a mlácení...., které na můj vkus trvá, až moc dlouho. A celá ta zajímavá zápletka je pryč, režie si nejspíš ukousla moc velké sousto. Rozhodně zajímavý pokus o hlubší hororovou myšlenku, boužel mě to celé nějak nefunguje dohromady.

Na hraně zítřka (2014)

Paráda, tenhle film naprosto naplnil moje očekávání. Po dlouhé době akčňák, který má dějovou jiskru, je něčím jiný a nepředvídatelný. Efekty naprosto dokonalé a hlavně nepřehnané. Tom Cruise poboku s překrásnou Emily Blunt, nemám co vytknout.

Annabelle (2014)

Annabelle se snaží vystrašit stylem Jamese Wana, boužel je výsledek takový, že tenhle film může Wan pouštět dětem na dobrou noc. Prostě to nikdo jiný nedokáže, tak jako on. Nekonečné otevírání a zavírání výtahových dveří, mikulášský čert, šicí stroj, to je vše co si z filmu pamatuju a strach to ve mě opravdu nevyvolalo. Pár zajímavých scén sice film nabídne, ale je to zoufale málo na to, aby byl tento snímek spojován s tak kvalitním hororem jako je V zajetí démonů.