Umlčeni (2008)

Film, který nabídne velice slušný vzhled a tajemnost záporáka, navíc v první půlce velice slušně buduje napětí a atmosféru. Bohužel, to v druhé půlce zničí hromada pitomostí a nelogičností, které jsou v některých chvílích, až k smíchu. Krásný příklad toho, když napětí vystřídá pocit "Dělají si prdel ... ?"

The Gravedancers (2006)

Velká škoda, že tento snímek doplatil na nízký rozpočet. V první polovině filmu, kdy nejsou duchové vidět, vše funguje velice dobře, atmosféra, temné prostředí, napětí, pár mrazivých scén a lekaček, prostě slušný základ pro kvalitní duchařinu. Bohužel, druhá půlka, jakmile příjde řada na duchy, je vizuálně špatná, v některých chvílích přehnaná a celý film na tom ztroskotá. Kdyby tolik netlačili na to, aby bylo vše vidět a drželi se toho, co rozjela první půlka, mohlo to dopadnout líp.

Evidence (2012)

Další z řady Found Footage snímku, kam se opravdu víc nacpat nedalo, kempování v lese, vojenská zóna, sklepení a ve finále se objevíte na písečné pláži, to vše doplňují zombie, příšerky a vojenská armáda. Wtf? Útěk je tak natažený a překombinovaný, až diváka unudí a ztratí i napětí, tomu samozdřejmě pomáha i extrémně roztřepaná a nepřehledná ruční kamera. Navíc příšerky, které by měly nahánět strach připomínají spíš spider doga, u kterýho jsem se ve finale bavil a bál víc, jak u hororu Evidence.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Francouzský slasher s opravdu perfektním napětím a velice dobře budovanou atmosférou. Bohužel, to celé zničí konec, který se vytasí s křečovitou a nelogickou pointou, bez které by se snímek obešel.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Škoda, že je Duch Georgie spojován s prvním dílem(nemají nic společného) a nejedná se o nový, samostatný film. Je to totiž celkem povedená duchařina, ve které se neustále něco děje a ano, možná v některých chvílích až moc tlačí na pilu, ale určitě si nezaslouží tak nízké hodnocení. Nepostráda funkční lekačky, napětí, dobré herecké obsazení a celkem slušnou zápletku, doplněnou dobrým horovým prostředím(starý dům, tajemný les). Duch Georgie určitě stojí za zhlédnutí.

V bolestech (2013)

V bolestech je celkem zajímavý a nápadity found footage snímek s docela povedeným začátkem, který působí celkem realisticky. Bohužel druhá půlka filmu nudná, až moc natažená a nezajímavá. Pár dobrých scén sice nabídne, ale děj mě vůbec nechytnul, ani nenadchnul.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Velice dobře jsem se u dvojky pobavil od začátku, až do konce. Děj zajímavý a příjemně zapletený, navic doplněný velmi dobrým hereckým obsazením. (Kino)

Livide (2011)

Livide je potřeba brát s nadhledem a přistoupit na jeho styl, pokud se vám to podaří, užijete si v prvni půlce napínavou, temnou a dobře budovanou atmosféru, v půlce druhé zvláštní fantasy, snovou atmosféru, která je doplněná o dobře zpracované gore. Hodně zvláštní, ale přesto zajímavý horor.

At the Devil's Door (2014)

At the Devil's Door vsadil na napětí, dobré herecké obsazení, celkem slušné technické a vizuální zpracování. Bohužel doplácí na to, že nabízí jen slabou atmosféru, je nudný, zdlouhavý a špatně zakončený. Dohromady to nefunguje a film je tak natažený, až ztratí i zbytek napětí a začne diváka uspávat.

La casa del fin de los tiempos (2013)

Ze začátku se příběh tváří jako klasická hororová duchařina, která nenabídne nic nového, potom se celý děj zamotá a vyleze z toho celkem zajímavý a překvapivý příběh. Jen škoda, že závěr filmu není trošku svižnější, ztrácí tím napětí a atmosféru. Rozhodně velice příjemné překvapení z Venezuely.