• Thriller

Zase Vánoce (2020)

Tak trochu i drama, nejen komedie. Chvílemi to bylo velmi smutné. Tím ale nechci říct, že by to nebylo vtipné, naopak. Film má jasné poselství, kterým mi dost připomíná Klik - život na dálkové ovládání. A stejně jako tenhle film, i tohle bylo velmi dojemné, vtipné a zábavné. Určitě doporučuji, byla jsem kousek od plného hodnocení.

Slečna bestie (2020)

Naprosto super! Dokonale zábavný horor.

Nadějná mladá žena (2020)

Spoilery: Cassie mi bylo líto. Byla své kamarádce oddaná až za hrob a nakonec jí to zničilo. Pomstila ji ale naprosto dokonale, měla to promyšlené, holka. Film funguje po všech stránkách skvěle, vyzdvihuji hlavně konec, který jsem nečekala.

Náhradní matka (2020)

Spoilery: Mě to předvídatelné nepřišlo, vůbec jsem si nebyla jistá, jak se hlavní hrdinka rozhodne. Její dilema jsem na jednu stranu chápala, na druhou stranu moc ne, vzhledem k okolnostem.. Ale rozhodla se, jak se rozhodla a dle mého názoru to bylo pochopitelné.

Smysl života (2020)

Takové ze života. Poselství filmu je jasné: ti, kdo mají, neváží si, ti, kdo by si vážili, mít nemohou... Velmi smutný film s pomalým tempem, určitě nebude pro každého. Mě ale tohle psychologické drama hodně zaujalo, odžila jsem si to s hlavními představiteli a pamatuju si ho živě ještě několik týdnů po shlédnutí....

Americká elegie (2020)

Filmů s podobným námětem je hodně a tak mě zdejší hodnocení moc nepřekvapuje. Děj není ničím originální, jiný. Chudých rodin ze sociálních vrstev je hodně a nejen v Americe. Zde ale předvádějí herci opravdu nadstandartní výkony, a i když je film dlouhý, tak nenudí. Konec mě příjemně překvapil. Film je podle skutečných událostí a kdo má rád sledování těžkých lidských osudů, určitě si zde přijde na své.

Svatá Frances (2019)

Bridget jsem moc nerozuměla, ale jejich pouto s Frances bylo krásné. A ta malá byla rozkošná.

Střípky ženy (2020)

Velmi silný a bezesporu kvalitní film. Úvodní scéna domácího porodu, která trvá asi půl hodiny je velmi autentická, ne každý na to bude mít žaludek. Jak už zde bylo řečeno, hlavní představitelé byli skvělí, ten smutek z nich šel úplně cítit, ačkoliv si ho každý prožíval po svém. Za mě jednoznačně plný počet, Netflix jde nahoru.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Nejlepší česká pohádka za poslední roky! Fakt originální.

Kdo je další? (2018)

Spoilery: Poslední příběh byl natolik silný, že to nemůžu nechat na průměru, jak jsem původně chtěla. Co se týče ostatních dvou příběhů: druhý byl velice vydařený, ale hodně mi zde chyběl překlad, rusky neumím a nemám ráda, když nevím, co ve filmu lidé říkají. Ale bylo to vážně dost drsné i beze slov a chvílema mi naskakovala husí kůže. Absolutně tyhle rooftopery nechápu. První příběh šikany asi nejslabší (i když pro některé jediný, kterému budou rozumět), ale zase takový ze života. Takže za mě povedené, i když jsem tomu moc nevěřila. Klidně bych to pouštěla jako varování děckám ve škole, vzhledem k tomu že většina z nich je na netu denně.