• Thriller

Nebezpečná laskavost (2018)

Obsahuje spoilery: Strašně jsem se na film těšila a vlastně je mi strašně líto to nechat jen na průměru, protože mě to moc bavilo. Ale..... bylo toho na mě v jednom filmu prostě nějak moc. Je to takový mix všeho, kombinace thrilleru, krimi a černé komedie. Poměrně jasně předvídatelné už ve čtvrtině (to, že je Emily naživu).. za to mě ale překvapil zvrat s dvojčetem a potom i samotný konec filmu. Navíc i když to místy možná působilo hloupě, film si celou dobu udržel mojí pozornost a to je důležité. Ale žánrově to vidím spíše jako úsměvnou černou komedii než jako napínavou kriminálku.

Podle skutečné události (2017)

Knihu jsem četla, že bych z ní byla nějak dvakrát unesená se říct nedá, ale stále je o hodně lepší než film.. Jednu hvězdičku přidávám za tradičně skvělou Evu Green.

Tajný deník (2016)

Všechno dobrý, nenudila jsem se, příběh mě bavil.. ale co ten konec? To už bylo za hranicí scifi.. Škoda, jinak bych hodnotila o * výše.

Je to jen konec světa (2016)

Průměrné drama o jedné dysfunkční a hluboce rozvrácené rodině. Ne, že by to bylo úplně špatné, ale už jsem toto téma viděla víckrát a líp např. v Blízko od sebe. Podle mě se jedná o nejslabší Dolanův snímek a dovoluji si s ním tímto nesouhlasit. Mami!, nebo Imaginárním láskám to nesahalo ani po kotníky. BTW: Děkuji autorovi za kvalitní české titulky, dlouho jsem na ně čekala.

Příběh (2018)

Nějak mě to nechalo chladnou a to je na tak vážné téma filmu rozhodně špatně.

Tully (2018)

Taky absolutně nechápu zařazení filmu do kategorie komedie, já se tedy nezasmála ani jednou. Jedná se spíš o velmi slušné drama s poměrně překvapivým koncem, který by mě tedy absolutně nenapadl. Nicméně velmi příjemné překvapení tohoto roku a Charlize Theron předvedla vážně skvělý výkon. Navíc sympaticky krátká stopáž, určitě doporučuji všem matkám.

Kazatel zla (2010)

Opět velmi drsná severská kriminálka, která diváky nešetří občasnými brutálními scénami, takže určitě nedoporučuji slabším povahám. To já ale nejsem, byla jsem příjemně překvapená, film si udržel mojí pozornost až do konce a velmi se mi líbil závěr filmu.

Proud smrti (2017) (TV film)

Na TV film je to poměrně slušné až na ten překombinovaný závěr. Ten mi celkem zažil zážitek z filmu, ale jinak dobrý.

Odnikud někam (2010)

Já tyhle filmy s tempem běžného života prostě nemusím, nemůžu si pomoct.. Mám za to, že film mě musí zaujmout a udržet si mojí pozornost, abych si nepřála ať už skončí. I když je to zcela jistě velmi kvalitní snímek a respektuji i chápu názory lidí, že v životě všechno taky není tak dějově nabité, mám za to, že právě proto lidi o svých životech žádné filmy nevytvářejí a své běžné dny si nenatáčí doma na kameru.