• Thriller

Do tvých rukou (2004)

Komentář obsahuje spoilery: Opět typicky seversky smutné, depresivní, beznadějné a hodně silné. Co se týká Anny, tak jsem moc nepochopila její rozhodnutí. Byla přece farářka a přesto se rozhodla pro potrat, i když dítě, které čekala bylo doslova vymodlené a stále byla šance (více než 50%), že se narodí zdravé? Jasně, mohlo se narodit postižené, ale prostě bych se v její situaci určitě rozhodla jinak. Postava Kate mohla být více rozvinutá, to byla trochu škoda. Na konci mi jí ale bylo spíš líto, než abych na ní měla vztek, to co jí Anna řekla, bylo na jedné straně pochopitelné, na druhé straně totální profesní selhání. Vztah Kate a bachaře mohl být taky rozveden trochu více, působilo to tak, že vlastně o nic moc nešlo, i když na konci bylo jasné, že k ní něco cítil (podle jeho reakce, když jí našel). Konec byl strašně smutný a beznadějný, pro severské filmy typický. Je těžké odpouštět, i když to máte v popisu práce..

Naprostí cizinci (2016)

Tak to byl po dlouhé době zase film, který mě fakt zaujal. Akorát si myslím, že tam těch odhalení bylo možná až moc a skoro všechny co se týká vztahů, sexu a nevěry.. Bylo by zajimavější, kdyby vymysleli i něco jiného, vždyť lidi přece řeší i jiné věci.. Konec byl skvěle vymyšlený, přišlo mi to tak totiž o hodně smutnější, než kdyby si tu hru doopravdy zahráli a dozvěděli se o sobě navzájem pravdu. Je tam totiž vidět to, jak nemůžeš nikomu věřit (ani partnerovi se kterým plánuješ dítě, nebo nejlepší kamarádce) a jaké jsou lidi svině, ale oni žili dál ve falešné nevědomosti s tím, že jejich životy jsou šťastné... Já bych do takové hry nikdy nešla. Skoro každý má nějáké své tajemství (i když třeba jen malé), které je jen jeho a které, kdyby se dostalo ven může ublížit.

Jack (2014)

Spoilery:  Velmi vydařený německý film o jedné hodně disfunkční rodině a o matce, která si nikdy nezasloužila mít tak skvělé děti. Postava Jacka byla skvělá a obdivuhodná, co všechno musí zvládnout desetiletý kluk a ještě se i tak krásně staral o mladšího brášku. Hodně smutné a realistické, konec byl překvapující, ale myslím, že takhle by se vážně rozhodlo jen málokteré dítě, jestli teda vůbec nějaké... Nejhorší je, že si myslím, že až se ta matka probudila, bylo jí stejně zase úplně jedno, kde má děti..

S tebou a bez tebe (2001)

Ani nevím, jestli mě více štvala Marina, kvůli tomu, jak manipulovala se svojí nejlepší kamarádkou a jak jí dělala všechny ty odporné věci, nebo Holly, že si to nechala líbit. Hlavně to Holly měla zarazit mnohem dříve. Celkově jsem ale neměla pochopení ani pro jednu z dívek, nebyly mi moc sympatické a mnohdy jsem nemohla pochopit jejich jednání. Konec trošku pohádkový, ale hezký. Průměr..

Pošli to dál (2000)

Moc krásný film a myšlenka, ale ten konec opravdu nebyl potřeba. Celkem dost mi to zkazil, jinak bych určitě dala plné hodnocení.. Škoda.

Panenka (1980) (TV film)

Já myslím, že na tehdejší dobu je to natočeno skvěle. Moc dobrá kriminálka s vynikajícím odhalením. Takové filmy by měly být v televizi častěji. Doporučuji.

Atlas mraků (2012)

Abych mohla tento film zhodnotit zcela objetivně, vím, že bych si ho měla pustit znovu, protože mi nedošly všechny souvislosti, myšlenky a propojení postav. Myslím, že vzhledem k tomu, že je toho tolik, se to všechno ani za jedno shlédnutí pochytit nedá. Přesto si myslím, že už to neudělám. Hlavně kvůli stopáži, která mi v tomto filmu vyloženě vadila, prostě mě to chvílema dost nudilo a těšila jsem se na konec. Ano, některé příběhy se mi líbily, ale ani jeden mě nevzal natolik, že bych si na něj třeba ještě za rok vzpoměla a chtěla si ho pustit znova. Efekty byly skvělé, herci taky, nicméně mě to nedostalo. Magnolia, která je ještě delší, je taky rozdělená na jednotlivé příběhy a nenudila mě ani chvilku. Neříkám, že je to špatný film, jen to asi není můj šálek čaje. Nicméně jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dokopala, trvalo mi to dlouho.

Predestination (2014)

Tak tohle na mě bylo vážně moc. Ano, uznávám, že je to kvalitní a dokonale promyšlený film, ale takové mindfucky už jdou asi opravdu mimo mě.. Ty dvě hvězdičky jsou za první polovinu, která mi přišla zajímavá. Druhou polovinu jsem ale snad raději měla vypnout.

Tajemství slov (2005)

Už od začátku mi bylo jasné, že chování Hannah má svoje důvody a proto jsem sledovala děj a doufala jsem, že se dozvím, co z ní udělalo tak smutného a prázdného člověka. Tohle jsem ale vážně nečekala. Těžko říct, jestli něco takového může člověk vůbec překonat a začít ještě někdy znovu od začátku.. Já myslím, že spíše ne. Ale líbilo se mi, že se to Hannah rozhodla alespoň zkusit. Jestli to zvládla, to už se ale nedozvíme. Velmi silný film.

Známá neznámá (2016)

Téma bylo velmi zajímavé a originální, uměla bych si ale představit stokrát lepší zpracování filmu. Je to trochu škoda, nicméně už za ten námět si to ty tři hvězdičky rozhodně zaslouží.