Glee (2009) (seriál)

Netradičný seriál z prostredia strednej školy, v hlavnej úlohe spevácky zbor. Veľmi milé a jemné podanie toho, že sa netreba bať pohľadu okolia, na ceste hľadania svojho štastia. Veď to môže nájsť aj populárny futbalista, chalan na vozíčku, aziatka, homosexuál, veľká černoška a učiteľ španielčiny a ďalší---a dokonca, všetci v rovnakom čase, na rovnakom mieste. Ďalej tu máme zvyšné puzzle celkovej mozaiky: učiteľka, ktorá tajne miluje nášho učiteľa špániny-a má svoje issues ala Monk, manželka nášho milé špáninára, ktorá by chcela, aby sa nám svojho šťastia vzdal-kvôli vyššiemu príjmu...a iným blá blá bláá, a svet má aj tu za sebou pád do finančnej krízy-náš špáninár bude musieť bojovať aj s nedostatkom peňazí na fungovanie svojej záslužnej činnosti. Spev však môže byť niekedy odpoveďou, na všetky naše otázky.////////////////////////////My father always said you'd become a man when you bought your first house. I'm not sure what he meant though because he burned ours down during a drunken fight with mom.//////////////////////////////////

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Na malom piesočku-za málo peňazí, dosť hodne muziky. Komorný pohľad na prechod Siegfriedovou líniou, pri Hurtgenskom lese. Zažijeme malé ponorenie tam, kde v hlavách účastníkov svietil iba jeden nápis: Prežiť za každú cenu! Inak, skvele zahratý nacisti, najmä ten veliteľ, čo si strihne pár záberov na tvár...brrr, úplne som mu to zožral.

Muž, který sázel stromy (1987)

"Bol som vtedy ešte mladý, a myslel som na budúcnosť len v súvislosti s hľadaním vlastného šťastia....na druhý deň sme sa rozlúčili, a o rok na to-vypukla prvá svetová vojna, a ja som bol päť rokov na fronte. Pešiak v zákopoch nepremýšľa moc o stromoch....vojna skončila-ako demobilizovaný som dostal nejaké peniaze. A vtedy ma prepadla túžba, nadýchať sa opäť čerstvého vzduchu...a hnaný tou túžbou-vidal som sa opäť do horskej pustatiny. Krajina sa nezmenila, ale v diaľke za opustenými dedinami zahliadol som šedivý opar, pokrývajúci vrcholky kopcov-spomínal som na pastiera, ktorý sadil stromy. Desaťtisíc dubov, to už je dosť veľký les, vravel som si, videl som vtedy umierať veľa ľudí, a tak som si vedel predstaviť, že aj pastier je mŕtvy...tým skôr, keď máme dvadsať, máme sklon považovať päťdesiatnikov za starcov, ktorým neostáva nič iné, iba zomrieť. Ale on nebol mŕtvy, zmenil len spôsob obživy.....mal len štyri ovce, ale viac ako sto včelínov. Zbavil sa oviec, lebo ohrozovali stromy v jeho škôlkach...nestaral sa ani zamak o vojnu, ďalej sadil stromy....rovnako vytrvalo ako predtým. Duby z roku 1910, už boli vyššie než my, a pri pohľade na ne, ostal som stáť bez slov, a keďže on nikdy nič nepovedal, trávili sme čas bez slov, a prechádzali sa mlčky jeho lesom. Skladal sa z troch častí, bol jedenásť kilometrov dlhý, a v najširšom mieste tri kilometre široký...bolo to miesto, kde by človek chcel žiť..."=pastier uskutočnil svoj sen a vykonal dielo, hodné boha.///// Spektakulárny pohľad na obnovu prírodného kolobehu-človekom, zaslúžený Oscar pre úžasný animák./////

Finding Kate (2004)

Túžba. Toto slovo mi momentálne (k 25.04.2010 :) vo filmovom svete, dokážu zhmotniť najmä---lesbičky. ALE, podľa mňa to bolo tentoraz krátke, a nedorobené. Erin Kelly, moja múza vo svete "L" filmov.

Trhliny (2009)

Eva Green skvelá ako dekadentná učiteľka Miss G., prezentujúca svojím žiačkam---ktoré hereckými výkonmi vôbec nezaostávajú, najmä María Valverde ako španielska študentka na chladnom Anglickom ostrove (kde sa stane doslova korisťou svojej učiteľky vezúcej sa v "chorej električke do stanice zakázaná túžba")---väčšinu možných farieb slova D-E-S-I-R-E. ///////////////////////////////////////////////////Girls, we are angels, eagles! To dive is to fly. Set yourself free of the shackles of conformity. Let nothing hold you back except the air itself. You are between heaven and earth. The rules no longer apply. (Miss G)///////////////////////////////////////////////////Ono som ale rozmýšľal. Kto tu bol vlastne obeť, kto vinný, a kto obetným baránkom za vinníčku. Alebo vinníčka nebola jedna jediná? Bola vinníčka tá zlá? A bol tu vlastne zlo-čin?!? A nakoniec: jedna zomrela, jedna musela odísť a tretia chcela. May I quote U2? ..."And the fever, getting higher Desire, desire, desire, desire.....DESIRE."

Souboj Titánů (2010)

"Damn the Gods" alebo "Jebať bohov" :D....videné na PC (možno v 3D by to vyšlo o trošililinku lepšejšie :). Originál z ´81 som zatiaľ nemal štastie zhliadnuť, a MOŽNO dialógy alá zédeška (niekedy až zúfalo trhajúce uši :), možno šľapanie po antike, možno iba prázdny (skoro) blogbuster pre masy, možno časté wtf momenty (bolo ich celkom dosť), možno si to žiadalo serióznejšie spracovanie tak aspoň na 150 minút (niekedy to bol skôr pokus o komédiu), možno tam nemal byť niekto, koho spravil "slávnym" Avatar....a možno som si len znížil výkon procesora-mozgu na minimum, prehliadajúce všetky "možno". Film u mňa absolútne rovnajúci sa Iron manovi (2008). Po antických časoch šliapal v oveľa ťažších topánkach, ako trebárs pre mňa lepší Percy Jackson: Zlodej blesku (2010) - a to je myslím, čo povedať, veď bol plný Ajšitphónov, a inej reklamy.

Odsouzené (2009) (seriál) odpad!

SK/CZ scéna od čiasť uvedomenia (či skôr myslenia) si, že aj naše TV (NE)vedia točiť seriály, pochopila, že nám tu chýbal "náš seriál z väzenského prostredia". A tak, sa našla TV---ako inak, HNOJ, ktorá tento strašný nedostatok, ktorý sme my-ľudia nevykrývali-odstránila. A my jej za to zamozrejme FAKUJEME! "Skvelé" herecké výkony všetkých zúčastnených, všetci do posledného "brilantne" nahláškovaní, "dych berúca" atmosféra, "nepredvídateľný" dej, twist doslova v každej časti, interiéry a exteriery známe zo všetkých ostatných sk/cz superseriálo-je to proste skvost. Fuck Off

Castle na zabití (2009) (seriál)

Po všetkých tých tuctových sci-fi detektívkach ako CSI (pomaly každé americké mesto má svoje CSI, ha haaa) či Kostiach alebo NCIS: kde sú samí geniálni forézni detektívy aj v tom najzapadlejšom zadákovom vidlákove, pri Usmiatej vŕbe, a vyšetrujú tam podozrivo prirodzenú smrť sedemdesiat ročného, bezdetného deduška, s kopou US doláčikových šúlkov v pivnici pod kobercom, zjavne s latentnými väzbami na ruskú (alebo čínsku) mafiu a medzinárodný terorizmus, ktorý sa kamaráti členmi Bilderbergu, a určite tiež stál pri vzniku Trilaterálu-----konečne prichádza našlapaný a nahláškovaný škrabák Castle, snažiaci sa popri pomoci pri vyšetrovaní tiež "nailnúť" pôvabne chladnú detektívku, Kate. Uvidíme, ako to dopadne (samozrejme, držím mu päste :) //////////////////////////////////Kate: This isn't one of your books, Castle!////////////////////////////////////

Profesionálové (2008) (seriál) odpad!

Ďalšia hlúposť "made in čekoslovákia", teda....slovákia. Ale aj Čechy majú iste svojú trápnu rádoby krimi obdobu. Takže, TV sa pretekajú, ktorá ponúkne stupídnejší seriálik, a tak prázdne miesto na poli trápnych seriálov z policajného prostredia musel proste niekto vyplniť. V tomto "nástenkovom" tendri vyhrala TV HNOJ. Gratulácie a ovácie. Bleeeee :(

Lampa (2004) (pořad)

Bez debaty a aj bez potlesku, relácia ktorá v slovenskom merítku nemá obdobu. Hríb prebral množstvo tém a diskutoval s kopou ľudí, ktorý k témam mali čo povedať. Bohužiaľ, svoje si od Ficových nochlsledov schytal, a tak prešiel do TV (HNOJ)joj-ktorá vlastne vďaka nemu vysiela jedinú dobrú a pozerateľnú reláciu, vo svojom "playliste". Hríb drží sám tvHnojku tesne nad hladinou! Lenže, kto vie dokedy :(