Marťan (2015)

Pomalá, nečekaně civilní robinsonáda na Marsu pro sci-fi geeky, kteří (stejně jako já) četli už předem fantastickou předlohu. Protipól filmů, kde jedinec padne za oběť vznešených myšlenek a greater good. Vesmírný MacGyver. Dokonce je tu i stopové množství podvratného humoru, kterým je celá knížka prodchnuta od začátku do konce. Pro mne asi nejlepší Ridley Scott. 9/10

Jurský svět (2015)

Film, který vás vezme 65 milionů let zpět za dinosaury. A zároveň 22 let po proudu času za prvním jurským Spielbergem. Důkaz, že nejvíc cool je oldschool.

The F Word (2013)

Film, v němž je Harry Potter a žádné kouzlo.

Strážci Galaxie (2014)

Marná snaha o Shakespeara i sitcom, z které vyšla průměrná, rádobyvtipná a rádobytemná kaše. 50%: za strom života.

Lucy (2014)

Najednou jsem cítila všechno...cítila jsem, jak mi odumírá jedna mozková buňka za druhou.

Newyorská romance (2013)

I ♥ NY Kýč jak New York, který si navíc v samotném základu odporuje. Což nic nemění na tom, že jsem se do něj zamilovala na první pohled. Stejně jako do města, který nikdy nespí. I ♥ NY

Chlapectví (2014)

Obyčejný život, neobyčejný film. Střípky, které jsou pro někoho smetím, pro jiného pokladem. Banální, ale převratné. Kopa filmových a životních paradoxů a klišé. Vývoj Ethana Hawkea je mnohem zajímavější než celý Mason. Pokud chcete opravdu něco vědět o chlapectví, přečtěte si About a boy.

Transformers: Zánik (2014)

Auto(lo)boti, je čas odejít, lidstvo už to s Vámi nemyslí dobře.

Na hraně zítřka (2014)

Kapesní průvodce inteligentního hráče videoher po vlastním osudu, který nezná konec, ale game over: over and over again. Vynikající metafora rozdílu mezi moderní válkou a postmoderním konfliktem, symbolicky s evropskou premiérou v den D. 7/10

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Bryan Singer není mutant, ale homo neaderthalenlis, slepý vývojový článek. Jen mu to ještě nikdo neřekl. 50%