Někdo to rád horké (1959)

Dobrý nápad, obdivuhodné výkony a hezké kostýmy, nápaditá hudba, ale to je asi vše. Každý zde zmiňuje úžasný humor, ale zas tak jsem se nesmála - nevím jestli jsem hold namlsaná, nebo se prostě nemusím ČB filmy, ale každý máme prostě vkus jiný.

Moje levá noha (1989)

Knihu jsem nečetla, ale i tak film a herecké výkony vzbuzují krásný dojem matčiny lásky a duševní pochody postiženého člověka, který dává najevo, že télo sice nepracuje jak má, ale hlavu má v naprostém pořádku. Těžko jenom domyslet, co dál se v hlavě nevyslyšeného odehrává.

Appaloosa (2008)

Ne každý western se musí líbit a ne v každém westernu se musí prolít belíky krve aby se o něm dalo říci, že za něco stál. Tenhle film nám nenabídne nic víc, než poklidný příběh s jednoduchou zápletkou a jednou ženou ve středu hlavního dění. Harris coby nabouchaný a koktavý šerif Virgil a jeho jakoby nohsled, ale věrný přítel a zástupce Hitch (Viggo), který si z Vigrila nepřestane utahovat, ač nemusí vůbec mluvit. A pak je tu Allie (Reneé) - co o ní říct, pěkná potvora!!! - a Bragg (Irons) coby podvodník a svůdce. Za zmínku stojí výborné dialogy mezi sarkastickým Virgilem a Hitchem - na práci očí si dal Mortensen opravdu záležet, příšerná vizáž Reneé, krásná, melodická hudba co se vleče celým příběhem v poklidném duchu a výborná kamera s koukavými pohledy zespodu

Dracula (1992)

Dlouho jsem ten film odkládala a doteď nevím proč. Strhující příběh, mrazilo mne z úchvatné kamery, kostýmů a výpravy. Doslova mne příběh pohltil a naopak mi nakonec bylo Drákuly líto. Skvělé herecké obsazení!!!!!

Pianista (2002)

Úžasný film, který by měl shlédnout každý, kdo se cítí být silný s hákovým křížem na prsou. Tolik hrůzy, smrti, utrpení a bezmoci v jednom jediném filmu plném emocí - jeden příběh jednoho pianisty. Těžko pomyslet, kolik příběhů se za války odehrálo.... Skvělá kamera, zvuk, výprava, rekvizity a scénář.....ještě vylepšit střih Pro Brodyho zřejmě životní výkon.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Katastrofální dialogy, tuctové téma, příšerné obsazení a prostředí... Odkdy se náš národ krmí takovýdlema seriálovýma trusama !!!

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Tenhle seriál má velmi blízko k dokonalosti a odpadu - těžko říct, fakt nevím, ale slušně se pobavím a zakroutím si očima směrem vzhůru.

Odložené případy (2003) (seriál)

Velmi zajímavý seriál. Na to že je kriminálek strašně moc a v televizi neproslistujete program aniž byste na nějakou nenarazily, tahle je poněkud jiná. Někdy mne fakt zatáhl do příběhu a na konci se díky skvělé střihačcké práci a podbarvenou hudbou zvlhly oči. Občas mi ale příjde, že ten kdo ten případ řešil před nimi byl naprostej idiot.

Vesnice (2004)

Poněkud zajímavá směsice žánrů s výbornou hudbou, herci a kamerou. To je ale vše! Mysteriózní ano, dobrá, ale drama? thriller? horor?...to ne :( Škoda, tešila jsem se, takhle jsem se sama pokoušela přinutit to sledovat do konce jak to dopadne s blázínkem Brodym.

Noc na Karlštejně (1973)

To že hudbu napsal geniální Svoboda a po Karlštejně běhají české filmové jedničky neznamená, že ten film budu milovat. Nebaví mne děj, necítím tíhu historie, nedokážu se do toho vnořit. Tečka.