Travička zelená (2008)

James Franco se vysmiva vsem snobum a ukazuje, ze je vic nez nagelovanej Harry Osbourne. Jednoznacny body navic!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Nikdy jsem Indyho moc nemusela. Ale co, respektuju nikdy nepadajici klobouk, praskajici bic a nejaky ten dabelsky Harrisonuv pohled (kdo by odolal). Jenomze co to Spielberg tady vytvoril, to uz je fakt moc. Mimozemstani. Jak jinak. Nerikam, ze ctyrka by byla vylozene spatna, ale co je to sakra za "rozuzleni"?!?! Dokonce ani ten Shia mi tolik nevadil jako Spielberguv onanistickej konec. Byt fanousek tehle serie, davam bez problemu odpad.

Leon (1994)

Mega narez. Jean Reno tu ztelesnuje vsechny vase mozne predstavy o najemnych vrazich - asocial, chladne uvazujici nad smrti, presto drsnak s dusi ditete. Do toho Natalie ukazuje, ze uz jako mala mela nesporny talent. A vychvalovat zaporaka (Oldman v dalsim Bessonove filmu kraluje) by bylo asi zbytecne. Jak na zacatku "ocichava" otce Mathildy, nutne vam prejde mraz po zadech. Doporucuju vsem fanouskum akcnaku.

Milionář z chatrče (2008)

Originalni kamera, uzasna vizualni stylizace, perfektne vybrana hudba. Debilni pribeh, nesympaticti herci.

RocknRolla (2008)

Mega jizda, uzasna stylizace, extremni pribeh. Ritchieho uznavam jako cloveka, ktery vzdy prinese neco noveho. Zaroven ale muzete ocekavat, v jakem duchu se jeho film bude nest. Jeho rukopis - ten vas nakonec uchvati nejvic. Oproti Podfu(c)ku, kteremu se RnR tak podoba, tu ale nevidim zadnou "ustredni postavu". Mozna to je drobnost, ale nevedela jsem, na koho se upoutat. Nejprve to byl genialni mafiansky bodyguard Archy, pak zase sexy One Two, nacez vsechno uzavrel "RocknRolla Johnny". A ted si vyberte.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mega shit, at uz ohledne debilni pseudo-myslenky, vlezlyho Smithatka nebo konce bez pointy. Tesila jsem se, zklamalo me to. Keanu je mozna na plakatu "uhrancivy", lec jako tajemny ufoun i natolik bezpohlavni, ze jen se slzou v oku vzpominate na Constantina. Davovi divaci pripadne na Matrix.

Šílenství proutěného košíku (1982)

Koukam, ze tu nekdo nepochopil, o co se jedna. Tohle je amatersky horor. Natoceny za par dolaru, s nejakym tim promilem v krvi.

Rallye smrti (2008)

Odted je mym snem sejmout neci hlavu mega dzipem.

Valčík s Bašírem (2008)

Persepolis se mi krute nelibil. Zato Valcik me krute zasahl. Perfektni.

V údolí Elah (2007)

Puvodne me tenhle film dost nudil, porad jsem cekala na nejakou tu akci, ktera by me vytrhla z Haggisova stereotypu. Ovsem konec me poradne prekvapil. Konecne vyplula pravda na povrch, ale hlavne - bylo polozeno tak moc otazek, na ktere je tezke odpovedet... Nuti to k filozofovani, ale zase ze by to bylo neco, co bych chtela videt podruhe...mozna jako knizka by to melo vetsi efekt.