Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Ono to popravde neni az tak hrozne...Treba pan Mefistofeles mi byl velice sympaticky :) Ale film byl celkove hrozne rozpolceny. Nevedel, jestli je pohadkou s radoby-vtipnou kozou, nebo animovanym snimkem, ktery je holt plny koz, ozralych zvirat a predevsim - lasky (och). Z toho vseho nakonec vysla nejlip animace, ktera mi na ceske pomery prijde opravdu slusna. A ta chlupata cerna vec, co neustale pobihala po ulickach Prahy, byla taky nice. Uz vim, co chci k Vanocum.

Mamma Mia! (2008)

Film spis pro herce nez pro divaky. Presne na vsech vidite, jak si cele nataceni uzili, jak se hrozive nasmali a ...(dot dot dot). Pro me kraloval Colin Firth a neustale nechapu, proc hlavni party predali agentu 007. Colin byl roztomilejsi, hezci a hlavne - ma stokrat lepsi hlas. Jeho jedinych 20 sekund neruseneho zpevu jsem si nad miru uzila, ale znate to, clovek chce furt vic a vic. A btw, nechapu, proc ve vsech trailerech opomijeji A. Skarsgarda. Ano, ten pan neni ani z Hollywoodu, ani z Londyna. Ale byl sakra dobrej!

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Prvni polovina me neuveritelne bavila - videla jsem ve Vicky a Cristine jednu osobu. Jednu rozpolcenou zenu, ktera by se chtela s muzem, ktereho vidi prvne, klidne vyspat, ale zaroven ji v tom brani cest. Zenu, ktera se uz po prvnim sexu do nej zamiluje, ale take ji stve ten fakt, ze je to trochu holkar. Woody na platne rozehral situace, ktere dobre znam a sama jsem se v nich ocitla. Takze jsem zjistila, ze jedna ma pulka se asi jmenuje Vicky a druha je Cristina. Jenze po prelomu, kdy se reziser zameril spise na Cristinu, zacalo me nadseni chladnout. Krom krasnych oci a vrazednych sklonu Penelope Cruz mi to uz nenabidlo nic noveho, coz je velka skoda. Kazdopadne je to velice kvalitni snimek.

Vražedná pole (1984)

Silny pribeh (jak jinak, podle skutecnych udalosti) a vyborni herci. Nejvic me udolala scena s pasem - jak se snazili za kazdou cenu Prana vyfotit a porad ne a ne, nakonec Malkovich stestim vykrik: "Mam to!" a ti, co videli cely film, vedi, na co mu to bylo. Dojemne, depresivni. To vse podtrhuje krasna hudba Mikea Oldfielda.

Slipstream (2007)

Smysl a ucel filmu jsem zcela pochopila, neprijde mi to az tak slozite, jak tu nekteri proklamuji. Akorat to "vysvetleni" vam dojde v poslednich minutach, do te doby se jen nudite, nadavate, co je to za ptakovinu, a proklinate Hopkinse. Jeho hlavni hrdina je vytizeny scenarista, jenz trpi silnou schizofrenii. Ano, proto nam vsem vadi ty strihy, proto nestihame kontext, proto se jeho film promita do skutecnosti (nebo naopak?). Prijde mi to zajimave, akorat dej nebyl nic extra. Mohlo to byt lepsi, skoda.

Bokovka (2004)

Horce vtipne, plne nezapomenutelnych momentu, mezi nimiz kraluje bourani auta a golf. Cely film jsem mela nutkani otevrit si taky jednu lahvinku, ale co bych k ni asi tak rekla? Jako T. H. Church..."Chutna mi." Stejne jako on a rane vino asi musim jeste dozrat, protoze tyhle mezilidske vztahy a krize stredniho veku me bohuzel tolik nezaujaly.

Občan Kane (1941)

Ano, ma to svoje mouchy a chvilema je dej roztahany, ale Orson Welles je nadcasovy, predbehl svou dobu a v dobe, kdy lide neznali atomovou bombu, natocil retrospektivni masterpiece. Na zacatku mi byl Kane hrozne sympaticky, uprostred jsem ho nenavidela, na konci jsem ho litovala. Wellesovi vsechno vyslo, jak chtel. Akorat bych mu jeste prala toho Oscara za rezii - myslim, ze byla tisickrat lepsi, jak ve Fordove Zelenem udoli.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Drogy, drogy, drogy. Nekomu muzou pomoct, vetsine ale znici zivot - at uz ho zabiji, prijde kvuli nim o pritele nebo o dustojnost. Traffic je natocen syrove, jako dokument, ktery jen klade otazky a odpovedi si musite domyslet sami. Je to slozity snimek, u nehoz se musite porad soustredit. Strih je necekany, rychly, adekvatni. Kazdy "pribeh" je natacen jinak, nekdy je kamera zazloutla a vytvari tak dokonaly obraz spinaveho Mexika. Pak se zase "ochladi" a mame tu nevyrazne mestske ctvrti, plne tapajicich lidi. Tohle vsechno bylo na Trafficu perfektni, muj problem je ale dlouha stopaz. Chapu, ze tema je slozite a musi se poradne vysvetlit, ale na "tohle" ja nejsem. Moje skoda.