Den kobylek (1975)

Velka skoda, ze se cely film nenesl ve stylu zaverecne ctvrt hodiny - genialne napadite, desive, odpudive, pochopitelne. Taky me mrzelo, ze tu bohuzel nebyla jedina sympaticka postava.

Svět valčíků (1936)

Nejkouzelnejsi byl moment, kdy se odehraje dialog: "Jezdila jsem tam jeste pred valkou." "A kterou valkou?" Vzhledem k tomu, v jakem roce se film natocil, jsem se hrozne rozesmala a musela cely Svet valciku pauznout :)

Poltergeist (1982)

Misty skutecne drsnej horor, u kteryho jsem treba ja nutne potrebovala plysaka. Pak ale ty desivy sceny vystridaji ty rodinne, kterym se chcete smat, popripade z nich zvracet. Ctyri * nakonec asi za to, ze to je holt klasika. A ze i ta holcicka ze studny vylejzala ze zrnici televize.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jak jsem tak videla konec, rikala jsem si: "Tak a ted se rozbrecim. Ja musim." A ono nic, na rtech jsem mela priblbly usmev, jako by to vsecko vlastne dobre skoncilo. A ono vlastne i jo. Kazdopadne pak jsem si jeste na zaver znova pustila Raindrops Keep atd scenu a uvedomila si, jak tedka uplne jinak vyzni. Kdyz ji vidite poprve, musite se smat. Kdyz po celem filmu, je to spis ten horky usmev, kdy slabsi jedinci potrebuji kapesnicky. A stejne je zajimavy, jak treba ja jednoznacne fandila Newmanovi, zato moje mila sestricka zase Redfordovi. To dokazuje uzasne popsane charaktery hlavnich postav :)

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Akkadska rise = 2334 az 2154 pr.n.l., Sargon (mimochodem ZALOZIL Akkadskou risi) = 2334 az 2279 pr.n.l., Shalamaneser = pet ruznych vladcu v Asyrske (!!!) risi v obdobi 1274 az 722 pr.n.l. s ruznymi pauzami, Minojska kultura a Minotaurus = 2700 az 1450 pr.n.l., Herodotos = 484 az 420 pr.n.l., Aristofanes (porad doufam, ze nemysleli TOHO Aristofana, ale zadny jiny se nikdy v literature neproslavil) = 448 az 385 pr.n.l. Mno...tak to jen pro upresneni.

Kinsey (2004)

Lidi, co me znaji, moc dobre vedi, ze nejsem zadna pitoma puritanka. V otazkach sexu patrim mezi ty, kteri hnedka nezcervenaji. Jenze co bylo tohle? Neskutecna snuska bludu, nudy a otravnych glos. Pokazde zaznela nejaka "pamatna" hlaska a Neeson si na ni dal zalezet, aby vyznela. OK, to je i ve Smrtonosnych pastich. Ale to rozkosnicke vychutnavani kazdeho slova "sexualni", "sexisticke" etc...what the hell?! Je tu neustale obhajovano kazde vybocovani, az lide, kteri nesukali kone, jsou heterosexualni a nezacali masturbovat v deseti, jsou vlastne ti divni. Tohle se sakra nepovedlo. A to jsem se tesila.

Než si pro nás přijde (2007)

Naucit se hrat na basovou kytaru. Podivat se do New Yorku. Svest o dvacet let starsiho muze. Svest gaye. Oslavit Silvestr v limuzine. Hrozne se opit v klubu Space na Ibize. Docist Odyssea od Joyce. Zajet si do Kanady na extremni lyzovani. Naucit se surfovat. Zatancovat si na stole. Udelat interview s nekym slavnym a pak se s nim vyspat. Koupit si BMW Gina light. Podkopnout nohy Paris Hilton. Zachranit nekomu zivot a sama pri tom umrit. No, pro zacatek to staci.

Poslední skaut (1991)

Ano, je to fakt sranda a Bruce je super. Ale potvrdila sem si jenom to, ceho sem se bala (a proto s timhle filmem tak otalela). Lidi strasne radi precenujou.