Vynález zkázy (1958)

Umělecky vyšperkované dílo s ručně vyrobenými kulisami, díky kterým bylo možné převést děj z tehdejšího Československa do nejzapadlejšího koutu oceánu. Dnes naprosto nemyslitelné, nerealizovatelné. Děj i scénář je neuvěřitelně nadčasový a neurazí ani po více než půl století. Je veliká škoda, že Zeman začíná být novou generací zapomínán, byť je to jeden z vynálezců moderní filmografie tak jak ji známe. *90%*

Zlato (2016)

Námět filmu má obrovský potenciál, bohužel si ale nejsem jist, jestli byl úplně naplněn. McConaughey a Ramiréz v hlavních rolí famózní, o tom žádná, ale přeci jen to nemá takový náboj, jaký bych od filmu čekal. Kdyby bylo více minutáže z Indonésie a přidalo se pár pořádných mafiánů, hodnotil bych daleko výš. *65%* Doporučení na podobný film: Krvavý diamant (2006)

Půlnoc v Paříži (2011)

Gil je spisovatel, který před realitou utíká do světa největších spisovatelů, básníků a malířů historie. Film má neuvěřitelně poetickou a galantní atmosféru, ukazuje životní hodnoty, gentlemanství a snaží se odpovědět, co má v životě skutečně smysl a proč je důležité po sobě něco zanechat. Dává do kontrastu hodnoty dnešního světa, v podobě smýšlení Inez a jejích rodičů a snílka Gila, který dává přednost intelektuálním hodnotám první poloviny 20. století. Krásné scenérie historické ale i novodobé Paříže jsou doplněny melodickou hudbou, která z běžného večera udělá večer vyjímečný. *90%*

Rocky (1976)

Silvester Rockyho produkoval, režíroval, napsal a zahrál si hlavní roli. Je to fenomén kinematografie, naprostý unikát. Tenhle film udělal z Conversek hit, z Philadelphie město příležitostí a Stalloneho vystřelil do světa hvězd. *90%*

Zabijáci (2014)

Budu se svým názorem lišit, ale za mě o krůček horší, než Žena v kleci (2013). Propracovaností děje a postav ne, ale překvapení, napětí a a severský svéráz tu viditelně chybí. *65%*

Velryba (2022)

Životní výkon Brendana Frasera udělal z Velryby unikát. Film je poetický, má neuvěřitelně propracovanou symboliku, jinak dějově a co do zvratů průměr. Díky Frasere, doufám v Oskara, zasloužíš si ho! *75%*

Víly z Inisherinu (2022)

Tohle je ten film! Film, který má smysl, kde jsou úchvatné dialogy, který vychází ze života a ukazuje nejen marnost bytí, ale i důležitost přátelství, lásky a empatie. Kromě toho perfektní herecké výkony, mrazivá hudba a krásné lokace. Půlka kina se smála a půlka brečela. A tak to má být. Každý si v tom najde to své. Někdo komedii, někdo drama a někdo skeč vytržený z vlastního života. Miluju to! *90%*

Bestie (2022)

Od režiséra kvalit Baltasara Kormákura bych čekal daleko víc. Bestie, i přes skvělou reklamu a PR, zajímavý trailer a ucházející herecké obsazení působí dojmem poněkud kvalitněji zpracovaného béčka. Napětí a nějaké lekačky ve filmu jsou, zabijácký lev je parádně zpracovaný, ale koncept a námět mi přijde naprosto neoriginální a za vlasy přitažený. Zkrátka další zvíře co se rozhodlo, že vymýtí lidskou civilizaci. Ale tentokrát za tím nestojí ani mimozemšťané, ani jaderný výbuch nebo pokusy šíleného profesora, ale ve filmu nevysvětlený jev. Tomu lvovi zkrátka asi jenom ruplo v bedně. A když o tom tak přemýšlím, tak by mě asi i více bavilo, kdyby byl ten lev rozpixelovanej a vytrženej z obrazu tak, jak to u starých dobrých béček bývá. *45%*

O mé rodině a jiné zvířeně (2005) (TV film)

Pěkně zpracované dílo Geralda Durrella a jedna z prvních rolí Mathew Goodea. Film vás vtáhne do krás řeckého ostrova KORFU, do světa amatérské biologie ale především do života nevšední a přinejmenším výstřední rodiny, která vymění ušmudlaný, leč pohodlný život v Londýně za temperamentní, leč slunný život na jihu. Taktéž výborná filmová předloha úspěšného seriálu Durrellovi. *75%*

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Výborný smysluplný seriál se skvělými a sympatickými herci, v krásných lokacích, který vždycky zlepší náladu. Tempem a dobou připomíná fenomenální a neméně krásný seriál Durrellovi. *95%*