Robin Hood (2018)

Solidní úvod ze Svaté země a konec se zajímavým závěrem a odkazem pro pokračování. Dočkáme se ho ale ? Pochybuji. Většina filmu nezáživná, děj jednoduchý, část filmu se podobala špatně zfilmovanému Princi z Persije, část Bídníkům (tedy, co do exteriérů, rozhodně ne co do kvality) ale nejvíc mi to připomnělo nejnovější verzi Tří mušketýrů s Orlandem Bloomem, tam kde létají vzducholodě a Porthos používá plamenomet.  Je to taková moderní futuristická chujovina, kde šerif nosí moderní oblek, kde se na oslavě hraje ruleta a kde ženy nosí uplé šaty jako v nějakém amsterdamském nočním klubu. S Robinem Hoodem to nemá nic společného, les je tam doslova dvě minuty na konci, jinak se vše odehrává v dolech, které působí velmi pochmurně a jejichž výstavba musela stát tolik peněz, že si rozpočet ani nechci dohledávat.  Taron Egerton předvedl naprosto lajdácký výkon, jakoby se s rolí vůbec nezžil, nepůsobil přirozeně, Eve Hewson v roli Mariany na tom nebyla o moc lépe. Scény, které ve vás mají vzbudit nějaké emoce jsou uspěchané a odfláklé na vrub nekvalitních a překombinovaných efektů, i pro dnešní dobu naprosto nepochopitelných. *40%*

Krvavý diamant (2006)

Za mě jedna z nejlepších rolí DiCapria. Brutální a emočně velmi strhující film pravdivě reflektuje situaci v západní a střední Africe. Dodnes se nic moc nezměnilo, a tak je stále aktuální. Určitě to není film, na který bych se koukal pořád dokola, ale jednou za čas? Fantazie! *85%*

Let Fénixe (2004)

Nebudu zde vůbec objektivní! Za normálních okolností bych dal filmu asi tak tři hvězdy, ale něco, a sám nevím co, mě na tomto filmu děsně rajcuje. Boj o holý život, drsná příroda, psychologické spory přeživších, zápletka s kočovníky...tenhle film miluju a doporučuji všem. Myslím, že neurazí vůbec nikoho. *90%* subjektivně, *65%* objektivně :) .

Na ostří nože (1997)

Pokaždé, když tento film dávají, se na něj s chutí rád podívám. Ono se tam samo o sobě nic moc extra neděje, mnohdy je děj předvídatelný a ve své podstatě i nezáživný. Ale herecké výkony, kamera a atmosféra z toho dělají kvalitní surovou podívanou. Jak jsem psal, děj není komplikovaný, vlastně dost jednoduchý, ale zároveň velice reálný, bolavý a naturalistický. I o ty zvraty a překvápka tam není nouze. *75%*

Na nože (2019)

Velmi povedený snímek s neortodoxní režií, nevšedním stylem a charakteristickým rukopisem. Všichni herci naprosto na jedničku, konec a vlastně celý průběh celkem nečekaný. Jsem přesvědčen o tom, že by se ve špatných rukách stal z tohoto filmu obrovský propadák, ostatně to balancuje na hraně absurdnosti, lacinosti a zažitých stereotypů podobných kriminálek. Ale štáb to výborně zvládnul a vznikla z toho poutavá a zábavná podívaná, ve které nechybí napětí, humor ani drama. *85%*

Mumie (1999)

Pobaví, neurazí. Super zvuk, který si vysloužil nominaci na Oskara a bezpochyby životní role Brendana Frasera. Byť je to dnes již filmová klasika, za mě by to chtělo trošku hlubší myšlenku, lepší scénář a tak nějak umělečtěji to zaobalit. *65%*

Vulkán v Los Angeles (2017) odpad!

Po půl hodině jsem byl nucen přepnout na Ano, šéfe. Nic se tam nedělo, nuda, pokud to mělo nějaké epické vyvrcholení, tak se omlouvám.

Chvění 5: Pokrevní linie (2015)

Hrozná pitomost, která ale neurazí a pobaví. Efekty nejsou na béčkovou sérii nejhorší, celkem fajn herecké výkony. A největší perličkou je jedno z vývojových stádií graboidů, kterému se v českém dabingu přezdívá "bombarďák". Tak jim dávám *25%*

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Film si nedělá ambice být veliký, což se mi líbí. Stylově bych ho možná trochu přirovnal k Evoluci, která na jednu stranu působí také vážně, ale efekty nejsou zdaleka tak dotažené, jak by se na nějaký "velkofilm" slušelo. Příšerky i pavouci jsou komičtí (samozřejmě nutno brát zřetel na dobu), interiéry relativně nezáživné a ne moc zajímavé. Na druhou stranu cením, že to nebyla okopírovaná loď z Vetřelce, jak bylo v těchto dobách zvykem. Při sledování jsem si navíc uvědomil, že to je po Přátelích první snímek s Mattem LeBlancem, který jsem kdy viděl. A líbil se! Moc se mi líbil konec s propletením časoprostorů, který by mohl být pomyslnou inspirací pro Interstellar. Jinak taková pohodová oddychovka. *50%*

Velký draft (2014)

Zajímavý film ze světa sportovních výměn, tahů a intrik. Moc jsem nepochopil, proč se na začátku Seattle zbavuje první volby na Callahana, když ho vlastně strašně chce, jak se později ukáže, ale budiž. Film ve mně probudil zájem o americký fotbal a to říkám coby zapřisáhlý fanoušek toho evropského :) . Vyzdvihl bych velmi zajímavý a poutavý střih. Mrzí mě naopak možná ne úplně dotažená atmosféra a chabé napětí během samotného draftu. A možná, ale jen možná, bych filmu přidal pět až deset minut na lepší vypiplání Sonnyho postavy, jeho komplikovaného rodinného vztahu a vztahu ke své přítelkyni, aby film šel skutečně více do dramatu, ne jen do sportovní rozprávky. *90%*