Gentlemani (2024) (seriál)

Ano Prosím! Děkuji! *85%*

Opravdová kuráž (2010)

Nevím. Děravý, místy nelogický a příliš jednoduchý děj, herci nijak nezáří, raději Kosti a skalp. *50%*

Mělčiny (2016)

Tento typ filmů by ve vás měl alespoň párkrát vyvolat pocit napětí, takovéto nepříjemné svrbění, kdy si představíte, že jste v kůži hrdinky a od smrti vás dělí jenom skalka, vyčnívající nad hladinu. Jenže tenhle pocit jsem nedostal. Ani žádný jiný. Za mě prvoplánový, neoriginální snímek, který zkrátka nemá co nabídnout. Mínus za přehrávání hlavních postav, plus za scény s rackem. *15%*

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Ono dějově to není žádná sláva. Ale prolínání světů, reality a fantazie, příšery a přízraky v podání Guillerma del Tora, to prostě funguje. Co stvoření, to originální bytost, která nemá ve filmovém světě podoby. Hellboyova smrt, která mu zachrání život, je fantastickým odkazem na požírače dětí z Faunova labyrintu. Nicméně mám pocit, že del Toro pořád ještě nenaplnil svůj filmařský potenciál. Mám vizi Narnie pro dospělé, fantastické reality, opřené ne tak moc o akční scény, ale dialogy a hudbu, poetiku a estetiku. A kdyby takový film přišel, Guillermo del Toro se vepíše do filmové historie tučným písmem. Jako jeden z největších mágů fantazy světa!

Vesmírní žraloci: Nenažraná strana Měsíce (2022)

Originální a docela zábavný béčko. Vtipný námět, nutno podotknout biologicky ne zcela nereálný, celkem charakterní postavy a neotřelé kulisy měsíce. Jako asi proč ne :) *75%*

Trojúhelník smutku (2022)

*65%* Popořadě. První dějství (v civilizaci), pět hvězdiček (z tohoto dějství, které je opřeno o sociální genderová stigmata, by byl mimochodem skvělý krátkometrážní film). Druhé dějství (na lodi), čtyři hvězdičky. Třetí dějství (na ostrově), dvě hvězdičky. Suma sumárum dávám tři hvězdy, zejména kvůli táhlým a nezáživným pasážím. Myslím, že dvě a půl hodiny filmu spíše uškodily a kdyby se trošku smrskl (jakože tam pro to prostor byl), bylo by to jen dobře. A taky mě zklamala pointa. Nalezení luxusního hotelu na zdánlivě pustém ostrově je asi tak stokrát omílaná pointa, která se objevila už v tištěném Čtyřlístku v osmdesátých letech.

Létání pro začátečníky (2023)

*75%* Originální situační komedie. Jasně, nejedná se o velkofilm, nelze od toho očekávat zázraky, ale jako večerní oddychovka se zajímavým námětem a veskrze jedinečnou pointou zaujme. Trochu mě mrzí scénář, který místy působil až příliš jednoduše a kdyby se do dialogů vložila trocha víc práce a hloubky, byl by to přesně ten film, který bude slavit na festivalech. Když se chcete zbavit strachu, musíte se odhalit až na dřeň. Musíte vyložit všechny karty, odvázat se a být tím, kým skutečně jste. Jinak budete navěky svázaní v pokoji šílícího válečného veterána. :)

Irské sbohem (2022)

Skvěle zinscenovaná tragická fraška, kde není nouze o vtipné, ale i dramatické a vyhrocené situace. Děj výborně pracuje s Downovým syndromem jednoho z bratří a vykresluje tak realitu a tíhu životních a pracovních priorit v kontrastu s empatií a láskou. K tomu krásné exteriéry irské vysočiny, lyrická hudba, zkrátka paráda. *75%*

Basri a Salma v nekonečné komedii (2023)

Takhle si představuji správný indonéský bizárek! Basri a Salma tráví veškerý pracovní čas s dětmi. Otázka ale zní? Chtějí s dětmi trávit i čas volný? Vyhrají přirozené rodinné pudy, nebo klidná manželská rutina? *70%*

Průvod (2022)

Vizuálně i herecky parádní snímek, ovšem pointa? Nikde. Což je obrovská škoda, jelikož měl děj ještě minutu před koncem našlápnuto ke skvělému vyvrcholení. Ale potom jakoby si tvůrci řekli: Dobrý, kašlem na to, jdeme na pivo. *50%*

Časové pásmo bylo změněno